Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Kia RIO I Kombii centralny zamek w klapie bagażnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jasem

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Kia RIO I 1.3 (75KM) 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 00:03
Temat postu:

Kia RIO I Kombii centralny zamek w klapie bagażnika


Jako, że montowałem sobie siłownik centralnego zamka w klapie (bo fabrycznie w tych z pl salonów nie ma), postanowiłem zrobić mały tutorial, żeby może komuś kiedyś skrócić trochę czasu.

1. Nie wiem jak u was, ale ja w klapie miałem wszystko przygotowane pod siłownik

Na zdjęciu jest już akurat siłownik wpięty w kostkę i sobie wisi poza kadrem Smile

2. Musimy pociągnąć nowe kabelki do bagażnika, bo niestety fabrycznie nie są tam doprowadzona (przynajmniej u mnie nie były).
Na zdjęciu jest zaznaczone gdzie łączyłem kable. Połączyłem je z wiązką, która idzie do siłownika tylnych lewych drzwi.


Nie ma pokazane jak połączyłem, bo zdjęcia zacząłem robić jak już prawie wszystko zrobiłem Sad w każdym bądź razie idzie sobie osobna wiązka do tylnych drzwi i można sobie łatwo do niej podłączyć nasze nowe kabelki, bo 2 kable idą zaizolowane osobno i nie musimy się bać, że uszkodzimy coś z dużej wiązki kabli.

3. I lecimy sobie dalej kabelkiem przez progi




4. Rozkręcamy bok w bagażniku i odpinamy zatrzaski. Ja zrobiłem sobie mały zapas kabla na wszelki wypadek.


5. Odchylamy górną obudowę bagażnika i mamy kosteczkę.

Wiązką, która szła od klapy u mnie miała pociągnięte kabelki do kostki na klapie od siłownika. Które to kabelki sprawdzicie sobie miernikiem (niebieski i zielony). I po prostu do kostki, która idzie od progów wpinamy nasze nowe kabelki (oczywiście tak, żeby odpowiadał kablom, które idą do siłownika).

6. Przykręcamy siłownik, montujemy cięgno i gitara Smile

Jeśli nie pogubiliście kolorów, to oczywiście siłownik będzie dobrze działał, jeśli połączyliście odwrotnie - będzie zamykał, kiedy otwieracie i odwrotnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Manuale


KiaCee'd

66 900

2021r.

38 311 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System