Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Spectra ) faluje, strzela, gaśnie... diagnoza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Spectra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robi_deejay

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Kia Mentor 1,6BG 16V MI-TECH DOHC 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 00:28
Temat postu:

faluje, strzela, gaśnie... diagnoza


Witam wszystkich i proszę o pomoc w diagnozie niedawno nabytej KIA-nki.

Pacjent to KIA Mentor/Spectra Benzyna z holenderskim gazem sekwencyjnym, rok produkcji 2001, silnik MI-TECH DOHC 16V 101KM.

Objawy:
Auto zakupiłem z dwoma usterkami: słabe hamulce i nierówna praca na wolnych obrotach – odpięty przepływomierz. Dostałem w komplecie serwo hamulcowe z pompą bo ono miało być uszkodzone oraz zalecono mi wymianę przepływomierza bo ten po podpięciu -silnik wchodził na maksymalne obroty. Po wymianie serwa, pompy hamulcowej i płynu (odpowietrzeniu) nic się nie zmieniło więc zacząłem szukać problemu...
Wyeliminowałem dwie nieszczelności w układzie podciśnienia - dmuchając w rurę od przepustnicy i pryskając mydlinami. Były to pęknięty przewodzik od parownika i uszk. uszczelka pod przepustnicą. Efekt: hamulce troszkę lepsze ale dalej słabe i wtedy zauważyłem że przepustnica jest zbyt mocno otwarta gdy ją opuściłem za pomocą śruby regulacyjnej i wymieniłem też przepływomierz - bez poprawy tyle, że auto zaczęło wyraźniej falować, gasnąć i częściej strzelać w kolektor ssący. Dalej pojawia się check i błąd przepływu powietrza. Wykręciłem silniczek krokowy żeby zaobserwować jego pracę i pomimo, że jego nie było auto dalej faluje a silniczek płynnie sie otwiera i przymyka (nie do końca) jakby chciał ustabilizować pracę silnika. Hamulce po przymknięciu przepustnicy są lepsze tz. trzeba uzyć mniejszej siły by zahamować ale auto często gaśnie (nie mam jak sprawdzić wartości podciśnienia) (zaworek jednokierunkowy na przewodzie jest ok.) Następnym etapem była wymiana świec, kabli WN i Cewki zapłonowej - bez wyraźnej poprawy, może troszkę miej strzela. Zauważyłem również że świece były mocno okopcone - czarne (za bogata mieszanka). Wyjmowałem również bezpiecznik od gazu i na samej bęzynie dzieje się to samo, brak nowych błędów w komp. Sprawdziłem też potencjometr przepustnicy - płynnie zmienia rezystancję. Ponad to widać że ktoś już przede mną majsterkował bo wymieniony jest czujnik położenia wału i przepływomierz też był wymieniany - nieoryginalne śruby. Ostatnią Próbą było przytkanie dolotu powietrza i po tym zabiegu praca silnika się stabilizuje... słychać jakby gdzieś zasysał lewe powietrze, ale wydaje mi się że to z malutkich otworów odwadniających pod filtrem powietrza, pryskałem plakiem w obrębie kolektora ssącego i rytm pracy się nie zmieniał...

Czy ktoś ma pomysł gdzie jeszcze można szukać usterki? W najbliższym czasie będę chciał sprawdzić sądy lambda przez te czarne świece, chodź komp. (OBDII) pokazuje, że przepływomierz ale ten był wymieniany myślę już nie raz... Czy to właściwy trop czy może jednak gdzieś jeszcze dostaje się lewe powietrze..?

Dodam jeszcze, że na wyższych obrotach jest chyba ok czuć duży potencjał i te 100 kucyków pod maską, chodź ciężko jest utrzymać jednostajne obroty silnika i spalanie jest chyba dość spore...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Spectra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Spectra »

Opinie o samochodach Kia Spectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Spectra ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System