Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 22:05
Temat postu:

Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl


Witam bardzo serdecznie.Jestem posiadaczem kia ceed 1.6crdi 90km z roku 2007.Mam problem od paru dni z temperaturą nawiewu powietrza ciepło/zimno.Chodzi oto że cały czas dmucha mi letnie powietrze niezaleznie od ustawienia temperatury.Mam climatronic i nawet na climatronicu też jest to samo i nawet jak włącze klimatyzacje to też to samo.Podejrzewam że ten silniczek od regulacji temperatury sie przyciął i klapki zostały w położeniu troche zimna i ciepła.Mam prośbę czy ktoś mi pomoże jak się dostać do tego silniczka zmiany temperatury krok po kroku co rozebrać lub jakieś foto?gdzie się on znajduje w którym miejscu bo ida zimniejsze dni i będzie cięzko dogrzac auto w środku.Bardzo prosze o poradę,poniewaz jestem zielony w tych sprawach?pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 10:37
Temat postu:

Re: Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl


andros83 napisał:
Witam bardzo serdecznie.Jestem posiadaczem kia ceed 1.6crdi 90km z roku 2007.Mam problem od paru dni z temperaturą nawiewu powietrza ciepło/zimno.Chodzi oto że cały czas dmucha mi letnie powietrze niezaleznie od ustawienia temperatury.Mam climatronic i nawet na climatronicu też jest to samo i nawet jak włącze klimatyzacje to też to samo.Podejrzewam że ten silniczek od regulacji temperatury sie przyciął i klapki zostały w położeniu troche zimna i ciepła.Mam prośbę czy ktoś mi pomoże jak się dostać do tego silniczka zmiany temperatury krok po kroku co rozebrać lub jakieś foto?gdzie się on znajduje w którym miejscu bo ida zimniejsze dni i będzie cięzko dogrzac auto w środku.Bardzo prosze o poradę,poniewaz jestem zielony w tych sprawach?pozdrawiam
pomoze ktos?
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 14:42
Temat postu:

Regulator temperatury


Witaj nie dawno miałam ten sam problem ze swoja vengą ,trochę poszperałam może to pomoże http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_AIRCON.pdf problemem był siłownik nawiewu ciepłego powietrza.Serwis kia za diagnoże chciał 500zł mechanik za diagnozę i naprawę nie licząc części wziął 50 zł.Może jeszcze to pomoże https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAEahUKEwjD4uuIl-XIAhXLBSwKHTm6Bzo&url=http%3A%2F%2Fforum.mojaceed.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D36%26t%3D7103&usg=AFQjCNHaTG0aglxsjsA_2-0AN2mz5iHD7A .Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Witaj nie dawno miałam ten sam problem ze swoja vengą ,trochę poszperałam może to pomoże http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_AIRCON.pdf problemem był siłownik nawiewu ciepłego powietrza.Serwis kia za diagnoże chciał 500zł mechanik za diagnozę i naprawę nie licząc części wziął 50 zł.Może jeszcze to pomoże https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAEahUKEwjD4uuIl-XIAhXLBSwKHTm6Bzo&url=http%3A%2F%2Fforum.mojaceed.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D36%26t%3D7103&usg=AFQjCNHaTG0aglxsjsA_2-0AN2mz5iHD7A .Pozdrawiam Very Happy
dziekuje za podpowiedz.moze ktos jeszcze podpowie jak sie samemu do tego zabrac.moze ktos robil w swoim ceedzie cos takiego
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 18:56
Temat postu:

Regulator temperatury


W drugim linku jest opis jak to robili dostano się przez schowek przeczytaj dokładnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 18:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 19:57
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
W drugim linku jest opis jak to robili dostano się przez schowek przeczytaj dokładnie
dzieki.bede probowal przez schowek.tylko mnie zastanawia bo tam w linku gosciowi chodzilo o nadmuch na nogi i to prawda ze od strony schowka ale mi chodzi o sam regulator temperatury czy jest po tej samej stronie zeby niepotrzebnie rozbierac tam gdzie go niema
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 05:24
Temat postu:

Regulator temperatury


U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 07:43
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 18:05
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
moze ktos jeszcze moze mi pomoc.prosze o porade jak mial ktos identyczna przygode z brakiem ustawienia temperatury.pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 18:10
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
moze ktos jeszcze moze mi pomoc.prosze o porade jak mial ktos identyczna przygode z brakiem ustawienia temperatury.pozdrawiam
[youtube:dfecea8581]dodam jeszcze ze jak zrobilem test klimatyzacji to wyszedl blad 20 i niewiem czy to przez to ze mam zepsuty ten silniczek od temperatury czy to cos innego.prosze o podpowiedz.pozdrawiam[/youtube:dfecea8581]
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 20:01
Temat postu:

Regulator temperatury


Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 21:40
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
dziekuje za odpowiedz.jak cos zrobie to dam znac
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 21:58
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
dziekuje za odpowiedz.jak cos zrobie to dam znac
witam.dziekuje wszystkim forumowicza za pomoc.udalo sie.dostalem sie przez schowek pasarzera i po lewej stronie byl regulator temperatury.zamowilem za 180zl i 0.5godz roboty.pozdrawiam
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2015, 11:39
Temat postu:

Regulator temperatury


Witaj dobrze ze udało się bezproblemowo naprawić szkoda tylko ze do mnie regulator był prawie dwu krotnie droższy ale nie znalazłam zamiennika .Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2015, 21:40
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Witaj dobrze ze udało się bezproblemowo naprawić szkoda tylko ze do mnie regulator był prawie dwu krotnie droższy ale nie znalazłam zamiennika .Pozdrawiam
wiesz co znalazlem fajny sklep z czesciami do kia pod adresem www.sklep-kia.pl i z tad zamowilem przez internet.polecam.pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaCee'd

14 990

2010r.

207 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

57 900

2016r.

110 000 km

śląskie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System