Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Carens II 2.0CRDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 12 Lis 2008, 15:18
Temat postu:

Carens II 2.0CRDi


To ja też się dopiszę Wink
Na razie mam to auto od 2 tygodni i przejechałem zaledwie 1000 km.
Wrażenia - jak najbardziej pozytywne. Duży, wygodny samochód, duży bagażnik, ale dla mnie teraz wszystko wydaje się duże - ostatnie 5 lat jeździłem KA żony Wink

Plusy:
- wielkość, mam 1.90 wzrostu i jest to jeden z niewielu samochodów, gdzie mam miejsce między kierownicą i nogami,
- wyposażenie, klimatronic, 4 poduszki, abs oraz drobiazgi, które po prostu cieszą, np. podświetlana stacyjka, powoli przygasające światło po zamknięciu drzwi, itp.
- fotele, dla mnie to ogromna zaleta, ja lubię siedzieć "na krześle", fotele są na idealnej dla mnie wysokości - przy wsiadaniu czy wysiadaniu nie muszę się podnosić, w Astrze miałem kubełki Recaro - trzymanie i wygoda jazdy rewelacyjne, ale wysiadanie to koszmar, po roku ułamałem boczne skrzydełko siedziska - musiałem się na czymś opierać wysiadając,
- silnik, jednak diesel to diesel, wcześniej miałem Astrę z TD Isuzu, potem benzyna w KA, teraz znów diesel. Bardzo ładnie jedzie, wyprzedzanie na 4 od ok 80 km/h to czysta przyjemność.

Minusy:
- skrzynia biegów, jedynka wchodzi na dwa sprzęgła, chyba że się zatrzymam, wtedy bez problemów, pozostałe biegi wchodzą bez problemów, ale jakoś tak niezbyt przyjemnie się je zmienia - ciężko to trochę opisać,
- w zasadzie dwie duperelki: coś mi brzęczy w zegarach podczas jazdy po bruku i niezbyt dobrze zamyka się tylna klapa - ale to są rzeczy do zrobienia we własnym zakresie.
- spalanie mogłoby być mniejsze, pierwsze tankowanie - 8l, przy drugim, jak już poznałem trochę samochód - ok. 7l

----------------------------
Opinia po dalszych 15 tyś kilometrów:

Plusy:
- zero awarii, przez ten czas dosłownie nic się nie zepsuło - na liczniku jest już ponad 100 tyś. km
- spalanie 7l w mieście i 5.5 - 6l w trasie
- czujnik deszczu to jest jednak świetna sprawa

Minusy:
- dalej kłopoty z jedynką - tylko po to nie chce mi się jechać do warsztatu, a innego powodu nie było
- kłopoty z uruchomieniem na mrozie - temperatura graniczna to -20C, jak jest mroźniej i samochód stał całą noc to można nie wychodzić z domu - nie odpali

-------------------------------------
Relacji ciąg dalszy Wink
Przebieg 118 tyś km

Plusy:
- dalej nic poważnego się nie zepsuło (zepsuła się jedynie klamka w jednych drzwiach - do naprawy we własnym zakresie)
- kłopoty z odpalaniem na mrozie zostały rozwiązane poprzez wymianę kompletu świec żarowych i akumulatora - teraz silnik uruchamia się nawet przy -30C. To, że samochód potrafił odpalić przy -15C z czterema uszkodzonymi świecami to wielki +.

Minusy:
- nic nowego

Pozdrawiam, Jarek
Powrót do góry
reggie_83

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: SEAT IBIZA 1.6 TDI 2012
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:49
Temat postu:

KIA CARENS 2.0 CRDi 2005


Witam.

Moją Kijankę sprowadzałem z Włoch, odradzali mi, żebym tego nie robił - Kia, Włochy... Teraz wiem, że dobrze zrobiłem, nikogo nie słuchałem...tylko żony Smile

Autko w tej klasie samochodów (van) nie kosztuje wiele pieniążków. Jest duże, przestronne, bardzo pakowne, bagażnik pozytywnie mnie zaskoczył (trzypoziomowy), środek ok, dobrze się prowadzi no i spalanie. Przy mojej jeździe oscyluje na trasie w granicach 6,1 - 6,4 litra. W mieście w granicach 7 - 8 litrów. W jeździe mieszanej 6.6 - 7 litrów. Jest dobrze jak na taką budę i ciężar.

Zaletą są na pewno duże lusterka, w których widać wszystko... Silnik pracuje rewelacyjnie, cichutki dieselek, nawet fajnie się go słucha jak jest zimny.

Wadą tych autek jest chyba słabe wygłuszenie kabiny. Z perspektywy czasu - 4 miesiące - idzie szybko przywyknąć do takiego stanu rzeczy.

Ogólna ocena samochodu to 5/5. Bardzo dobry i trafny wybór !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Oceń swoje auto


KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie

KiaXCeed

99 900

2021r.

4 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System