Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Wysokie spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xsosx

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec
Posiadane auto: seat toledo 2000r. 1.9tdi 90km
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 21:19
Temat postu:

Wysokie spalanie


kia rio II 1.6 112km rok 2005 spalanie w miescie 11-12l przy spokojnej jezdzie Czy to normalne ile pala wasze auta z tym silnikiem
Powrót do góry
gadu-gadu
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


Normalne spalanie mieści się w granicach:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/kia/rio/ii/silnik-benzynowy-1.6-i-16v-112km-2005-2010/
Powrót do góry
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2012, 15:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


mam to samo auto z tym samym silnikiem i z tego samego roku - w korkach zimą doszedłem do 8,7l/100km a norma to 7,5l/100km w mieście jeżdze nim od 3 lat wiec wielokrotnie mierzyłem - na początek cisnienie w oponach mam 2,3 w każdym kole i sprawdzam raz na około 2 miesiące, olej syntetyczny 0w30, filtry wymieniane na bieżąco, kontrola hamulców (np. zapieczone cylinderki powoduja ocieranie klocków o tarcze) jak nie pomaga to sprawdz sondy lambda, katalizator, przepustnice, układy dolotowe i wylotowe czy drożne i nie ma dziur jak nie pomoże to komputer może dawać złe dawki powietrze/paliwo
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 17:09
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


chyba że kolega ma na myśli wskazania komputera pokladowego po wyzerowaniu to wartosci 11l moze pokazac ale sa one malo miarodajne bo stabilizacja tych pomiarow troche trwa najlepiej nalac do pelna benzyne pojezdzic jakies 300km i nalac znow do pelna na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora obliczyc co i jak;)
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
xsosx

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec
Posiadane auto: seat toledo 2000r. 1.9tdi 90km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 19:04
Temat postu:

Wysokie spalanie


Kijnięty napisał:
chyba że kolega ma na myśli wskazania komputera pokladowego po wyzerowaniu to wartosci 11l moze pokazac ale sa one malo miarodajne bo stabilizacja tych pomiarow troche trwa najlepiej nalac do pelna benzyne pojezdzic jakies 300km i nalac znow do pelna na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora obliczyc co i jak;)


Trzy razy zatankowalem odrazu po zaswieceniu rezerwy rowne 10L i tylko raz udalo mi sie zrobic 92 km a tak zawsze 80-84 km Tylko spokojna jazda po miescie Nie mam komputera
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 19:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 08:55
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


ale to nie jest miarodajne - kontrolka raz zaswieca sie jak jest w baku 7 litrow raz jak 5 litrow moja zapala kontorlke jak zasieg spada ponizej 60-50km wiec nieraz jak zatankujesz 10l pokontrolce to możesz mieć 17 litrow a nieraz 12...tylko tankowanie do pierwszego odbicia pistoletu = do pełna na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora daje jako taki obraz spalania
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
Gladoo

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Kia Rio II 2005 1,6
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2018, 13:15
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


Kijnięty napisał:
mam to samo auto z tym samym silnikiem i z tego samego roku - w korkach zimą doszedłem do 8,7l/100km a norma to 7,5l/100km w mieście jeżdze nim od 3 lat wiec wielokrotnie mierzyłem - na początek cisnienie w oponach mam 2,3 w każdym kole i sprawdzam raz na około 2 miesiące, olej syntetyczny 0w30, filtry wymieniane na bieżąco, kontrola hamulców (np. zapieczone cylinderki powoduja ocieranie klocków o tarcze) jak nie pomaga to sprawdz sondy lambda, katalizator, przepustnice, układy dolotowe i wylotowe czy drożne i nie ma dziur jak nie pomoże to komputer może dawać złe dawki powietrze/paliwo


Cześć, też mam 1,6 z 2005 i problem trochę jak XSOSX tzn. niedawno kupiłem Rio i przejechałem dopiero ze 200 km (tylko miasto). Po pierwszej setce na pełnym baku dolałem do fulla i wyszło 10,48 litra a jeżdżę sam i naprawdę bardzo delikatnie. Zmartwił mnie ten wynik więc oddałem mechanikowi żeby posprawdzał czujniki, lambdy, termostat itp.
Podłączył auto i po diagnozie powiedział, że nie ma się do czego przyczepić i może trzeba trochę dać jej tj. Rijówce w dupę żeby przepalić wydech i katalizator bo auto oczywiście sprowadzone i nie wiadomo ile nie jeździło, choć pali ładnie i równo pracuje.
Czy macie jakiś pomysł (świece, kable ... ) co można by jeszcze sprawdzić? Nie znam się na tym zupełnie - jestem muzykiem Smile ale wiele bym dał, żeby wynik zima w korkach był 9 litrów.


XSOSX a Tobie udało się ogarnąć to spalanie??
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
nokiusz

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Kia Rio II 1,6 CVVT
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 22:40
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


Straszne rzeczy tutaj piszecie. Mam Kia Rio 1,6 CVVT rok 2006 i spalanie na mieście max 8,5 litra, na trasie 6l. Kupiony rok temu z Niemiec, olej 10W40 wymieniany co 8 tys. km,tarcze i klocki nowe,opony ciśnienie 2,4 nowe.
Powrót do góry
Gladoo

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Kia Rio II 2005 1,6
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 08:41
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wysokie spalanie


Nokiusz poniekąd cieszę się, że razem z Kijętym macie spalanie na właściwym poziomie (tj. takim jakiego i ja oczekiwałem - to pokazuje, że takie można osiągnąć Smile )
A to duże spalanie biorę na kark ponadprzeciętnych mrozów ... chcę też wymienić świece z kablami i filtr powietrza.

NIKT Z FORUMOWICZÓW NIE MA POMYSŁU CO JESZCZE MOŻNA SPRAWDZIĆ ???


Jakie świeczki i kable polecacie do 1,6 II CVVT ?
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

89 850

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System