Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gruzin05

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: KIA SPORTAGE I 2.0 16V rok '95
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 03 Kwi 2017, 21:28
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Grzybeq jest sukces Very Happy oczywiście po Twojej podpowiedzi z tym wężem do przepustnicy wolnych obrotów, i za to oczywiście należy się DUŻE PIWKO
A więc napisałeś, że w wężu nie ma żadnej zwężki, dzisiaj ściągnąłem ten wąż ( długie kolanko od kolektora ssącego do przepustnicy wolnych obrotów) i wypchnąłem tą zwężkę ( zdjęcia tego czegoś http://tufotki.pl/jHbOk ), okazało się, że ktoś sam to dorobił i wcisnął w wąż. Po założeniu węża bez zwężki odpaliłem silnik i od razu wskoczył na 3000 obr., odpiąłem kostkę z przepływomierza żeby obroty spadły, zadziałało i obroty spadły na 1100 Very Happy . Jak silnik ostygł ( około 5 godzin ) po odpaleniu obroty od razu skoczyły na 1100 trochę się zagrzał i spadły na około 750, czyli tak jak u Ciebie.

Podsumowując wszystko:

Dużo pomogło czyszczenie kostki do ECU a „wisienką na torcie” było udrożnienie węża do przepustnicy wolnych obrotów Very Happy silnik pracuje równo, nie drga na wolnych obrotach wszystko jest dobrze. Obroty jak auto sie porusza również trzymają się około 900, a jak się zatrzymam to dopiero spadają do 750. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

P.S. może teraz nie będzie spalał oleju, bo myślę, że go zaciągał przez zawór PCV, bo miał mało powietrza.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 21:54
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Wracając do zaległości - wartości podane wcześniej są z czujnika temperatury ECU.
Olej może ssać gdy masz uszkodzoną odmę - robi sobie drogę powietrza przez pokrywę zaworów i zasysa co trafi po drodze. Jeśli odma jest ok, a nadal bierze - pierścienie i uszczelniacze trzonków zaworowych. Zobacz, czy z tyłu silnik nie jest mokry - może więcej gubisz niż przepalasz?
Ile dolewasz na 1000km?

Dzięki za piwko - cieszę się, że udało Ci się rozwiązać problem Smile

Kod 28 - przerwa w obwodzie cewki zaworu EGR. Sprawdź omomierzem cewkę. Po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach powinna dostawać zasilanie. Dodanie gazu zdejmuje z niej napięcie. Tak to działa w przypadku tego silnika.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gruzin05

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: KIA SPORTAGE I 2.0 16V rok '95
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 22:06
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Wszystko już jest poprawione tzn. prawie Wink
czujnik temperatury jest dobry
błędu 28 już nie błyska pewnie było to powiązane z tym co wyrwałem z węża do przepustnicy wolnych obrotów.

Odma powinna być dobra, bo kiedyś zamontowałem nowy zaworek PCV tylko rurkę od zaworka do kolektora ssącego sam zrobiłem, bo była przecięta i ktoś ją zaślepił śrubą Very Happy. rurkę dorobiłem z dwóch wężyków, a ze starego zaworka PCV wykorzystałem kolanko. Pamiętam jak kupiłem ten zaworek i go sprawdzałem to wydawało mi się, że do końca się nie zamykał delikatnie przepuszczał powietrze, tak powinno być ? Wiem, że ten zaworek działa tylko w jedną stronę tzn powinien od pokrywy klawiatury puszczać powietrze do kolektora ssącego, a czy w drugą stronę nic nie powinien puszczać ?

Oleju trochę brał nawet sporo tylko nie powiem Ci dokładnie ile, gdyż tym autem jeżdżę sporadycznie i jak trzeba było to dolewałem. Silnik troszkę się poci na uszczelce pokrywy klawiatury, ale bardzo mało.

Od czasu gdy już mam wolne obroty Very Happy zrobiłem dopiero około 100km, ale nie widać żeby puścił niebieską chmurkę z tłumika, co przedtem było czasami widoczne. Może faktycznie miał mało powietrza i "dobierał" je sobie przez odmę wraz z olejem.
Natomiast świeci się CHECK błyskałem i jest to kod 15 czyli sonda lambda lub jej obwód. Wezmę się za to ale to już podjadę do zaprzyjaźnionego mechanika, bo pewnie nie będę mógł jej wykręcić bez podnośnika.
Muszę jeszcze wymienić most bo wyje, ale most już leży u kolegi może jutro do niego podjadę i sprawdzimy czy są takie same przełożenia. Oby były takie same Wink i wtedy autko będzie śmigało, jak to się mówi JAK TA LALA Very Happy
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 23:08
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


15 znaczy, że masz za mało tlenu w spalinach. Sondę wykręcisz bez problemów, jeśli jesteś szczupły to nawet nie musisz auta podnosić (ja się mieszczę Smile ). Raczej jak padają sondy to wywala 17, 35, 36, tyle wiem z doświadczeń. Masz LPG - bo jakoś ten wątek uciekł na początku? Jeśli masz niewłaściwe dawkowanie to błędy 15 i 17 masz murowane.

Co do odmy - ma puszczać w jedną stronę, w drugą ma być szczelna...


Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gruzin05

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: KIA SPORTAGE I 2.0 16V rok '95
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 12:22
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


LPG mam takie najprostsze, nie jest to sekwencja.
Mało tlenu ? tzn., że jest coś źle z dawkowaniem. Dziś rozkręcałem cały dolot do przepustnicy aby go wyczyścić i mam pytanie, czy wąż na zdjęciu powinien mieć swobodny przepływ? http://tufotki.pl/mUTgJ , bo jak dmucham w niego to dosyć ciężko idzie w dwie strony.

Nie wiem co robić z tą sondą, czy ją wykręcić, co byś radził ? jest podłączona tak ja na zdjęciu http://tufotki.pl/Oh3Zn do emulatora takiego http://tufotki.pl/9RMeW.

Poprosiłem kolegę żeby jechał za mną i patrzył czy coś kopci moja kia. Mówił, że podczas przyspieszania jak jechałem na benzynie to delikatnie puszcza czarny dymek i czuć spaliny, natomiast na LPG nic nie kopci. Czarny dymek to chyba zły skład mieszanki tak ?.

Jeszcze jedno pytanie od czasu jak udrożniłem wąż do przepustnicy wolnych obrotów to silnik troszkę długo schodzi z obrotów. Na zimnym silniku zmienię bieg a obroty jeszcze nie spadną , natomiast na ciepłym silniku troszkę prędzej schodzi z obrotów. Ssanie działa do momentu gdy wskazówka jest na drugiej kresce wskaźnika temperatury cieczy.

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 12:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 22:46
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


No to po kolei:

Tak - wskazany przez Ciebie wąż powinien mieć swobodny przepływ, więc szukaj gdzie jest zabity.
Kostka ze zdjęcia ma uszkodzone uszczelniacze, więc istnieje prawdopodobieństwo, że do wnętrza dostała się woda. Rozłącz, zobacz jak to wygląda, ewentualnie kup w motoryzacyjnym nowe złącze i obecne zastąp. Emulatory w jakiejkolwiek postaci zazwyczaj wróżą problemy - kolega Leonzet przerabiał takowe tematy wielokrotnie - możesz poczytać sobie jego wpisy.

Co do wolnego opadania z obrotów - kolektor ssący jest szczelny? Przytkaj wlot i będziesz słyszał gdzie łapie lewe powietrze.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gruzin05

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: KIA SPORTAGE I 2.0 16V rok '95
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 16:22
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Wąż odczepiałem od górnego i dolnego króćca, który jest w dolnej części kolektora ssącego. Sam wąż ma swobodny przepływ, natomiast po podłączeniu do kolektora ssącego ( do dolnego króćca) już powietrze idzie z oporem więc chyba coś jest w kolektorze ssącym, bez wymontowania się nie sprawdzi. Może uda się w tym miesiącu zdemontować kolektor i wtedy będzie wszystko wiadomo. Jak tylko to zrobię to dam znać. Możliwe jest, że przez ten wąż wywala błąd 15 czyli mało powietrza ?

Zatykałem dolot powietrza do filtra i silnik od razu gaśnie więc nieszczelności nie ma. Musi być jakaś inna przyczyna związana z wolnym schodzeniem z obrotów.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 22:28
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Problem z małymi wolnymi obrotami


Przepustnica powietrza - skoro poprzedni właściciel miał problemy z opanowaniem tematu - może podkręcił sobie wolne obroty na ograniczniku przepustnicy. W normalnych warunkach zamyka się ona na szczelnie.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaSportage

138 800

2023r.

19 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System