Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawno

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: lanselot
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 20:45
Temat postu:

Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


Witam,

Czy ktoś z szanownych kolegów posiada Carensa III 2.0 w benzynie?
Jeśli tak to jak wygląda sprawa ze spalaniem w tym motorku? Czy jest to kłopotliwy silnik czy raczej nie? Question Pytam dlatego że stałem sie posiadaczem takiego autka i jak narazie mam dosyc pozytywne wrażenia po przesiadce z lanosa Laughing Doszedłem już sam, że identyczny silniczek (G4KA) posiadała KIA Magnetis oraz Hyiundai Sonata. Czy ktos już regulował w nim może zawory? W książce serwisowej jest napisane że trzeba je skontrolować po przebiegu 96kkm lub co 4 lata czy jest to droga zabawa?

Pozdrawiam
Powrót do góry
tybenek

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: KIA Carens 2.0 benzyna 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 11:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


Witaj.
Ja też mam KIA 2.0 w benzynie. Jestem bardzo zadowolony. Spalanie to przedział 7-8/100 km przy jeździe 50/50 trasa/miasto (nigdy sam! a z 3-4 osobami). Na autostradzie max 120 w porywach do 170 km/h ale krótko 10-15km. Silnik z tego co powiedział mi mechanik pracujący w servisie KIA jest od Toyoty, na łańcuchu, bez regulacji zaworów, bo ma hydrauliczne kompensatory. Hamulec ma tylko taki gumowy jakby zapowietrzony (ale nie jest), ale hamuje super. Na razie bez awarii Very Happy
Powrót do góry
slawno

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: lanselot
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Maj 2013, 18:51
Temat postu:

Luz zaworowy


tybenek napisał:
Witaj.
Silnik z tego co powiedział mi mechanik pracujący w servisie KIA jest od Toyoty, na łańcuchu, bez regulacji zaworów, bo ma hydrauliczne kompensatory.


Drogi kolego musisz więc zmienić natychmiast mechanika! Zawory w KIA Carens 2.0 benzyna (silnik g4ka - theta) jak najbardziej się reguluje. Instrukcja obsługi od KIa Carens III mówi wyraźnie o kontroli i ew. REGULACJI luzów zaworowych po przebiegu 96tyś km. Natomiast serwisówka od tego modelu (którą po wielu tygodniach poszukiwań znalazłem na jednym z forów w języku rosyjskim Smile pokazuzje nawet jak należy to wykonać krok po kroku) Niestety aby wykonać regulację luzów zaworowych konieczne jest wyciągnięcie wałków rozrządu (a to wiąże się ze zdjęciem łańcuszka). Luzy nadomiar złego reguluje się tzw. szklankami, których za nic w świecie nie można znaleźć w PL (zostaje zakup przez internet np. z Chin lub USA). Jednak żeby wyregulować luz na zaworach jak już wcześniej wspomniałem najpierw należy je pomierzyć czyli zdjąć wałki rozrządu. Następnie należy je znow złożyć i zamówić odpowiednie szklanki (czekająć na kuriera od 2 do 4 tygodni) Jak już dostaniemy odpowiednie szklanki znowu ściągamy wałki rozrządu i wykonujemy regulację (modląc się żeby po regulacji wwszystko było już ok Smile Tak więc konieczne jest dwukrotne ściągnięcie łańcuszka rozrządu (w serwisię KIA w Warszawie chcą za to bagatela 500zł oczywiście za jeden raz) plus do tego dochodzą szklanki w cenie ok 20$ od sztuki i tu w zależności ile zaworów jest rozregulowanych.

Ps. sam już sobie pomierzyłem luzy u siebie i na szczęście wszystkie są w granicach normy. Aby tylko zmierzyć luzy nie potrzebujemy ściągać wałków rozrządu, wystarczy zdjąć pokrywę zaworów i mieć dobry szczelinomierz. Cała operacja trwa ok 1-2 godz. Oczywiście śruby od pokrywy itp. należy koniecznie dokręcić odpowiednim momentem aby nie zerwać aluminiowych gwintów!
Jak byś czegoś potrzebował kolego (informacji) to pisz śmiało a w miarę możliwości pomogę jak by co. Noszę się z zamiarem napisania manuala jak pomierzyć przynajmniej luz zaworowy w tym silnku i umieszczenia go na forum. Ja u siebie obczaiłem już jak zdjąć całą obudowę od radia i zegara, wyjąć liczniki, oraz wykręcić czujnik prędkości ze skrzyni biegów (bo mi padł po ostatnich ulewach). Poza tym silniczek i samochodzik wydaje się być całkiem przyjemny jak narazie Smile
Powrót do góry
tybenek

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: KIA Carens 2.0 benzyna 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 01 Sie 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


Witaj.
Wiesz, tak goście powiedzieli w servisie KIA, że motor jest od Toyoty na kompensatorach. U mnie nie słychać zaworów, jak silnik pracuje. Jak się go zapali to na początku tak jak w cienkusie mojego teścia Smile zagrają zaworki, ale naprawdę przez 2 - 3 sekundy i zupełna cisza. To potwierdzałoby ich istnienie Ja mam silnik CVVT 144 KM 2.0 z łańcuchem. Na razie puki co nic nie słychać Very Happy
Powrót do góry
mazur73

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: kia carens II 2,0 crdi 2004, Cadillac Seville 306 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Sie 2013, 17:05
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


zastanawiam się czy ta wymiana szklanek to regulacja czy bardziej naprawa silnika polegająca na wymianie wyeksploatowanych elementów bo w sumie najbardziej skomplikowana metoda regulacji jaką znam to system kalibrowanych płytek-podkładek a kolega mówi o rozbieraniu połowy silnika , zamawianiu nowych części i ich wymianie .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Sie 2013, 17:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slawno

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: lanselot
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sie 2013, 09:25
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


Kolego jest to jak najbardziej normalna czynność serwisowa (tak jak wymiana rozrządu powiedzmy). Instrukcja obsługi kia carens na pierwszym miejscu zaleca kontrolę i ew. regulację luzu zworów po 96tyś km Smile Z remontem silnika nie ma to nic wspólnego. Remont to owszem może byc konieczny jak sie to oleje... Wprawionemu fachmanowi taka regulacja zajmie to ok 2-3godz. Smile
Powrót do góry
Hypery Hill

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CVVT '08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sie 2013, 19:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Crens III 2.0 benzyna, ktoś posiada? jakie wrażenia?


moja pali 10, jak bym nie jeździł. Jak często wymienia się olej według zaleceń producenta?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System