Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kula116

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2017, 15:12
Temat postu:

Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


Witam wszystkich,

posiadam Kia Cerato 2.0 16v z 2005 roku z instalacją gazową BRC. Od pewnego czasu borykam się z "nierównymi" obrotami silnika. Postaram się z grubsza przybliżyć mój problem.

Otóż komplikacje wystąpiły po ponad miesięcznym postoju samochodu na parkingu. Samochód odpalił bez problemu, jednak po chwili na luzie gasł. Po kilku próbach postanowiłem ruszyć nim w trasę. Podczas jazdy wszystko w porządku, jednak gdy dojeżdżałem do skrzyżowania, bądź musiałem całkowicie zahamować i wrzuciłem na luz, samochód za każdym razem gasł. Problem teoretycznie minął, po przeczyszczeniu silnika krokowego (zaznaczę, że w tym czasie byłem u kilku mechaników i żaden nie stwierdził jednoznacznej przyczyny, najczęściej jednak padało hasło: wada silnika krokowego). Po tym zabiegu problem nie był już tak częsty jednak raz na jakiś czas stojąc na skrzyżowaniu, bądź na parkingu obroty spadają do około 500 i (samochód prawie gaśnie) po czym podnoszą się i stabilizują na około 900-1000 (kilka razy zdarzyło mi się, że zgasł). Problem ten nie występuje podczas każdej trasy (czasami jest spokój parę dni, a innym razem kilka razy dziennie). Dodam jeszcze, że zimą problem się nasilił, a mianowicie przy odpalaniu go rano, gdzie nocą temperatura jest ujemna, obroty utrzymują się na około 500 i samochód, tak jakby "dusi się", każde dodanie gazu przy opadaniu obrotów skutkuje zgaszeniem auta. W związku z tym muszę czekać kilka minut dopóki samochód trochę się nagrzeje i wtedy obroty wskakują na normalną pozycję, lub też staram się trzymać nogę "na gazie" na około 1000-1500, żeby szybciej się zagrzał.

W związku z tym mam do was pytanie, czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Czy rzeczywiście wadą może być silnik krokowy i zacząć od tego? Czy jeśli tak to warto kupić używany, czy lepiej nowy?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam Smile.
Powrót do góry
tadek529

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2017, 10:56
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


takie problemy mogą nastąpiwac
Powrót do góry
kula116

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Maj 2017, 21:16
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


Po wielu zmaganiach udało się naprawić problem.
Wymiana silnika krokowego nie pomogła (kupiłem od Ceraty z takimi samymi parametrami), a jedynie obroty na luzie, gdy się ustabilizował były wyższe.
Problemem okazały się zmiany ustawień przepustnicy (jak twierdzi warsztat, który to naprawił), które wyregulowali i od tego czasu wszystko chodzi jak należy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
TomekW8

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Cerato 1,6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Paź 2017, 09:48
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


kula116 napisał:
Po wielu zmaganiach udało się naprawić problem.
Wymiana silnika krokowego nie pomogła (kupiłem od Ceraty z takimi samymi parametrami), a jedynie obroty na luzie, gdy się ustabilizował były wyższe.
Problemem okazały się zmiany ustawień przepustnicy (jak twierdzi warsztat, który to naprawił), które wyregulowali i od tego czasu wszystko chodzi jak należy.

Pozdrawiam


Daj namiar na warsztat,mam ten sam problem i nikt nie może tego zdiagnozować.
_________________
Tomek8
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Cerato »

Opinie o samochodach Kia Cerato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System