Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Co to za wersja Sportage II?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxizer

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Kia Sportage II 2.0 16V 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 22:05
Temat postu:

Co to za wersja Sportage II?


Witam wszystkich.
Najpierw chciałbym zastrzec, że jeśli gdzieś już pojawiło się podobne pytanie, to proszę o przekierowanie/przeklejenie. Ja sam nic takiego nie znalazłem.
Dziś obejrzałem sobie bardzo dokładnie auto, które niedawno kupiłem.
To Kia Sportage II z 2009 roku (kupiona jednak w salonie w 2010 roku), z silnikiem 2.016V + LPG. Nie mam pojęcia, jaka to wersja wyposażeniowa.
Auto wyprodukowano na Słowacji, kupiono je i użytkowano w Czechach. Teraz trafiło do Polski. Do auta w Czechach założono LPG (Lovato EF Smart) - w Polsce z powodu przepisów czeka mnie wymiana zbiornika. Ale nie o perturbacjach z przerejestrowaniem chciałem... W Czechach też założono mu czujniki parkowania z tylu (Jablotron), ogrzewanie foteli (no bo fabryczne miejsce na przyciski do ich ogrzewania jest zaślepione, a przyciski są tuż za dźwignią zmiany biegów).
Auto jest naprawdę w porządku, jestem zadowolony, fajnie się tym jeździ, ale dziś przyjrzałem się dokładnie wnętrzu, potem popatrzyłem na zdjęcia w internecie, dowiedziałem się, że były 2 liftingi i... zgłupiałem.
Czy jest możliwe, żebym kupił tzw. przejściówkę, tj. model pomiędzy I, a II liftingiem. Czy coś takiego mogło wychodzić w ogóle z fabryki (przypominają się modele aut z PRLu)? Czy to jakaś specjalna zubożona wersja? Czy może po prostu auto jest po wypadku i złożono je z różnych części. Na zakupy wybrałem się jednak z dwoma kuzynami prowadzącymi warsztaty samochodowe, którzy dokładnie auto oglądali i jeździli nimi i powiedzieli mi, że jest ok.
Auto z zewnątrz wygląda jak typowy model JE (JES) po II liftingu, tyle, że nie ma przednich świateł p-mgielnych. Cała jednak zabawa zaczyna się we wnętrzu. Auto ma ESP i napęd 4WD, klimatyzację manualną, komputer, pełną elektrykę. Powinno mieć też 6 airbagów, bo podobno od 2006 roku wszystkie Sportage tak miały. Gdy tymczasem obejrzałem sobie dokładnie wnętrze nie znalazłem metek z napisem airbag na przednich fotelach, a zaślepki na słupkach A, B i C nie mają napisu SRS Airbag. Czy to oznacza, że są tylko 2 airbagi? Jakim cudem to możliwe, zważywszy na to, co napisałem powyżej?
Idźmy dalej. Auto ma nietypową tapicerkę, taką znalazłem w egzemplarzach po I liftingu, a zarazem fotele wydają się być tymi po ostatnim lifcie (ich sposób regulacji na to wskazuje: pokrętła do sterowania oparciami i dźwignia do sterowania wysokością fotela kierowcy). Fotel przedniego pasażera się nie składa "w stolik" (może to akurat kwestia wyposażenia).
Wskaźniki to wersja po I liftingu, tak samo kierownica, ale konsola środkowa to już II lifting (aczkolwiek kontrolka zapięcia pasów nie jest przy zegarku, a wokół prędkościomierza).
Jak do tej pory znalazłem tyle nietypowych rzeczy.
Powtórzę:
czy to możliwe, by wychodziła taka dziwna "skundlona" wersja?
Może ktoś coś wie, słyszał, albo może wskaże, gdzie i jak można się na ten temat czegoś więcej dowiedzieć?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Oceń swoje auto


KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaSportage

84 800

2021r.

75 000 km

małopolskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System