Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) brak sygnału GPS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Menowski19

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: KIA, pro ceed, 90KM, 1.4 benzyna, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 08:06
Temat postu:

brak sygnału GPS


Witam,
niedawno ściągnąłem z niemiec kia pro ceed 1.4 90KM po lifcie, rocznik 2011 i mam problem.
nawigacja ciągle pokazuje jedno miejsce w Niemczech, nawigacja wylicza trase, wszystko działa ale nie aktualizuje położenia, tak jakby nadajnik był zepsuty,
gdzie znajduje się nadajnik? pod deską rozdzielcza czy w tylnym zderzaku? ponieważ auto było z tyłu puknięte, dostał zderzak i 2 środkowe czujniki, i nie wiem czy miało to wpływ na nawigacje, czy znajdował się tam nadajnik GPS czy może się po prostu zawiesił od uderzenia. Jednak jak wspomniałem, cała elektronika działa, GPS liczy, komputer i kamera funkcjonują, ale nie wyszukuje sygnału. czy wystarczy zresetować GPS'a czy może wymienić czujnik? miał ktoś podobny problem?
dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 21:40
Temat postu:

brak sygnału GPS


O ile dobrze kojarzę to anteny gps montowało się w podsufitce nad przednią szybą lub w podszybiu , lub w osłonie plastykowej np. na tylnej klapie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
spalony87

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: kia cedd sw 1.4 66kw 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 20:47
Temat postu:

Re: brak sygnału GPS


Menowski19 napisał:
Witam,
niedawno ściągnąłem z niemiec kia pro ceed 1.4 90KM po lifcie, rocznik 2011 i mam problem.
nawigacja ciągle pokazuje jedno miejsce w Niemczech, nawigacja wylicza trase, wszystko działa ale nie aktualizuje położenia, tak jakby nadajnik był zepsuty,
gdzie znajduje się nadajnik? pod deską rozdzielcza czy w tylnym zderzaku? ponieważ auto było z tyłu puknięte, dostał zderzak i 2 środkowe czujniki, i nie wiem czy miało to wpływ na nawigacje, czy znajdował się tam nadajnik GPS czy może się po prostu zawiesił od uderzenia. Jednak jak wspomniałem, cała elektronika działa, GPS liczy, komputer i kamera funkcjonują, ale nie wyszukuje sygnału. czy wystarczy zresetować GPS'a czy może wymienić czujnik? miał ktoś podobny problem?
dziękuję i pozdrawiam

witam mam ten sam problem i rozkładam rece co z tym robic jak rozwiazałes ten problem?
Powrót do góry
skype status
Menowski19

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: KIA, pro ceed, 90KM, 1.4 benzyna, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Cze 2018, 17:30
Temat postu:

Re: brak sygnału GPS


spalony87 napisał:
Menowski19 napisał:
Witam,
niedawno ściągnąłem z niemiec kia pro ceed 1.4 90KM po lifcie, rocznik 2011 i mam problem.
nawigacja ciągle pokazuje jedno miejsce w Niemczech, nawigacja wylicza trase, wszystko działa ale nie aktualizuje położenia, tak jakby nadajnik był zepsuty,
gdzie znajduje się nadajnik? pod deską rozdzielcza czy w tylnym zderzaku? ponieważ auto było z tyłu puknięte, dostał zderzak i 2 środkowe czujniki, i nie wiem czy miało to wpływ na nawigacje, czy znajdował się tam nadajnik GPS czy może się po prostu zawiesił od uderzenia. Jednak jak wspomniałem, cała elektronika działa, GPS liczy, komputer i kamera funkcjonują, ale nie wyszukuje sygnału. czy wystarczy zresetować GPS'a czy może wymienić czujnik? miał ktoś podobny problem?
dziękuję i pozdrawiam

witam mam ten sam problem i rozkładam rece co z tym robic jak rozwiazałes ten problem?



nic xd. jeżdze na nawigacji w telefonie. w serwisie KIA chcieli 300zł za zdiagnozowanie, mogli wyjac cały odbiornik z ekranem i wstawić nowy, żeby sprawdzić czy działa nadajnik. ale nie było mi to potrzebne jakoś i jeżdzę do tej pory bez tej nawigacji. przypuszczam, że nadajnik siadł, mozna kupić na allegro za 50zł chiński, ale nie wiadomo czy będzie kompatybilny
Powrót do góry
spalony87

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: kia cedd sw 1.4 66kw 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2018, 18:04
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) brak sygnału GPS


a w jakim salonie kia w jakim mieście ja wsumie byłem na poczatku po zakupie auta w salonie w lublincu wgrali polskie menu i najnowsze mapy wszystko szuka wyznacza trase i startuje z holandi i nienamierza miejsca w polsce gdzie sie znajduje niewiem co z tym dalej robic w salonie w rzeszowie rozłozyli rece zrobili reset szybki niepomogło jak wyjerzdzałem z salonu to powiedzieli zebym na noc odłaczył klemy tez tak zrobiłem rano zapiołem i nadal tosamo utknoł sygnał gps w holandi nad mozem
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 17 Cze 2018, 18:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Menowski19

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: KIA, pro ceed, 90KM, 1.4 benzyna, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Cze 2018, 14:25
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) brak sygnału GPS


spalony87 napisał:
a w jakim salonie kia w jakim mieście ja wsumie byłem na poczatku po zakupie auta w salonie w lublincu wgrali polskie menu i najnowsze mapy wszystko szuka wyznacza trase i startuje z holandi i nienamierza miejsca w polsce gdzie sie znajduje niewiem co z tym dalej robic w salonie w rzeszowie rozłozyli rece zrobili reset szybki niepomogło jak wyjerzdzałem z salonu to powiedzieli zebym na noc odłaczył klemy tez tak zrobiłem rano zapiołem i nadal tosamo utknoł sygnał gps w holandi nad mozem


w salonie w Zgorzelcu. ogólnie narzekają na ASO Kii, więc wolę jeździć tak. moze keidyś się zdecyduje. mi utknął pod Frankfurtem, stamtąd ją kupiłem gdzie była po stłuczce, więc przypuszczam, ze po uderzeniu się coś zawiesiło
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

53 300

2015r.

194 493 km

podkarpackie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System