Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maad

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 2.0 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 14:06
Temat postu:

problem z hamulcem ręcznym


Witam Smile

Mam problem z działaniem, a raczej niedziałaniem, hamulca ręcznego na prawym kole. Z lewej strony jest ok, a z prawej chyba coś jest źle zmontowane, coś się zepsuło, albo ja nie ogarniam skośnookiej myśli technicznej Wink

W lipcu zeszłego roku musiałem wymienić tarcze i klocki z tyłu z obu stron, bo wszystko cholernie skorodowało. Usługę wykonał jeden z warszawskich autoryzowanych serwisów, którego nazwy nie wspomnę. Nic innego przy hamulcach nie było robione. Na przeglądzie w marcu b.r diagnosta zwrócił uwagę na niedziałający ręczny po prawej stronie ... i jakoś tak się zeszło aż do teraz, gdy moja LP wróciła z pracy z rozgrzanym tylnym prawym kołem i swądem spalonych okładzin.

Zdjąłem zacisk, wyczyściłem te blaszki, po których jeździ klocek. Tarcza i klocek wizualnie były ok, więc zmontowałem wszystko do kupy. Blokada ustąpiła więc zająłem się linką ręcznego i ... zgłupiałem.



Strona prawa


Strona prawa - zbliżenie


Strona lewa


Strona lewa - zbliżenie

Lewy hamulec działa prawidłowo - zaczep linki przesuwając się w kierunku przodu samochodu przekręca zgodnie z ruchem wskazówek zegara ten duży, sześciokątny bolec, powodując zahamowanie koła. Gdy ręczny jest zwolniony, sprężyna odchyla zaczep do tyłu i koło obraca się luźno.
Z prawej strony jest inaczej - koło blokuje się, gdy zaczep przesunie się do tyłu, np. gdy przy pomocy klucza obrócę bolec w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek (patrząc od dołu).
Zaciągnięcie dźwigni ręcznego wymusza oczywiście przesunięcie zaczepu linki do przodu - nic nie jest w pancerzu zablokowane ani przymarznięte - bolec się przekręca w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek, ale koło pozostaje luźne.

Zupełnie nie wiem, co o tym myśleć. Czy to moja indolencja techniczna, czy coś się może jednak zepsuło? A może coś zostało źle zmontowane?
Pomóżcie proszę, bo nie chcę, żeby mechanik przepukliny dostał jak zacznę opowiadać tę historię Wink

P.S. Na zdjęciach widać, że w stanie spoczynku zaczep przy lewym kole jest odchylony do tyłu, a gumowa osłona linki jest rozciągnięta. Po prawej stronie, zaczep jest skręcony o jakieś 45, może 60 stopni do przodu, a osłona linki jest maksymalnie ściśnięta.
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 16:42
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym


Jak jestes pewny ze linka nie blokuje się w pancerzu , to do naprawy-regeneracji lub wymiany jest dzwignia z wnętrzem rozpieraczem - zacisk , popróbuj zdjąć linkę z dzwigni polewaj płynem hamulcowym okolice osi dzwigni ręcznego i caly czas ruszać dzwignią może się odpiecze-odblokuje-rozrusza ,jeśli popsiukasz WD-40 to mało bo tam jest oring uszczelniający
Powrót do góry
maad

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 2.0 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 17:42
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym




Dzięki za szybki odzew Smile
Masz na myśli miejsce zaznaczone strzałką? A może pomogłaby strzykawka z cienką igłą i wstrzyknięcie płynu pod ten oring?
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 22:22
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym


Tak tu gdzie strzałka ,próbuj strzykawką
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
maad

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 2.0 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Lis 2012, 21:38
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym


dzięki dar9999 za porady - operacja się udała Smile piwko się należy Wink

przy okazji informacja na temat serwisu Lech Szymczyk z Warszawy - w tym serwisie zablokowany ręczny to duży problem, bo serwis nie jest chętny żeby bawić się w odblokowywanie, nie chce także zregenerować zacisku, bo podobno w picanto nie regeneruje się zacisków ... ale za to bardzo chętnie wymieni cały zacisk na nowy za jedyne 1000 zł Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Lis 2012, 21:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mroczeq

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Kia Picanto
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 22:30
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) problem z hamulcem ręcznym


Witam,

Sorry źe ogrzewa kotleta ale mam dokładnie ten sam problem u teścia w Kiance.

Lewe koło, nie działa hamulec ręczny, ta dźwignią przy zacisku jest skierowana do przodu samochodu a linka jest luźna.
Wymiana linki nic nie dała, nadal jest luźna.
Dźwignią nie pracuje w całym zakresie, ale za cholery nie mogę jej rozruszać.

Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten rozpierak w środku?

Zastanawia mnie dlaczego gdy ruszam dźwignią przy zacisku do przodu, koło się blokuje, ale gdy odchylam do tylu, również się blokuje!!!

No i zakres ruchu dźwignią jest jakby ograniczony w 50%


Bardzo proszę o jakieś porady
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaCee'd

66 900

2021r.

38 311 km

kujawsko-pomorskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System