Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Gaśnie na niskich obrotach..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArielAriel

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Clarus 2000r 1.8 ben
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 22:54
Temat postu:

Gaśnie na niskich obrotach..


Witam. Postanowiłem założyć kolejny temat i w nim wszystko dokładnie opisać co i jak i z góry prosiłbym o pokasowanie moich wcześniejszych tematów.

Więc tak, zmagam się z Clarusem II 2000r benzyna odnośnie jego przygasania na niskich obrotach. Świece cewki przepustnice były sprawdzane wymieniane i nic.

Wymieniałem też silniczek krokowy jednak nic to nie dało, raz jeździ ładnie i po jakiejś dłuższej jeździe zazwyczaj jak np stoi na luzie chwila i obroty chwile falują i już zaczynaj przygasać jak np. podjeżdżam pod skrzyżowania. I jak gaszę auto i wiem ze gaśnie to przy którymś odpaleniu już usterka przestaje się ukazywać i ładnie jeździ i nie gaśnie. Ostatnie pare dni ladnie jeździł jednak dzisiaj ode chciało się dobrze jeździć. Taka losowanka przy odpalaniu albo będzie normalnie jezdzil albo gasl.. I gdy jest w "trybie gaśnięcia" to pojawiają sie szarpania przy zmianach biegów ewidentny brak mocy przez pare sekund np jak ruszam spokojnie to pierw obroty na chwile ciutke odpadną i idą w górę a jak np wrzucam drugi bieg i wciskam mocno gaz to zupełnie łapie zamułe przez chwile i później przyśpiesza normalnie.

I dodam jeszcze że na zimnym nie odpala znaczy odpala ale obroty podskakują do 200-300 i gaśnie chyba że przycisnę gaz i puszcze to odpali i utrzyma się na normalnych obrotach na ciepłym odpala bez problemu. I jeszcze dopiszę że te problemy z odpaleniem pojawiały się przez to że krokowiec bym odpinany i podpinany.

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy może być coś na rzeczy odnośnie czujnika temp. ? Bo na desce wskazówka też się wgl nie podnosi a na jakimś forum co prawda audi koleś też miał podobne objawy i pisal ze tez od jakiegoś czasu nie działa mu wskaźnik temperatury i nie pamiętam czy u niego akurat usterka leżała właśnie w czujniku temp.

Jak coś mi się przypomni to dopisze. Pozdrawiam i przepraszam za te wszystkie tematy ale strasznie mnie to nurtuję a mechanicy bez radni..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System