Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Venga - 1.4 CRDi 90 KM mało mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janusz7mro

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Kia Venga 1.4 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2016, 16:55
Temat postu:

Venga - 1.4 CRDi 90 KM mało mocy


Witajcie

Niedawno zakupiłem auto Kia Venga 1.4 CRDi 90 KM, które ma przejechane 100 tys km. Po zakupie wymieniłem olej i filtry, zostawiłem jedynie filtr paliwa, bo się go chyba wymienia co 30 tys km (podobno auto zrobiło jakieś 5 tys na nowym filtrze). Podczas jazdy nie odczuwam zbytniego przyspieszenia. Samochód słabo się rozpędza, jest zamulony. Co może być przyczyną? Czy warto przeczyścić zawór EGR? Jak się najłatwiej do niego dostać i wykręcić? Co jeszcze można zrobić, by auto było bardziej żwawe? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2016, 18:31
Temat postu:

Venga - 1.4 CRDi 90 KM mało mocy


Witaj posiadam vengę1,6crdi 128KM i powiem szczerze że też nie jest to jakiś demon prędkości i przyspieszeń,jesteś pewny że jej coś w ogóle jest?venga nie jest lekkim samochodem a 90KM to jest raczej do spokojnego przemieszczania się a nie do wyścigów.Zaraz po zakupie też pierwsze wrażenie jakie miałam to gdzie są te konie i ze coś jest nie tak ,ale wszystko było w porządku .Za to teraz cieszę się bezawaryjną i ekonomiczną jazdą mimo prawie 180000 przebiegu.Daj znać czy znalazłeś jakąś usterkę.
Powrót do góry
gadu-gadu
janusz7mro

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Kia Venga 1.4 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2016, 21:42
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga - 1.4 CRDi 90 KM mało mocy


Udało mi się znaleźć program, który współpracuje z ELM327, który zakupiłem. Okazało się, że kabel obsługuje jedynie ECU silnika, nie można sprawdzić sondy lambda i innych rzeczy, tylko skasować błędy i odczytać podstawowe rzeczy (temperaturę silnika, ciśnienie paliwa, obroty silnika...). Zauważyłem, że kabel obsługuje zawór EGR, jednak była informacja, że jest niekompletny - czyli może być zapchany? Nie mogłem zrobić jakiegoś testu spalin, bo auto nie było odpowiednio przygotowane - czy problemem będzie EGR? Samochód nie kopci, ładnie odpala i pracuje.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 05 Sie 2016, 19:02
Temat postu:

Venga - 1.4 CRDi 90 KM mało mocy


Trudno powiedzieć warto przejrzeć zawór egr ponoć nie jest to zbyt problematyczne,u mnie był problem przy przebiegu ok 150000 z dpf em tylko objawiało się to tym że nie dało się przekroczyć 2000 obr nawet na postoju gaz w podłogę a obroty max 2000 silnik przechodził w tryb awaryjny.Jazda i wypalanie już nie wiele pomagały,mechanik dał adres magika w Katowicach który usuwa dpf i zmienia oprogramowanie oraz jak ktoś chce podnosi moc proponował mi nawet zmianę map na 155KM ale po co.Auto było u niego 2 dni dał gwarancję na swoją robotę nie usunął niczego innego np:katalizatora w każdej chwili mogę wrócić do dpf u auto sprawdzał na hamowni i od tej pory nie ma najmniejszego problemu.Wiem że to nie ekologiczne ale jazda bez sensu by wypalać filtr i zmieniać co chwilę olej też jest nie ekologiczna.Teraz jestem w Chorwacji jazda z dopuszczalną prędkością 130km/h niemal non stop 2 osoby plus bagaż spalanie zmierzone od tankowania do tankowania 4,6l na 100km
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

53 300

2015r.

194 493 km

podkarpackie

KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System