Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iRONfIST

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Cze 2008, 21:57
Temat postu:

Hałasujące zawory w Rio \\\'02


Jakieś dwa lata temu pierwszy raz pojawił się kłopot z zaworami w moim Kia Rio 1.3 RS '02. Podczas jazdy zaczął klekotać. Po jakimś czasie zapaliła się kontrolka "check engine", by nazajutrz zgasnąć. Od tej pory usterka widmo ciągle mnie prześladuje. Czasami w trakcie jazdy czy zaraz po odpaleniu silnika słychać donośny klekot, który zanika i pojawia się w kółko. Kiedy jechałem z nim do warsztatów, klekotanie zazwyczaj ustępowało i nie było co dać posłuchać mechanikom.

Objawy nie występują ciągle - niezbyt wiem od czego to zależy. W lato męczy mnie czasami codziennie i ciągle zapala mi się kontrolka, w zimie wariuje mniej. Do tego silnik potrafi się zadławić na ułamek sekundy. Wygląda to, jakby auto nurkowało. Dodatkowo, samochód traci zupełnie moc i przy zmianie pasa lub wyprzedzaniu można oblać się zimnym potem. Moc spada bez względu na to, czy "check engine" się świeci, czy nie.

W serwisie po podłączeniu do komputera wykazało, że czujnik spalania stukowego jest winowajcą, więc... wymienili mi świece i przewody. Przy następnej wizycie czekała mnie wymiana czujnika spalania stukowego - nic nie pomogło. Potem kazali zmienić paliwo. Oczywiście bez żadnego skutku, bo zawsze tankowałem na normalnych stacjach. Następnie była wymiana oleju na półsyntetyczny, spluwanie na północ i modły do boga płodności. W końcu w serwisie powiedzieli, bym sobie poszedł gdzie indziej, więc poszedłem. Byłem u paru innych mechaników, ale bez sukcesów. Jak ktoś ma jakieś sugestie, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Redshuma

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 345
Skąd jesteś (miejscowość / region): znad morza
Posiadane auto: Opel Corsa C 1,7DI i Opel Signum 2,2 benzyna
Piwa: 22/3
Wysłany: Pon 23 Cze 2008, 07:07
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Witam! Opisane przez Ciebie objawy moim zdaniem wskazują na rozrząd. Nie podałeś, kiedy go wymieniałeś. Stukanie zaworów i utrata mocy może świadczyć o zbyt wczesnym zapłonie. Przyczyną może być zbyt luźny pasek lub wyrobienie już kół rozrządu. Jeśli rozrząd był zmieniany niedawno to może "mechanik" przestawił Ci koło wałka o jeden ząbek i objawy właśnie takie będą. Przy takim ustawieniu sterowanie silnika (elektryka) zupełnie głupieje. Rozważ moje uwagi, być może trafią w sedno. Powodzenia.
Powrót do góry
iRONfIST

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2008, 20:57
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Dzięki za odpowiedź. Rozrząd wymieniony przy 90 tys., jak przykazali. Zawory stukały przed i po wymianie.
Powrót do góry
mic23

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Cze 2008, 14:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Witam,
Miałem taki sam problem - tylko bardzo rzadko.
Pewnego dnia po szybszej jezdzie stukał nawet po wyłączeniu i ponownym odpaleniu .
Dolałem troszkę oleju do silnika mimo iż poziom był na bagnecie.

Odpukać kilka miesięcy problemu brak.
Rio 1.3 LS 01
pozdrawiam,
Powrót do góry
nawal

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 7


Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 22:07
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Witam

W moim aucie RIO 1,3 z 2001r, coprawda nigdy nie zapalila sie kontrolka "check", ale czasem rano silnik po odpaleniu wchodzi na obroty, a nastepnie schodzi tak nisko, ze sie dlawi lub gasnie. Po ponownym odpaleniu wszystko jest oki. Nigdy nie zrobil mi tego w czasie jazdy. W serwisie nie znalezli przyczyny, widac taka jego uroda Smile

Natomiast od kilku mies. czasem codziennie, a czasem raz na tydzien, miesiac, ale zawsze po dluzszym postoju, po odpaleniu z silnika slychac takie klekotanie jakby wentylator uderzal o cos, trwa to max do 10 sek. Mechanik stwierdzil, ze przez noc ucieka olej ze szklanki popychacza i przez te 10sek po odpaleniu zanim pompa napompuje olej, popychacz chodzi na sucho. Moze u Ciebie tez o to chodzi, w zimie nie ma tego efektu, bo olej jest gesty. Powiedzial mi, ze dopoki nie klekocze w czasie jazdy nie ma sobie co tym zawracac glowy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
iRONfIST

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2008, 23:56
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Dławienie także i u mnie występuje . Czasem po rozruchu silnik po prostu gasł. Po około 10 sek. rzeczywiście działał już normalnie. W serwisie tłumaczyli, że to ponoć przez oprogramowanie i że niby jak dostaną nowe i je wgrają, to usterka zniknie. Nadal nie dostali...

Coś z tymi popychaczami może być na rzeczy, tylko nie mogę ustalić, na którym zaworze nie trzyma ciśnienia. Rzeczywiście latem wada się nasila. Po rozruchu też czasem słyszę krótkotrwałe klekotanie, więc wszystko przed Tobą, czego nie życzęSmile
Pozdrawiam
Powrót do góry
nawal

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 7


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Hałasujące zawory w Rio '02


Pisze ponownie, bo chyba zlikwidowalem to stukanie silnika. Nie pisalem wczesniej, ale mialem tez niewielki wyciek oleju, mala kropla pod samochodem. Okazalo sie, ze olej wycieka spod oringu obudowy na czujnik cisnienia oleju. Po wymianie oringu jakis 3 tyg. temu, silnik juz nie stuka, a ostatnio stal 2 tyg. w cieplych krajach wiec olej napewno byl b.zadki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie

KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaSportage

117 800

2023r.

31 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System