Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Usterka wycieraczek przedniej szyby ... powolna praca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romek_m

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VENGA 1.6 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 08:21
Temat postu:

Usterka wycieraczek przedniej szyby ... powolna praca


Witam...
czy ktoś z forumowiczów miał podobną przypadłość w pracy wycieraczek przedniej szyby... otóż ... uruchomienie ich na każdym stopniu prędkości, czy przy impulsowaniu dla jednokrotnego oczyszczenia szyby powoduje, że wycieraczki ruszają "ospale" zatrzymują się w różnych położeniach ( nawet na około minutę) wykonując w tym czasie minimalne ruchy (lewo-prawo), aby ostatecznie dojechać do skrajnego położenia wychylenia. W drodze powrotnej podobnie ... wreszcie (po bardzo nienaturalnie długim czasie) kończą cykl w skrajnym położeniu dolnym przy podszybiu. Co tu może być uszkodzone(?) ... może ... ktoś z szanownych użytkowników Vengi miał podobne przygody i podpowie jak usunąć usterkę bez lądowania w ASO.
Pozdrawiam ...
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Sro 10 Cze 2015, 09:30
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Usterka wycieraczek przedniej szyby ... powolna praca


Witaj,
na samym początku, należałoby dobrać się do podszybia, rozebrać go. Twoim oczom ukaże się silniczek. Jeżeli jest jeden silniczek, to ukaże się silniczek z dźwigniami przenoszącymi ruch. Jak wszystko rozbierzesz, to sprawdź jak pracuje dźwignia, w jakim jest stanie, czy to nie ona jest winna. Z problemem dźwigni jeszcze się nie spotkałem, ale należałoby to też sprawdzić.
Należałoby również odpiąć wtyczkę od zasilania silniczka i włączać poszczególne biegi, sprawdzając, na których pinach w którym położeniu pojawi się napięcie.
Jednak problemem Twoich wycieraczek wydaje mi się, że jest uszkodzona jedna z kompletu blaszek, która odpowiada za pozycjonowanie wycieraczki w dolnym położeniu, czyli na dole szyby. W innych silniczkach wycieraczki przedniej, to właśnie ta blaszka odpowiadała za przytrzymanie napięcia na jeden pełny cykl pracy ramienia wycieraczki. Jak już wszystko rozbierzesz, to sprawdź jeszcze stan węglowych szczotek. Jeżeli mimo zmian prędkości w dźwigni w środku kabiny wycieraczka pracuje z taką samą szybkością, to możliwe, że jedna szczotka uległa uszkodzeniu.
Również można sprawdzić przekaźnik odpowiadający za pracę wycieraczki, jednak ciężko coś powiedzieć na odległość i bez zdjęć.

Tutaj masz manuala, który robiłem co prawda do innego samochodu, jednak sama istota silniczków pozostaje niezmienna:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226065

Jak dobierzesz się do silniczka, porób zdjęcia, postaram się wtedy Tobie pomóc bez wymuszonego wyjazdu do ASO:)
Powrót do góry
romek_m

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VENGA 1.6 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 07:53
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Usterka wycieraczek przedniej szyby ... powolna praca


Dziękuję serdecznie DamianOl ...
dobrałem się do mechanizmu wycieraczek i szok ... jeden ze sworzni z wieloklinem całkowicie zatarty (dostała się tam woda, korozja, zasyfiałe panewki itd.) do tego stopnia, że nie mogłem tego ruszyć w imadle. Zastanawiam się, jak sobie z tymi oporami radził silniczek napędowy... nie zadziałało jak dotychczas zabezpieczenie obwodu zasilającego wycieraczki, dziwne ... silnik około minuty na zwarciu !!! i brak reakcji zabezpieczenia, no ale ...
Oczyściłem, przetarłem panewki drobnym papierem, dobrze nasmarowałem i śmiga jak nowe (oczywiście mam świadomość, że do czasu, ale przynajmniej na przyszłość wiadomo gdzie go boli...), przy okazji sprawdziłem silniczek ... czyściutki, w środku jak nowy.
Dzięki za pomoc ... Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

89 850

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System