Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Skrzypiące sprzęgło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek Picanto

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: KIA Picanto 2006; 1,1 65KM benz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 14:40
Temat postu:

Skrzypiące sprzęgło


Cześć,

mam nadzieję, że się nie powielam z innymi postami.

Od dłuższego czasu mam "problem" ze skrzypiącym sprzęgłem. "Problem" jest uciążliwy głównie dla ucha, bo mechanicznie sprzęgło działa. Skrzypienie pojawia się przy wciskaniu pedału i przy jego puszczaniu (za każdym razem niezależnie od biegu, na "luzie" też skrzypi). Skrzypienie zależy od warunków atmosferycznych, czasem w ogóle nie skrzypi, czasem skrzypi bezlitośnie. Znajomy mechanik zalecił wymianę sprzęgła. Odwiedziłem drugiego mechanika, i nie mógł pojąć dlaczego chcę wymienić sprzęgło, ponieważ jest jeszcze w dobrym stanie (i faktycznie nie odczuwałem w ogóle żadnego ślizgania itd). Sprzęgło działało jak należy, jedynie co uderzało po uszach to ten dźwięk. Mechanik, który odradził wymianę sprzęgła przesmarował linkę sprzęgła (nie ma żadnych wysprzęglików hydraulicznych, jest prosty mechanizm z linką) i problem ustał. Sprzęgło chodziło o wiele bardziej gładko i nie wydobywały się żadne dźwięki. Było idealnie. Po 3 tygodniach problem wrócił. Samochód wrócił do mechanika, postanowiłem wymienić całe sprzęgło i pierwszy raz mi się zdarzyło, że mechanik dzwoni do mnie i mówi, że nie chce mnie naciągać na koszty, ale rozebrali sprzęgło i jest w naprawdę niezłym stanie i naprawdę nie ma sensu go wymieniać. Sprzęgła nie wymienił, przesmarował linkę sprzęgła, wszystko chodziło jak należy bez jakichkolwiek niepożądanych odgłosów, aż minęło znów parę tygodni i problem znów powrócił. Spotkaliście się już z czymś podobnym? Czy wymiana samej linki by pomogła? Zaznaczam, że mechanik nasmarowaną linkę ocenił na bardzo dobrą, niespękaną, bez potrzeby wymiany na nową. Może ten model "tak po prostu ma"... (chociaż nie znoszę takich argumentów bo w 99% powstają przez niewiedzę lub lenistwo. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktokolwiek miał podobną sytuację ze skrzypiącym sprzęgłem bez hydrauliki. Zaznaczam też, że żadne WD40 ani smary przy pedale nie pomogły. Odgłos jakby starej sprężyny.......

Pozdrawiam!
Tomek
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Kwi 2017, 16:10
Temat postu:

Skrzypiące sprzęgło


Witaj odpowiedź chyba masz skoro mechanik posmarował linkę i pomogło to problem leży chyba w tym.WD 40 nie nadaje się do smarowania tylko do czyszczenia,nasmaruj cały mechanizm pedału sprzęgła stałym smarem typu np łt4 lub podobnym najlepiej rozkręć nasmaruj i złóż,linkę kup nową i zobacz czy się będzie powtarzać to skrzypienie.Dawno temu mój tata smarował linki w motocyklu miksturą czyli roztopionym łojem z grafitem wpuszczał taką miksturę pod pancerz linki łój z grafitem tam zastygał i smarowanie było na lata.Takie odgłosy są irytujące wiem coś o tym.
Powrót do góry
gadu-gadu
janks32

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Kia Picanto Ex 1.1 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 08:59
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Skrzypiące sprzęgło


TEŻ BYM SIE NIE ZASTANAWIAŁ I NIE KOMBINOWAŁ TYLKO LINKE WYMIENIŁ NA NOWĄ U MNIE POMOGŁO.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaPicanto

44 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System