Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Zakup Carens 3 z 2.0 PB 7 osobowy- opinie porady



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniek_Rz

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Carens 3 2.0 ben/LPG 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2015, 12:51
Temat postu:

Zakup Carens 3 z 2.0 PB 7 osobowy- opinie porady


Witam wszystkich.
Jestem tu nowy ale od jakiegoś czasu poszukuje informacji na temat Kia Carens 3 w wersji benzynowej 2.0 rok 2007/9 do tego chciałbym założyć LPG lub jak kto woli wrozamet Smile.
Mam kilka pytań i ze względu na bardzo małą ilość informacji na temat tego modelu w internecie prosiłbym Was o pomoc.
1. Tak jak pisałem interesuje mnie wersja Carens 3 2.0 PB w wersji 7 osobowej. Czy ktoś z was ma w takiej wersji zamontowany LPG ?? Jeżeli tak to gdzie zmieścili butle i o jakiej pojemności ??? U mnie w rejonie Rzeszowa wogóle nie ma Carens w komisach i tylko na ulicy widziałem to auto reszta to zdjecia z neta. Wyczytałem że butla możę być zamontowana pod podłogą a gdzieś indziej przeczytałem że w miejscu koła zapasowego wiec już nie wiem czy to jest to samo miesce czy w zależności od wersji 5/7 os. koło zapasowe jest w środku lub na zewnątrz ?
2. Jak sprawuje się LPG w tym silniku czy trzeba pilnować luzów, jak są regulowane luzy szklanki czy płytki ?? Jeżeli szklanki czy wiecie się ile kosztuje sztuka i czy nie ma problemu z dostaniem w sklepach ?
3. Jak wygląda sprawa z częściami do tego modelu ? Zarówno takie standardowe jak klocki, tarcze, sprzegło, zawieszenie, wydech, świece, kable, pompa wody, wspomagania, itp
4. Jak wygląda ochrona od korozji po paru latach użytkowania. Pojawiają się ogniska jeżeli tak to gdzie. Jak bede kupował to bede wiedział gdzie popatrzećSmile
5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Co warto żeby auto miało w wyposażeniu Smile.

Jestem zdecydowany kupić ten samochód jeżeli auto bedzie dawało się zagazować jak również butla z gazem nie bedzie za mała bo 450 km na jednym tankowaniu to minimum. Jak bedzie kiepsko z tym to mam inną alternatywe Zaira 1.8.

Z góry dziękuje za opinie i porady. Razz
_________________
Koko dżambo i do przodu Smile
Powrót do góry
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 21:47
Temat postu:

Zakup Carens 3 z 2.0 PB 7 osobowy- opinie porady


Witam, mam kia carens III 2007 rok 2.0 B wersja 5-osobowa w tej wersji koło zapasowe zresztą jak i w wersji 7- osobowej podwieszone jest pod samochodem , z tyłu oczywiście. ja w wersji 5- osobowej nie mam gazu przynajmniej na razie , z tyłu w przedziale bagażowym pod podłogą mam schowki plastykowe przedziały i skrytki które można wymontować i w to miejsce pewnie bym zamontował butle z gazem. Tyle Ci kolego mogę podpowiedzieć
pozdrawiam.
Powrót do góry
maniek_Rz

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Carens 3 2.0 ben/LPG 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 08:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zakup Carens 3 z 2.0 PB 7 osobowy- opinie porady


Witam
Dzięki za odpowiedź, już myślałem że nikt nie podejmie tematu. Może ktoś jeszcze dorzuci z właścicieli Carens + LPG ?? Wczoraj byłem oglądać jedną w komisie, straszenie zmęczona no ale wkońcu siedziałem w niej i widziałem jak w środku wygląda. Powiem tak dużo taniego plastiku no ale to odzwierciedla cena Smile. Nadal jestem zainteresowany zakupem wiec jeżeli możecie odpowiedzcie mi na powyższe pytania. Smile.
_________________
Koko dżambo i do przodu Smile
Powrót do góry
specjaljst

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): GWE
Posiadane auto: Carens III 2.0b 2007 LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zakup Carens 3 z 2.0 PB 7 osobowy- opinie porady


jestem szczęśliwym posiadaczem kijanki 7-osobowej Smile założyłem LPG (tak ja Wink) i na razie nie ma problemów, butla 48L
jeżdżę 3 rok i na razie jeszcze nic nie wymieniałem /drobna usterka klimy/ choć może jutro się pochwalę co "będę" wymieniał... jadę do nowego warsztatu który zajmuje się Japończykami i Koreańcami a że coś zaczęło popiskiwać to sprawdzę ich...
co do luzów zaworowych to zaraz po zakupie auta (2013 rok) byłem 2 razy w warsztacie który również specjalizuje się w samochodach japońskich i koreańskich i tam chcieli 600,00 za regulację
Maniek_Rz w razie pytań o autko pisz na priv
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Oceń swoje auto


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System