Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Falujące obroty, przygasanie silnika, wypadanie zapłonów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzeluba

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Kia Rio, 1.5 DOHC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 14:16
Temat postu:

Falujące obroty, przygasanie silnika, wypadanie zapłonów


Witam wszystkich serdecznie ! Mam problem z moją Kia Rio otóż od pewnego czasu coś ją boli, co ciekawe często jeździ bez żadnych problemów działa idealnie, lecz również ma gorsze dni.. Mianowicie wcześniej działo się to na zimnym silniku teraz przeważnie na ciepłym, w trakcie jazdy po wciśnięciu sprzęgła samochód nie wiadomo czego gaśnie. Zdarza się że rozwiązaniem jest kilkukrotne gaszenie i zapalanie silnika, lecz nie zawsze to pomaga. Jeśli tak się dzieje, obroty falują i schodzą nawet poniżej 200.Najdziwniejsze jest to, tak jak wspominałem że nie dzieje się to cały czas tylko sporadycznie, co mnie doprowadza co szału. Gdy ciągnę ją powyżej 5 tys obrotów zapala się czek i komputer pokazuje wypadanie zapłonów na każdym cylindrze. Dodam, że auto posiada instalację gazową. Na benzynie i na gazie są te same problemy, nie ma różnicy w jeździe. Opadają mi już ręce, wymieniłem cały układ zapłonowy (świece, przewody, cewkę), czujnik położenia wału, sondę lambda,filtr paliwa, czujnik temperatury gazu oraz czujnik prędkościomierza ( pokazywało błąd ) czyściłem również przepustnice i nic nie pomogło. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowywania auta ? Czy może to być rozrząd ? Auto ma 289 tys przebiegu, rozrząd kwalifikuje się do wymiany. Czy ten zabieg pomoże ? Czy jest to jakaś inna przyczyna takiego zachowania ?
Powrót do góry
olaf985

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Maj 2017, 13:08
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Falujące obroty, przygasanie silnika, wypadanie zapłonów


coś z autem jest nie tak
Powrót do góry
GrzesieksSs

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Kia Rio Hatchback 1.4 97KM 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Paź 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Falujące obroty, przygasanie silnika, wypadanie zapłonów


Bardzo chętnie podpinam się pod temat.
Miałem około maja podobne objawy, wymieniłem przewody i świece. Podziałało jak należy, do niedawna. Jakieś trzy-cztery tygodnie temu znowu zaczęło się to samo, kable i świece się nie poluzowały a nie wierzę że trzeba je znowu wymienić. Może ktoś ma jakiś pomysł? Skoro grzeluba wymienił również cewkę, czujnik położenia wału i całą resztę to chyba nie muszę tego robić bo nic to nie da.

Grzeluba, tak mi tez przyszło wczoraj na myśl że to może być silniczek krokowy. Próbowałeś u siebie?
Powrót do góry
Adams214

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: KIA, RIO, III, 1.2 LPG, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 18:27
Temat postu:

KIA RIO 1.2 + LPG 2014 r.


Miałem podobne problemy. Okazało się, ze "wydmuchało" uszczelkę pod głowicą pomiędzy 2 a 3 cylindrem. Bardzo duże koszty naprawy.

Objawy. W pierwszej kolejności zauważyłem wahania na obrotomierzu. Nierówna praca silnika. Gasł mi jak był zimny. Pewnego dnia, opisane objawy zaczęły się intensyfikować, aż w momencie naciśnięcia sprzęgła silnik gasł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

17 900

2010r.

219 144 km

łódzkie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System