Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Pechowe Rio II 2005 CRDI zbyt duze cisnienie układu paliwowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocur6

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Kia Rio II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 09:49
Temat postu:

Pechowe Rio II 2005 CRDI zbyt duze cisnienie układu paliwowe


Witam wszystkich forumowiczów, jestem bardzo nieszczęśliwym posiadaczem Rio II 2005 1.5 crdi 110 km.
Kupilem auto jako uszkodzone w listopadzie 2016, mialy byc do zrobienia wtryski i turbo. Po naprawieniu w/w urządzeń auto nie jest sprawne, odpala ale po przygazowniu gaśnie. zbyt duze cisnienie układu paliwowego

opisze szczegółowo moją historie

mechanik nr 1
wymnienil i sprawdzil wtryski, regeneracja turbo, wymiana filtrow oleju itp.
auto przerywa, kopci, gasnie itp, dalsze prace to wymiana przeplywomierza, filtra paliwa, wymiana EGR (uzywany)
Kupilem listwe wtryskowa z czujnikami i wymienil tylko czujniki
Dalej to samo auto przerywa, kopci, gasnie itp
Mechanik oznajmia, że EGR po dyskusji z ktorej wyniklo ze nowy kosztuje 800zl stwierdzilem ze oddam do jednego z Bydgoskich warsztatów zajmującymi się dieslami i jak oznajmi ze to egr to go wymieniam...

Mechanik nr 2
Pierwsze jego słowa to ze diesel nie ma dla nich zadnych tajemnic. I, że to nie EGR.
. . .po 2 tygodniach (parę razy dzwoniłem w międzyczasie) mechanik oznajmia mi, że to nie jest rozmowa na telefon. Na miejscu oznajmił mi ze wszystko dziala i prawdopodobnie jest to wina komputera, sterownika itp. całe szczęście nie wziął grosza i powiedzial, że wymienił czujniki na listwie wtryskowej, testował tez inne od innych aut i to samo, auto pokazywało, ze jest zbyt duze cisnienie układu paliwowego jak i podobno niskie (wahania)
Tułmaczyl, ze powinno byc ok 300 barów a bylo 2500.
W zaleceniach: spawdzić elektronikę.
Auto musialem holowac bo juz nie chciało jechać samo co chwile gasło a do niego jakoś dojechałem.

Mechanik 3 Wykluczył elektronikę wymieniając komputer i wgrywając sterownik
Zalecenia (kupić używaną listwę z czujnikami nie ruszaną i kompletna, wymienić i musi dzałać

W miedzy czasie pojechałem do salonu, serwisu kia w Bydgoszczy(w akcie desperacji)
Miły pan oznajmił, ze wystarczy wyjąc z baku filtr i go wyczyścić bo on powoduje takie rzeczy przez zanieczyszczenia w ropie

Mechanik nr 4
Sprawdzenie filtra w baku (jest czysty)
Wymiana listwy z czujnikami
i dalej to samo

Auto mam juz 4 miesiące i dalej nic. Jest to auto kupione dla mojej żony to wyobraźcie sobie jak ona musi być zadowolona.

Jeżeli ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika co się zna na dieslach lub konkretnie RIO w Bydgoszczy to prosił bym o pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Oceń swoje auto


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System