Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) KIA SPORTAGE 2001 2.0 TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Kwarantanna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kj111

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: KIA Sportage I 2.0 TD 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 02:14
Temat postu:

KIA SPORTAGE 2001 2.0 TD


Witam ,
jestem szczęśliwym posiadaczem kupy szczęścia jakim jest kijanka mam kilka wątpliwości mam nadzieje że je rozwiejecie nie znam się na autach i nie ukrywam tego łatwo jest naciągnąć laika i już sam nie wiem czy jestem przewrażliwiony i doszukuje się problemów tam gdzie ich nie ma czy pora zmienić mechanika a więc zacznę co mnie boli i może kijaneczkę :
-przy załączonych napędach i jeździe słyszę taki powtarzający się pisk ( czy to może być zatarte łożysko piast przednich?)
-gdy zmieniam biegi np. z 1 na 2 przy puszczeniu sprzęgła słyszę takie metaliczne uderzenie , dodatkowo doszło jeszcze to że przy zmianie biegów nie zawsze tak się dzieje ale i tak zwróciłem na to uwagę mimo tego że dociskam sprzęgło do końca i zmieniam bieg to jest zgrzyt
-drażnił mnie sygnał o tym że drzwi są otwarte kazałem to odłączyć w niedalekiej przyszłości przestał działać centralny zamek , oddałem auto do mechanika żeby to naprawił i przy okazji ustawił radio które działało na samym początku naszej przygody długo nie korzystałem z niego , mechanik powiedział że antena jest spalona jest jakiś sposób żeby podłączyć nową antenę bez rozbierania nadkola ? zamek centralny nie działa bo zepsuł się sterownik zamka centralnego , jak to sprawdzić czy on to sprawdził czy mu się nie chciało koszt wymiany jest znaczny i czy dało by się to przełączyć pod pilota są takie zestawy do kupienia i koszt tańszy
-elektryczne szyby nie działały z tyłu lewa i prawa też dałem do naprawy z początku działały nie sprawdzałem z dwa miesiące i dzisiaj znowu nie działają co to może być mogę to zrobić we własnym zakresie
- no i jeszcze jak wychodzę z samochodu i łapie za drzwi żeby je zamknąć to kopie mnie prąd czyli gdzieś jest spięcie i tu może ma to związek z problemami z elektryką
-nigdy nie miałem diesla i podczas jazdy gdy jadę np. 100 km/h z wciśniętym gazem jedzie normalnie puszczam a on mocno wyhamowuje pooszarpuję
-przy każdym odpaleniu nawet na rozgrzanym silniku biały( jasno siwy ) dym nie zawsze ale często przy odpaleniu niskie obroty
co robiłem świece wymieniłem w zeszłym roku , akumulator nowy ma 2 miesiące , oleje filtry wymienione , jak kupiłem kije to wymieniłem zbiornik paliwa bo stary przeciekał , dodatkowo miałem kiedyś problem że przy wciskaniu gaz brakło mocy okazało się że pompa paliwa była strasznie brudna jakimś szlamem została wyczyszczona ale wtedy przy odpalaniu były niskie obroty i to była chyba wina pompki paliwa ? ona została wymontowana a nowej nie zamontowano tak mi się przynajmniej wydaje
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 06:10
Temat postu:

Re: ( Kia ) KIA SPORTAGE 2001 2.0 TD


Punkt 10 regulaminu Exclamation
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
rudyrydz

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Sportage 2.0 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 10:48
Temat postu:

Re: ( Kia ) KIA SPORTAGE 2001 2.0 TD


Kijanka ma to do siebie, że potrafi zaskoczyć niemiłymi [cenzura]łami.
Ja mam tyle szczęścia , że rzeczy typu elektryka, szyby, centralny działa póki co.
Tego się nie da zdiagnozować przez net niestety, najlepiej poczekać na jakiś ładny dzionek, ściągnąć boczki drzwi i inne elementy i po kolei sprawdzać co nie halo.

Jeśli chodzi o piszczenie w napędzie, każdy słyszy inaczej. Ja bym obstawiał łożysko igiełkowe, ale mogą być sprzęgi padające. Słyszysz pisk czy bardziej szum no i czy z jednego czy z obydwu kół?
Tak czy siak trzeba rozkręcić i obadać co mu dolega, bez tego nic nie zdziałasz.

Białawy dym przy rozgrzanym silniku może niepokoić, sprawdzaj czy nie ubywa płynu chłodniczego.

Mnie też często gęsto kopie jak się chwycę klamki, ale to raczej wina elektrostatyki czyli np sweterka Very Happy

Napisałeś, że wymieniłeś aku, sprawdź, czy gdzieś prąd ci nie ucieka, po wyłączeniu silnika po 10 minutach sprawdź czy nie bierze powyżej 0,05A
To tak na szybko.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Kwarantanna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) Kwarantanna


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaSportage

45 500

2014r.

215 860 km

mazowieckie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System