Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregory35

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Volvo, kiedyś Leon i C3
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 10:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


bojek napisał:
A nie wiesz ja takie opinie nawet ekspertów czy instytutów się zdobywa? Płacisz i masz.


no niestety taka jest smutna prawda. To samo po części dzieje się z oponami ze wschodu np. wspomnianymi indonezyjskimi achillesami, czy oponami produkowanymi z chin. Wiele tych firm współpracuje lub współpracowało z europejskimi producentami i kupowali od nich technologie. Teraz rynki trochę się otworzyły na tamte produkty, ze względu na niższą cenę. Sporo ludzi jeździ na takich oponach, a jakoś nie widzę w auto moto testów tych opon. Przypadek? Nie sądzę.

Nie bez przyczyny mówi się że jeśli jesteś od wszystkiego, jesteś do niczego. Raczej odkryto pewną niszę na rynku i marketingowcy chcieli to zalepić. Bo jak ktoś chce kupić całoroczne to kupi. Owszem, w hiszpanii czy na południu francji to ma sens, ale nie w polskim klimacie.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 14:14
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


bojek napisał:
A nie wiesz ja takie opinie nawet ekspertów czy instytutów się zdobywa? Płacisz i masz.





Kolega sypnął na wyrost gdybaniem Wink
gdybając w ten sposób mogę stwierdzić że wg prawa za takie wypowiedzi można beknąć Laughing gdyby koncern Michelin zechciał.....

Po za tym wydaje mi się że opinia musi się pokrywać z rzeczywistością (zwłaszcza przy tak wielkim i renomowanym koncernie) bo klienci szybko zweryfikowaliby podane charakterystyki z codzienną jazdą autem.... Smile a konkurencja w tak lukratywnej branży szybko znalazłaby wady...

Nawiasem jakie to "nasze polskie"....negować wszystko i szukać przyczyny i tzw drugiego dna.....nawet gdy rozwiązanie jest proste ....Polak zawsze znajdzie coś co jego zdaniem jest nie tak albo że może zrobili to tak a nie tak..... Laughing Laughing Laughing Laughing i że na pewno .....opinia ekspertów i instytutów została urobiona za pomocą kasy (to stwierdził kolega z mocą i szczerością)...
Twisted Evil
Wg. mnie błędne podejście do otaczającej nas rzeczywistości....
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 15:17
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


gregory35 napisał:
bojek napisał:
A nie wiesz ja takie opinie nawet ekspertów czy instytutów się zdobywa? Płacisz i masz.


no niestety taka jest smutna prawda. To samo po części dzieje się z oponami ze wschodu np. wspomnianymi indonezyjskimi achillesami, czy oponami produkowanymi z chin. Wiele tych firm współpracuje lub współpracowało z europejskimi producentami i kupowali od nich technologie. Teraz rynki trochę się otworzyły na tamte produkty, ze względu na niższą cenę. Sporo ludzi jeździ na takich oponach, a jakoś nie widzę w auto moto testów tych opon. Przypadek? Nie sądzę.

Nie bez przyczyny mówi się że jeśli jesteś od wszystkiego, jesteś do niczego. Raczej odkryto pewną niszę na rynku i marketingowcy chcieli to zalepić. Bo jak ktoś chce kupić całoroczne to kupi. Owszem, w hiszpanii czy na południu francji to ma sens, ale nie w polskim klimacie.




Testy porównawcze wybranych modeli budżetowych z europy i opon z Chin były przeprowadzane i opisywane "trochę wstecz"(nie pamiętam dokładnie kiedy) w Auto Świat i Motor......a wyniki były różne.....polecam pogrzebać w archiwalnych numerach czasopism.

To że chińczyk kopiuje opony to żadna tajemnica....skopiował mercedesy, "rollsroysa" Laughing itp itp... może jakość odbiega i logo inne ale jednak....


Prawda jest taka że za kilkanaście lat prawdopodobnie jakość(chińskich wyrobów) pójdzie ostro do przodu, ponieważ mają dostęp do technologi zachodnich koncernów i już widać efekty....
Koreańska Kia też kiedyś była kopciuszkiem a nie można powiedzieć tego teraz....
Po za tym w Chinach produkuje się i badziewie...jaka cena taka jakość....jak i doskonałe wyroby z ostrą kontrolą jakości itp.
A to że np. do Polski importerzy ściągają najczęściej tani chłam to inna sprawa.

A co do opon całorocznych to przytoczyłem tekst z tygodnika Auto Świat i wyraziłem swoją opinię w komentarzu powyżej.... Wink
Polska też ma różne warunki do jeżdżenia w okresie zimowym, zależnie od regionu,aury i np. wielkości miasta itp...nie tylko Francja i Hiszpania...
Tak więc nawet krytykowane opony całoroczne mają rację bytu.
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
prius

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Syrena
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:09
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Kupiłem letnie opony właśnie Achillesa . W naszej strefie klimatycznej raczej trzeba postawić na dwa komplety opon niestety . Szukałem , czytałem , oglądałem opinie i postawiłam na tą firmę i nie żałuję Smile , śmiało można je porównać do opon typu Kleber i podobnych .
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 23:07
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


mk0367 napisał:
Po za tym wydaje mi się że opinia musi się pokrywać z rzeczywistością (zwłaszcza przy tak wielkim i renomowanym koncernie) bo klienci szybko zweryfikowaliby podane charakterystyki z codzienną jazdą autem.... Smile a konkurencja w tak lukratywnej branży szybko znalazłaby wady...

Nawiasem jakie to "nasze polskie"....negować wszystko i szukać przyczyny i tzw drugiego dna.....nawet gdy rozwiązanie jest proste ....Polak zawsze znajdzie coś co jego zdaniem jest nie tak albo że może zrobili to tak a nie tak..... Laughing Laughing Laughing Laughing i że na pewno .....opinia ekspertów i instytutów została urobiona za pomocą kasy (to stwierdził kolega z mocą i szczerością)...
Twisted Evil
Wg. mnie błędne podejście do otaczającej nas rzeczywistości....

A jak oglądasz reklamę w tv to też wierzysz, że np. lek X leczy przeziębienie przez noc? I czy konkurencja z tak lukratywnej branży medycznej znajduje wady?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 23:20
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Deeno napisał:
mk0367 napisał:
Po za tym wydaje mi się że opinia musi się pokrywać z rzeczywistością (zwłaszcza przy tak wielkim i renomowanym koncernie) bo klienci szybko zweryfikowaliby podane charakterystyki z codzienną jazdą autem.... Smile a konkurencja w tak lukratywnej branży szybko znalazłaby wady...

Nawiasem jakie to "nasze polskie"....negować wszystko i szukać przyczyny i tzw drugiego dna.....nawet gdy rozwiązanie jest proste ....Polak zawsze znajdzie coś co jego zdaniem jest nie tak albo że może zrobili to tak a nie tak..... Laughing Laughing Laughing Laughing i że na pewno .....opinia ekspertów i instytutów została urobiona za pomocą kasy (to stwierdził kolega z mocą i szczerością)...
Twisted Evil
Wg. mnie błędne podejście do otaczającej nas rzeczywistości....

A jak oglądasz reklamę w tv to też wierzysz, że np. lek X leczy przeziębienie przez noc? I czy konkurencja z tak lukratywnej branży medycznej znajduje wady?


Cześć "mk0367", twoje stwierdzenie działa w obie strony i tak należy rozumować... Uczepiłeś się tych opon wielosezonowych ,że już nawet nie wypada Ci na nie źle pisać, nawet gdy pewnego dnia dotrze do Ciebie ,że nie masz racji .
Jak świat światem żadne uniwersalne urządzenie itp.nie będzie spełniało swojej funkcji w pełnym zakresie .
Aleee? muszę przyznać racę.., w przypadku "naszej strefy klimatycznej opony uniwersalne stosowane w okresie wiosenno-letnim mogą mieć rację bytu" ,tyle że w zimie będziesz zmuszony je zmienić na zimówki .Czyli powróciliśmy do dwóch rodzajów opon Smile Wink
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 12:14
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Deeno napisał:
mk0367 napisał:
Po za tym wydaje mi się że opinia musi się pokrywać z rzeczywistością (zwłaszcza przy tak wielkim i renomowanym koncernie) bo klienci szybko zweryfikowaliby podane charakterystyki z codzienną jazdą autem.... Smile a konkurencja w tak lukratywnej branży szybko znalazłaby wady...

Nawiasem jakie to "nasze polskie"....negować wszystko i szukać przyczyny i tzw drugiego dna.....nawet gdy rozwiązanie jest proste ....Polak zawsze znajdzie coś co jego zdaniem jest nie tak albo że może zrobili to tak a nie tak..... Laughing Laughing Laughing Laughing i że na pewno .....opinia ekspertów i instytutów została urobiona za pomocą kasy (to stwierdził kolega z mocą i szczerością)...
Twisted Evil
Wg. mnie błędne podejście do otaczającej nas rzeczywistości....

A jak oglądasz reklamę w tv to też wierzysz, że np. lek X leczy przeziębienie przez noc? I czy konkurencja z tak lukratywnej branży medycznej znajduje wady?



Kolego a co to za porównanie leków z oponami???
Podaj mi przykład reklamy leku w której jest powiedziane "dosłownie" że przez noc wyleczy przeziębienie.......
Kolego Deeno jesteś moim oportunistą Wink Laughing masz swoje zdanie i ok.....ja mam swoje i nadal twierdzę że naszą narodową wadą jest dopatrywanie się wszędzie przekrętów i złej woli...
Pozdrawiam.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 12:41
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Nie jestem niczyim oportunistą. Po prostu trochę współczuję osobom, które tak ślepo wierzą w to co wciska producent.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 13:02
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Dyskusja schodzi na złe tory ,brak argumentów do dalszej dyskusji czy udowodnienia własnej racji nie upowaznia do zmiany jej kierunku .Temat jest jeden i tego się trzymajmy....
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 13:09
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


TAIF napisał:
Deeno napisał:
mk0367 napisał:
Po za tym wydaje mi się że opinia musi się pokrywać z rzeczywistością (zwłaszcza przy tak wielkim i renomowanym koncernie) bo klienci szybko zweryfikowaliby podane charakterystyki z codzienną jazdą autem.... Smile a konkurencja w tak lukratywnej branży szybko znalazłaby wady...

Nawiasem jakie to "nasze polskie"....negować wszystko i szukać przyczyny i tzw drugiego dna.....nawet gdy rozwiązanie jest proste ....Polak zawsze znajdzie coś co jego zdaniem jest nie tak albo że może zrobili to tak a nie tak..... Laughing Laughing Laughing Laughing i że na pewno .....opinia ekspertów i instytutów została urobiona za pomocą kasy (to stwierdził kolega z mocą i szczerością)...
Twisted Evil
Wg. mnie błędne podejście do otaczającej nas rzeczywistości....

A jak oglądasz reklamę w tv to też wierzysz, że np. lek X leczy przeziębienie przez noc? I czy konkurencja z tak lukratywnej branży medycznej znajduje wady?


Cześć "mk0367", twoje stwierdzenie działa w obie strony i tak należy rozumować... Uczepiłeś się tych opon wielosezonowych ,że już nawet nie wypada Ci na nie źle pisać, nawet gdy pewnego dnia dotrze do Ciebie ,że nie masz racji .
Jak świat światem żadne uniwersalne urządzenie itp.nie będzie spełniało swojej funkcji w pełnym zakresie .
Aleee? muszę przyznać racę.., w przypadku "naszej strefy klimatycznej opony uniwersalne stosowane w okresie wiosenno-letnim mogą mieć rację bytu" ,tyle że w zimie będziesz zmuszony je zmienić na zimówki .Czyli powróciliśmy do dwóch rodzajów opon Smile Wink



Cześć TAIF.
Komentuję w "dziale na każdy temat" więc możemy powymieniać poglądy itp.Dzięki dyskusji poznaje się czasami ciekawe rzeczy i opinie i poglądy innych.

Opon całorocznych nie uczepiłem się ...........przepisałem artykuł z tygodnika Auto Świat, po prostu żeby przybliżyć forumowiczom temat i to co się dzieje w światku producentów opon....uważałem że jest wart nagłośnienia Wink Cool chyba nie ma w tym nic złego.

Podstawowa sprawa jeżdżę na całorocznych....po Ostrołęce i Olszewo-Borkach i traski Ostrołęka-Warszawa,wyjeżdżając w nocy ok 3-4 a wracając ok 11-12, zimową porą także... Rocznie ok 40.000 km.

Podsumowując nie chciałem wywołać burzy ale nie zgadzam się z komentarzami typu ,że firmy oszukują co do danych a atesty i badania kupiły za kasę, i dlatego dałem odpowiedzi......
Każdy typ opon ma swoich zwolenników i przeciwników...Ja jestem za całorocznymi.

Pozdrawiam Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 13:17
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


W tym dziale mozna zakładać tematy dyskusji o prawie wszystkim , i to jest prawda .Lecz w samych tematach (watkach) trzymamy się sedna sprawy czyli tematu który jest omawiany. Poza tym jest gitarra .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 13:22
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Deeno napisał:
Nie jestem niczyim oportunistą. Po prostu trochę współczuję osobom, które tak ślepo wierzą w to co wciska producent.




Kolego Deeno chyba przesadzasz z tym współczuciem Evil or Very Mad
Trochę złe wyrażenie ....ślepo wierzą...nikt nie jest ułomny Evil or Very Mad a tak odbieram twój post....
Zauważ że w swoich komentarzach nie staram się nikogo urazić.....a dział jest do swobodnych dyskusji,ale z zachowaniem regulaminu.
Przytoczyłem artykuł z Auto Świat dla wiedzy forumowiczów...i od razu krytyka w stylu wszystko za kasę albo o ślepej wierze w dane producentów.......
..........moim zdaniem coś tu jest nie tak.
Kończę z wpisami w tym temacie,wyjaśniłem i odpisałem na posty.

Pozdrawiam wszystkich.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Dino0204

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 21:00
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Obawiam się, że zależy to od stylu jazdy. Jeśli ktoś ma nie jest mistrzem w pilnowaniu emocji to proponuję nie kupować opon całorocznych.
Powrót do góry
keradd

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechy
Posiadane auto: Matiz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lis 2019, 20:49
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Opony na wiosna-lato - całoroczne czy letnie?


Jeżdżę na całorocznych oponach dwa pełne sezony. Teraz zaczynam trzeci i przełożyłem tylko koła tył przód. Gumiarz mi bardzo odradzał zakup takich opon ale sie uparłem. Widząć jednak moje opony po dwóc sezonach stwierdził, że wymieniać jeszcze nie muszę. Mieszkam w terenie górzystym Krushnohory w Czechach. Tu wymiana jest obowiązkowa - w zimie musisz mieć zimówki a w lecie co chcesz. Nie jeżdżę po drogach polnych ani leśnych tylko po szosach i ulicach. Nigdy nie miałem problemu z powodu opon całorocznych. Mistrzem kierownicy nie jestem ale i nie staram się nikomu ani sobie tego udowadniać. Decydujący czynnik bezpieczeństwa siedzi za kierownicą. Moje oponki to Imperial Ecodrive 4S. Kraj produkcji to Chiny ale producent belgijski. Moim zdaniem produkt bardzo dobry, mi wystarczający. Mieszkam w miasteczku 17000 -18000-nym i praktycznie to po mieście jeżdżę mało.
Zresztą teraz już jest tak, że opony całoroczne klasy premium mają lepsze osiągi niż budżetowe sezonowe.
Czytałem nawet niedawno stwierdzenie, że ponieważ w Polsce nie ma śniegu w zimie, to bezpieczniejsze od zimowych są letnie ponieważ lepiej trzymają sie na suchej czy mokrej powierzchni a zimówki bezoieczniejsze są tylko na śniegu natomiast na wodzie lubią sobie popłynąć. Ale na letnich to w zimie bym nie jeżdżił.
Krótko podsumowując jestem zwolennikiem używania opon całorocznych.
Powrót do góry
alijacz

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lis 2019, 11:28
Temat postu:

latem letnie


Ja nigdy nie byłam zwolenniczką opon całorocznych. Mam dwa komplety kół, wiosną zakładam te z letnimi oponami, a późną jesienią z zimówkami. Z tego co wiem, to nie we wszystkich krajach opony całoroczne są dozwolone, więc jadąc na wycieczkę za granicę można się nieźle naciąć.
Kolega mi kiedyś opowiadał, że nie przyjął mandatu, jaki chceli mu wlepić bodaj na Węgrzech właśnie za niewłaściwe opny i tylko pomoc prawników https://www.aif.com.pl/ sprawiła, że się z tego wykaraskał bez bulenia $$$


Ostatnio zmieniony przez alijacz dnia Wto 17 Gru 2019, 14:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaRio

48 900

2017r.

63 000 km

śląskie

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System