Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) podwyzszone spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomangel

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: kia ceed 1.6 crdi 115 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 15:26
Temat postu:

podwyzszone spalanie


Witam jestem posiadaczem kia cedd 2007 1.6 crdi 115 zastanawiam się nad spalaniem które wynosi 7 litrów na 100.dziwi mnie to ze na trasie w ogóle się ono nie zmienia jechałem autostrada przez odcinek 400 km i w ogóle nie spadlo Test( przy 100 -130 7litrow przy 130-160 8litrow.Auto ciągnie jest moc zauważyłem tylko ze przy odpalaniu zadymi na niebiesko bialo ale dosłownie przez chwile z lekko nierowna praca przez 2-3sekundy ale tylko gdy jest zimny.wymienione swiece nic nie poprawilo auto mam od roku zrobiłem juz 25.000km żadnych problemów z odpaleniem tez podpielem kompa i pokazal blad egr ale przeciez auto ma moc i nie pokazuje check Engine.co może być nie tak?dodam ze spalanie sprawdzone przy dystrybutorze brak wyciekow.wymienione filtry wezyki ale zauwazalne dosc spore czarne kopcenie juz przy lekkim dodaniu gazu.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 18:17
Temat postu:

Podwyzszone spalanie


Witam posiadam kia venga 1,6crdi 128KM u mnie spalanie zmierzone na dystansie 615km od tankowania do tankowania 4,3l na 100km poważnie udało mi się takie osiągnąć według komputera 4,8l jazda z prędkością 100,110km/h na tempomacie.Przy większych prędkościach wyraźnie większe tak jak u ciebie i wyższe,z rana jak zimno też puści jasnego'bąka' Very Happy .Poza tym najmniejszych problemów.Co do kopcenia na czarno czasami przy bardzo dynamicznym przyspieszaniu tak to czysto,być może na spalanie ma wpływ zawór egr co do kopcenia to wystarczy mieć zapchany filtr powietrza lub łapać gdzieś na obejmie lewe powietrze i też może z tego powodu kopcić,najgorszy scenariusz to wtryski.
Powrót do góry
gadu-gadu
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 18:51
Temat postu:

Podwyzszone spalanie


Dodam jeszcze tyle że kopcenie może właśnie być spowodowane uszkodzonym egr-em najpierw zajmi się nim i dopiero potem testuj,na 90% to wina egr-a.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomangel

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: kia ceed 1.6 crdi 115 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) podwyzszone spalanie


No hej .widzisz u ciebie nie dojdzie nawet do 5 czy 6 litrow a u mnie nie chce zejsc ponizej 7 a probowalek przy roznych predkosciach.wyczyszcze agr czy moze lepiej go zaslepic? To co trzeba bylo to juz wymienilem chodzi oleje i filtry. Nawet raz w miesiacu dolewam oczyszczacza do wtryskow leje najlepszy diesel ale Nic nie pomaga.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 11:55
Temat postu:

Podwyzszone spalanie


Widzisz takie spalanie udało mi się raz uzyskać jadąc do Chorwacjo na co dzień nawet nie zbliżam się do tego wyniku w miejskiej jeździe teraz jak chłodno to 7 l i ponad jak nic idzie.Co do egr a wyczyść go i sprawdź czy działa zaślepienie go wiąże się z wyłączeniem go w programie.Eliminacja zaworu EGR z silnika (jego wyłączenie) powinna tak naprawdę zostać uzupełniona napisaniem nowego programu dla ECU. Każdy komputer ma wpisany zawór EGR w proces pracy jednostki napędowej, mamy czujniki wpływające na pracę zaworu. Radzę również przyjrzeć się bliżej przepływce.Nierzadko dochodzi do awarii innych części sterujących pracą silnika, a podejrzenie pada na zawór EGR. Bywa i odwrotnie, gdzie winny problemom jest zawór EGR, a błędna diagnoza może doprowadzić do niepotrzebnej wymiany innych elementów. Doskonałym przykładem pierwszej sytuacji jest awaria czujnika temperatury powietrza w przepływomierzu, którego informacje dostarczane do komputera sterującego pracą silnika mają wpływ na sterowanie również zaworem EGR. Zepsuty przepływomierz również będzie powodował zakłócenia w pracy EGR. W drugą stronę działa to w taki sposób, że przykładowo nieszczelność zaworu EGR lub jego zablokowanie mogą wskazywać na awarię przepływomierza. Jego pochopna wymiana może być kosztowna i na pewno nie będzie efektywna. Dochodzi również do uszkodzeń przewodów podciśnieniowych (uwaga na gryzonie) sterujących pracą zaworu. Pojawiają się także zakłócenia pracy samego czujnika położenia zaworu elektromagnetycznego czy zaworu podciśnieniowego. Jeżeli można wymienić tylko te elementy, wymiana całego zaworu nie będzie konieczna.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 11:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie

KiaSportage

18 900

2008r.

273 000 km

łódzkie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System