Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Podnośnik typu "żaba" do Rio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
condotier

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Kia Rio 1,4 DOHC CVVT, 109 KM, 2012 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 18:25
Temat postu:

Podnośnik typu "żaba" do Rio


Witam.

Mam ochotę zakupić podnośnik typu "żaba" YATO do 2t., bo fabryczny jest powiedzmy do niczego i trzeba się trochę zmęczyć przy wymianie koła, a przy tym uważać, żeby nie zahaczyć nim o lakier drzwi lub progu. Podejrzewam, że po obu stronach rantu z wycięciami typu V na progu wspawane są wzmocnienia z grubszej blachy i obawiam się, że jak podniosę do góry np. przód samochodu to czy ten 2 cm rant nie ulegnie zagięciu przez gumę na żabie. Dotychczas po każdej wizycie w serwisie miałem dodatkowe zajęcie z konserwowaniem tego rantu wzmacniającego próg, bo guma na łapie podnośnika "zdzierała" zabezpieczenie. Już po odbiorze nowego Rio po pewnym czasie stwierdziłem co serwis przy podnoszeniu samochodu zrobił z fabrycznym zabezpieczeniem - złuszczyło się na tym rancie. Fabryczny podnośnik ma górę tak skonstruowaną, że kształtka typu ""U" z poziomymi odejściami pozwala na podparcie samochodu na wzmocnieniach progu i nie obciąża rantu, a co za tym idzie nie pozwala na jego odkształcenie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z podnoszeniem samochodu "żabą"? Może nie doceniam wytrzymałości tego rantu i nie zakrzywi się on przy podnoszeniu na dość małej powierzchni styku z gumą żaby, gdy nie będzie miała ona styku z wzmocnieniami na progu. Z innych forów wiem, że są z tym problemy. Będę wdzięczny za propozycje rozwiązania problemu.
_________________
-----------------------------------------
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaPicanto

4 900

2004r.

158 195 km

łódzkie

KiaCee'd

47 900

2015r.

98 940 km

śląskie

KiaSportage

25 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System