Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) Filtr DPF Kia Ceed



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz860319

Debiutant



Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejow
Posiadane auto: Kia pro cee'd 1.6crdi 2013r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 21:24
Temat postu:

Filtr DPF Kia Ceed


Witam

Niedawno stałem sie posiadaczem. Ceeda z silnikiem 1.6 crdi 128km z filtrem DPF i zastanawia mnie jak powinienem.jezdzic i na co zwrócić uwagę podczas eksploatacji takiego auta..!? Czy trzeba na cos szczególnie zwrócić uwagę?
A moze macie takowy filtr u siebie w aucie? wiec napiszcie jak o niego dbać,a moze nie trzeba??

pozdrawiam
Powrót do góry
MB3

Dyskutant



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 LC 1.6VTI 2009
Piwa: 1/8
Wysłany: Sro 02 Paź 2013, 22:08
Temat postu:

Re: ( Kia ) Filtr DPF Kia Ceed


No więc jest generalnie tak, że to ustrojstwo nie lubi takiego ciągłego, miejskiego "podjeżdżania" od świateł do świateł, na krótkich dystansach. Silnik i układ wydechowy musi być odpowiednio dogrzany, by sadza się spalała w DPF, a więc w mieście bardzo się nie nagrzeje, bo i obroty i czas jazdy nie będą odpowiednie. Wiadomo, autem można sobie podjechać na miasto, bo sytuacja byłaby absurdalna, gdyby nie, jednak pamiętać też trzeba by auto miało okazję "wykazać" się na trasie. Filtr DPF przepala się chyba jakoś co 200 km samoczynnie, przynajmniej w teorii. W instrukcji jest chyba coś wspomniane, tj. jak postąpić gdy zapali się kontrolka spalania. Coś chyba tak, że trzeba przez 10 czy 15 minut jechać ze stałą prędkością 60km/h... Mamy w domu Scenica 2.0dCi i ma już przebieg ok 94k km, z czego my zrobiliśmy jakieś 6k w dwa miesiące. Auto jeździ głównie po trasie, bo po to jest diesel, ale po mieście też się auta używa. Póki co nie ma problemów. Trzeba też pamiętać o częstej wymianie oleju, tak co 10-15k km (bo specyfika działania DPF sprawia, że do oleju ścieka paliwo z procesu wypalania i rozrzedza olej, który coraz słabiej smaruje i można autko zakatować) a 30.000 producenta można włożyć między bajki. Zalewa się taki specjalny olej do silników z DPF, o niskiej zawartości popiołu (w Scenicu Elf Solaris 5w30). Poszukaj jeszcze w Google, ja szukałem, bo nie ukrywam, że dla mnie to też było novum i nie bardzo widziałem co o tym myśleć.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 19:44
Temat postu:

Filtr DPF Kia Ceed


Witaj mam vengę z tym samym silnikiem przebieg 150000km nie dawno kupiona jezdzę głównie po mieście filtr się szybko zatykał i silnik przechodził w tryb awaryjny trzeba go wtedy przegonić po trasie ja jechałam na trujce przez 30 km obroty 3000 3500 pomogło na jakieś 2 tyg potem znowu to samo.Znalazłam dobry warsztat i dpf-a usunięto i odłączono go w oprogramowaniu koszt 1000 zł ale warto od tej pory autko nie stroi żadnych fohów nic nie dymi ani nic takiego dodam tylko że cała puszka po dpf-e i wszystkie czujniki zostały wizułalnie nic nie widać że coś było robione do tego gdy by jednak ktoś doszedł do tego czy coś takiego aczkolwiek w polsce na ten czas nikt tego nie sprawdza zawsze mozna wrócić do dpf-a
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) Dyskusje ogólne


KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie

KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System