Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Problem z "elektryką"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bujal

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Kia Venga, 1.4 CRDI 90 KM, 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2017, 11:19
Temat postu:

Problem z "elektryką"


Witam serdecznie!
W piątek wieczorem wysiadając ze swojej Vengi pod marketem odkryłem, że nie da się zamknąć drzwi z pilota. Kontrolka na pilocie migała, więc nie wyglądało to na jego winę. Zamknąłem i otworzyłem drzwi kluczykiem, po czym udało mi się zamknąć auto z pilota. Pomyślałem więc, że to tylko jakaś chwilowa zawiecha i odszedłem od samochodu. Wróciłem ok. 10 km. do domu i wstawiłem auto do garażu. Po ok. pół godziny pojechałem ok. 3 km do kolegi. Po drodze wariowały przednie halogeny przeciwmgielne. Co chwila włączały się i wyłączały się i włączały, raz "pstrykały" wolniej, raz szybciej, zupełnie jakby dziecko bawiło się włącznikiem Smile. Po dojechaniu na miejsce auto zgasiłem, a kiedy odpaliłem je po jakimś czasie problemu już nie było. Po dojechaniu do swojego garażu zauważyłem, iż mimo wyjęcia kluczyka nadal świeci się wyświetlacz, tak jak na 1. pozycji kluczyka. Odpaliłem auto na chwilę, i ponownie zgasiłem, lecz to nie pomogło. Na dodatek znów przestało reagować na pilota. Nie miałem czasu się tym zająć, więc zostawiłem auto w takim stanie w garażu. W niedzielę przed południem próbowałem odpalić auto, lecz-jak się spodziewałem- akumulator był zbyt słaby. Do wieczora się naładował, lecz ponownie auto nie reagowało na pilota. Dzisiaj rano to samo. Na dodatek cały czas świeciła mi się kontrolka od ESP.
Czy ktoś miał może podobne problemy? Dodam, że piątek był u nas bardzo mokrym dniem (dodania temperatura, roztopy, i dość obfite opady deszczu), a auto cały dzień przebywało na dworze, więc pierwsze co mi przychodzi do głowy to wpływ wilgoci. Rzuciło mi się gdzieś w oczy, iż wadą tego modelu jest to, że woda potrafi zaciekać na akumulator/skrzynkę bezpieczników.
Z góry dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 13:55
Temat postu:

Problem z "elektryką"


Witaj vengi ponoć miały problem ze rdzewiejącymi stykami wiązek elektrycznych w przednich słupkach musisz przeszukać dobrze fora ponoć robione to było na gwarancji,moja venga stoi 7 rok pod chmurką i na razie spokój.Wstaw auto do suchego garażu odłącz akumulator i postaraj się je dobrze wysuszyć a jeśli to problem wilgoci to wróci.Problem na pewno był wtedy pozostaje samemu go zlokalizować lub dobry elektryk albo salon kia pozostaje.Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
Bujal

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Kia Venga, 1.4 CRDI 90 KM, 2010r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lut 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Problem z "elektryką"


Witam!
Problem zniknął sam. W poniedziałek ok. 16, jak wracałem z pracy, to wszystko już było ok i - oby nie wypowiedzieć w złą godzinę- tak zostało do tej pory. Co do tych rdzewiejących styków, to niedługo czeka mnie wymiana oleju i filtrów, to wspomnę swojemu mechanikowi, może coś zlokalizuje, a jak nie, to może poleci mi kogoś dobrego. Dzięki za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

43 999

2012r.

146 000 km

dolnośląskie

KiaPicanto

19 900

2013r.

118 000 km

śląskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaSportage

46 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System