Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kula116

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2017, 15:12
Temat postu:

Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


Witam wszystkich,

posiadam Kia Cerato 2.0 16v z 2005 roku z instalacją gazową BRC. Od pewnego czasu borykam się z "nierównymi" obrotami silnika. Postaram się z grubsza przybliżyć mój problem.

Otóż komplikacje wystąpiły po ponad miesięcznym postoju samochodu na parkingu. Samochód odpalił bez problemu, jednak po chwili na luzie gasł. Po kilku próbach postanowiłem ruszyć nim w trasę. Podczas jazdy wszystko w porządku, jednak gdy dojeżdżałem do skrzyżowania, bądź musiałem całkowicie zahamować i wrzuciłem na luz, samochód za każdym razem gasł. Problem teoretycznie minął, po przeczyszczeniu silnika krokowego (zaznaczę, że w tym czasie byłem u kilku mechaników i żaden nie stwierdził jednoznacznej przyczyny, najczęściej jednak padało hasło: wada silnika krokowego). Po tym zabiegu problem nie był już tak częsty jednak raz na jakiś czas stojąc na skrzyżowaniu, bądź na parkingu obroty spadają do około 500 i (samochód prawie gaśnie) po czym podnoszą się i stabilizują na około 900-1000 (kilka razy zdarzyło mi się, że zgasł). Problem ten nie występuje podczas każdej trasy (czasami jest spokój parę dni, a innym razem kilka razy dziennie). Dodam jeszcze, że zimą problem się nasilił, a mianowicie przy odpalaniu go rano, gdzie nocą temperatura jest ujemna, obroty utrzymują się na około 500 i samochód, tak jakby "dusi się", każde dodanie gazu przy opadaniu obrotów skutkuje zgaszeniem auta. W związku z tym muszę czekać kilka minut dopóki samochód trochę się nagrzeje i wtedy obroty wskakują na normalną pozycję, lub też staram się trzymać nogę "na gazie" na około 1000-1500, żeby szybciej się zagrzał.

W związku z tym mam do was pytanie, czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Czy rzeczywiście wadą może być silnik krokowy i zacząć od tego? Czy jeśli tak to warto kupić używany, czy lepiej nowy?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam Smile.
Powrót do góry
tadek529

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2017, 10:56
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


takie problemy mogą nastąpiwac
Powrót do góry
kula116

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Maj 2017, 21:16
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


Po wielu zmaganiach udało się naprawić problem.
Wymiana silnika krokowego nie pomogła (kupiłem od Ceraty z takimi samymi parametrami), a jedynie obroty na luzie, gdy się ustabilizował były wyższe.
Problemem okazały się zmiany ustawień przepustnicy (jak twierdzi warsztat, który to naprawił), które wyregulowali i od tego czasu wszystko chodzi jak należy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
TomekW8

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Cerato 1,6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Paź 2017, 09:48
Temat postu:

Re: ( Kia Cerato ) Problem z obrotami silnika podczas postoju Kia Cerato2.0 16v


kula116 napisał:
Po wielu zmaganiach udało się naprawić problem.
Wymiana silnika krokowego nie pomogła (kupiłem od Ceraty z takimi samymi parametrami), a jedynie obroty na luzie, gdy się ustabilizował były wyższe.
Problemem okazały się zmiany ustawień przepustnicy (jak twierdzi warsztat, który to naprawił), które wyregulowali i od tego czasu wszystko chodzi jak należy.

Pozdrawiam


Daj namiar na warsztat,mam ten sam problem i nikt nie może tego zdiagnozować.
_________________
Tomek8
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Cerato »

Opinie o samochodach Kia Cerato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Cerato ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

70 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaRio

29 900

2014r.

202 000 km

śląskie

KiaSportage

139 800

2023r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System