Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Nowy czynnik R-1234yf w Ceed 2013



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rybishon

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 11:35
Temat postu:

Nowy czynnik R-1234yf w Ceed 2013


Witam serdecznie.
Spotkałem się z opinią, że nowy układ klimatyzacji w Ceed 2013 pracujący z czynnikiem R-1234yf można w razie awarii i utraty obecnego czynnika uzupełnić dotychczasowym R-134a. Jak wiadomo temat jest bardzo kontrowersyjny z uwagi na różnicę cenową obydwu czynników i niepochlebne opinie na temat wprowadzonego R-1234yf. Serwis oczywiście mówi, że nie wolno stosować starego czynnika zamiennie do układów przystosowanych do pracy z R-1234yf, ponieważ taki układ będzie narażony na uszkodzenia ...rozszczelnienie itp. Po części byłaby to prawda, w przypadku pomieszania tych dwóch substancji faktycznie może być to zabójcze dla instalacji. Jednak jak twierdzą inni praktycy którzy już to robili, po uprzednim całkowitym opróżnieniu układu tak, aby tych dwóch gazów ze sobą NIE MIESZAĆ, można spokojnie zamiennie zastosować dotychczasowy czynnik R-134a.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

/LR
Powrót do góry
rozo2

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CrDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 10:22
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Nowy czynnik R-1234yf w Ceed 2013


Autko kupiłem uszkodzone i niestety była konieczność wymiany chłodnicy klimatyzacji. Z czasem okazało się że moja Kijanka posiada nowy czynnik chłodzący. Nikt nie chciał się podjąć nabicia klimatyzacji oprócz serwisu KIA, niestety cena oscylowałą w granicach 700zł + sprawdzenie szczelności chłodnicy -200zł. 1000zł + wszystkie te informacje na temat szkodliwości tego czynnika poskutkowało tym że zacząłem szukać sposobu nabicia układy czynnikiem R134a. Oczywiście każdy warsztat odradzał, często argumentował to koniecznością przerabiania całego układu w związku z innym ciśnieniem ( przy rozprężaniu )jaki wymaga ten czynnik. W końcu trafiłem do prawdziwego fachowca, który początkowo nie chciał podjąć się tematu,gdyż nigdy tego nie robił, ale również argumentował to podobnie jak wszystkie inne warsztaty ( we Wrocławiu zaproponowano mi przerobienie układu za ok 2000zł ). Przypadkiem sprawdzając zawór do nabijania ( oczywiście jest inny niż w przypadku R134a ) czynnika oraz opis ( naklejka pod maską )zauważył że nowy czynnik chłodzący 1234rf ma ten sam olej smarujący co czynnik R134a. Wykonał kilka telefonów do swoich nauczycieli i okazało się że jednak nabijemy stary czynnik w nowy układ. Po około tygodniu (tyle trwało zamówienie końcówki kompatybilnej z czynnikiem 1234rf ), moja Kijanka dostała stary czynnik R134a. Jestem już po ok. 2 mies. po nabiciu czynnika ( koszt - 150 zł wraz ze sprawdzeniem szczelności ). Nie dajcie się zwieść warsztatom które tylko patrzą jak wyciągnąć z was kasę.
Powrót do góry
kleksus

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): piękna kraina
Posiadane auto: jeszcze jeździ
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 00:27
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Nowy czynnik R-1234yf w Ceed 2013


rozo2 napisał:
Nikt nie chciał się podjąć nabicia klimatyzacji oprócz serwisu KIA, niestety cena oscylowałą w granicach 700zł + sprawdzenie szczelności chłodnicy -200zł..


No niestety jest wciąż problem z miejscami gdzie można serwisować auta z nowym czynnikiem chłodzącym. Na szczęście już niektóre serwisy się dostosowały jak perfectclima, ale jest trochę lipa z tym...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

17) Felgi »

KiaRio

36 999

2017r.

221 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

14 400

2007r.

210 532 km

kujawsko-pomorskie

KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System