Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Temperatura nawiewu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Kwi 2017, 21:14
Temat postu:

Temperatura nawiewu


Witam
Od listopada 2016 jestem posiadaczem Kii Ceed 1.6 benzynka z 2009 roku. Autko fajne, jedyne co mnie trapi to nie do końca dobrze działający nawiew, w szczególności temperatura powietrza. Po prostu albo jest zimno albo gorąco, nic po środku. Ustawiając temperaturę na low lub 15 stopni załącza sie klima i wieje zimne powietrze. Przełączając tylko na 16 stopni zaczyna dmuchać gorącym. Po prostu nie ma chłodnego albo letniego powietrza, tylko zimne lub gorące. Czytając wiele postów na polskich i zagranicznych stronach większość użytkowników obwiniało aktuator - siłownik nawiewu powietrza. Znalazłem na ebayu (mieszkam w UK) używany, oczywiście zamówiłem i niestety to samo. Zamówiłem trzeci i zmieniłem silniczek, ale bez efektu. Test na klimatroniku pokazuje 00 czyli nie ma błędów. Czy ktoś zetknął sie z takim problemem i wie jak go rozwiązać?? Będę wdzięczny za wszelka pomoc
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 12:38
Temat postu:

Temperatura nawiewu


Witaj miałam podobny problem tylko w vendze tylko u mnie w ogóle nie było ogrzewania część kupiłam oryginalną i wszystko wróciło do normy.Zastanawia mnie tylko jak działa owo serwo czy tylko otwórz zamknij czy działa płynnie powinno uchylać trochę klapkę nawiewu.U mnie przy ustawieniu temperatury zbliżonej do temperatury zewnętrznej wentylator nawiewu pracuje bardzo powoli gdy temperatura w kabinie wzrasta lub spada wentylator przyspiesza by wyrównać temperaturę w kabinie z tą ustawioną i znów zwalnia,trzeba by poznać zasadę działania owego serwa czy ma działać płynnie czy tylko zamknij otwórz a reszta jest regulowana mocą nawiewu,czy u ciebie wentylator po nagrzaniu wnętrza też zwalnia?
Powrót do góry
gadu-gadu
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 20:03
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Temperatura nawiewu


Witam i dziękuje za poradę
U mnie nawiew działa normalnie, czyli jak go ustawie z odpowiednia prędkością, to ona się nie zmienia, czy to przy zmianie temperatury, czy kierunku nawiewu. Przykład z dzisiaj: na zewnątrz +16, w aucie nawiew na 1 (jedna kreska na klimatroniku) i temperatura 16 na wyświetlaczu. Po rozgrzaniu się silnika wieje dosyć ciepłym powietrzem. Więc skręcam na low i automatycznie załącza sie klima. Robi się chłodno po chwili i wyłączam A/C. Wieje chłodne powietrze. gdy tylko zmienie temperaturę na 16 stopni to wieje gorącym powietrzem. Albo z tym sie użerać i zostawić albo do serwisu, a tam skasują krocie, niestety
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 13:01
Temat postu:

Temperatura nawiewu


Może udaj się do jakiegoś dobrego mechanika ja byłam w serwisie to jak mi zaśpiewali to wolała bym chyba w czapce jeździć całą zimę Laughing mechanik podłączył komputer od razu stwierdził uszkodzony aktuator temperatury tylko część kupowałam w serwisie oryginał montaż 5 min robocizna to śmieszne pieniądze.U mnie ustawia się temperaturę np 22 stopnie i wciskam przycisk auto i reszta mnie nie obchodzi wentylator przyspiesza zagrzeje lub schłodzi wnętrze zależy od pogody i zwalnia tak że go nie słychać tak to u mnie działa,być może masz uszkodzony wentylator a raczej płynne obroty wentylatora że pracuje tylko na maksymalnej mocy?
Powrót do góry
gadu-gadu
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 13:30
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Temperatura nawiewu


Pewnie masz rację, trzeba bedzie kogoś znaleźć, kto jest kumaty Smile Serwis odpada, bo kasują krocie. Boje się, że mi elektroniczny potencjometr od zmiany temperatury szwankuje, bo aktuator od temperatury zmieniłem. Jak znajdę problem to napiszę co i jak, dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 13:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaCee'd

74 710

2021r.

82 880 km

mazowieckie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaSportage

43 999

2012r.

146 000 km

dolnośląskie

KiaSportage

70 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

135 800

2023r.

19 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System