Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Gaśnie na niskich obrotach.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArielAriel

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Clarus 2000r 1.8 ben
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2015, 22:44
Temat postu:

Gaśnie na niskich obrotach.


Witam, otóż zmagam się od nie dawna z pewnym problemem. Gdyż odpalam auto(odpala zawsze za pierwszym razem) i jadę z czasem gdy podjeżdżam pod np. skrzyżowanie i wrzucam na luz samochód spada z obrotów poniżej 1tys i falują obroty i auto gaśnie chyba że zdążę przy gazować i zostaje przy 1tys lub chwilę faluje i wraca na 1tys obrotów i jak ta usterka występuje to szarpie jak zmieniam bieg i wcisnę gaz lub puszczę. Parę dni jeździłem i auto ładnie pracowało i takie szarpania nie występowały ogólnie zaczął gasnąć dzisiaj potym jak nawiew na szyby włączyłem.

Dodam jeszcze że dzisiaj jakoś pojąłem że gdy wiem że auto będzie mi gasnąć to również pojawiają się też problemy z szarpaniem przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu. Czy to mogą być świece?

Więc pomyślałem że silniczek krokowy jest winny ( poprzedni właściciel uprzedzał że auto może przygasać i należy przeczyścić silnik krokowy lecz na widoczniej wprowadził mnie w błąd ) ale po przeczyszczeniu auto bez pomocy gazu odpalić nie chciało znaczy odpalał za pierwszym ale na mniej więcej 200/300 obrotów i gasł jak i również przy pomocy gazu odpalałem i przy gazowałem do 2tys i jak puściłem gaz to obroty do 0 a jak przygazowalem do 4tys mniej więcej i puściłem gaz to obroty zatrzymywały się przy 1tys lecz po dłuższej jeździe auto znowu zaczęło gasnąć. Po jakimś czasie odpalał normalnie i raz gasł a raz nie. Udałem się do mechanika ( nie powiedziałem im o szarpaniu...) grzebali czyścili 2 godziny ale nie mogli znaleźć przyczyny i wysłali mnie pod komputer bo przypuszczali że czujnik położenia walu jest uszkodzony lecz po podłączeniu nie wykryło nic z czujnikiem tylko z krokowym że był odłączony i podłączony, również błąd z immo ale to raczej że komputer podczepiony był właśnie i jeszcze jakiś malo istotny błąd.

Pozdrawiam i przepraszam za rozpisanie się.


KIA CLARUS 2000R 1.8benzyna polift.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie

KiaCee'd

59 900

2021r.

96 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaRio

36 999

2017r.

221 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System