Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 11:36
Temat postu:

Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Cześć,
Coś takiego mi się przydarzyło - co o tym myślicie?
Pewnego dnia auto nie odpaliło mi za pierwszym razem - ups, sygnał ostrzegawczy! Mam na uwadze, aby się tym zająć. Ale że mamy gonitwę, bo jest sezon i kliniczny brak czasu, temat został zepchnięty na liście priorytetowej.
Po kilku dniach znów auto nie odpaliło za pierwszym razem. Ale za drugim już tak!
I tak co 2-3 dni straszyło.
Pewnego dnia Kijanka nie odpaliła za pierwszym, drugim ani za dziesiątym. Zajechałem akumulator i nic. Nasz zaufany serwis odpowiedział, że maskę otworzą za tydzień. A ja mam klientów!!! MUSZĘ JUŻ!!! Poszukaliśmy serwisu w necie. Miał dobre opinie. Miał się zająć od ręki.
Nie będę opisywał ceregieli z próbą odpalenia auta i podstawianiem akumulatora (na oko z Seicento) bo szkoda Waszego czasu. Po podpięciu komputera znaleźli błąd (bodajże) P1910 i stwierdzili, że być może będzie do wymiany pompa paliwa i wtryskiwacze, ale trzeba jeszcze to posprawdzać. Najpierw musimy odpalić auto. Rozrusznik jest do wymiany (dla czego? Bo na akumulatorze z Seicento nie kręci, a na akumulatorze z Jeepa Cherokee mają gorące kable). Po 3 dniach panowie stwierdzili, że nic więcej nie zrobią dokąd nie uruchomią i wg. nich MUSIMY zregenerować rozrusznik. Koszt szacunkowy 350,-. Na mój wniosek wymieniliśmy rozrusznik na używkę z Goczałkowic - stówkę jakoś przeżyję a ponoć miałem chińską podróbkę więc nie zaszkodzi.

Po wymianie rozrusznika auto odpala. Ba, nawet działa! Panowie umyli ręce i wystawili fakturkę.
Pytam, a co z opiłkami w paliwie? Czy to auto jest naprawione czy tylko uruchomione? Czy mogę mu/im na tyle zaufać, aby przyjąć zlecenie i mieć minimum pewności, że dojadę do klienta i obsłużę mu imprezę???
Odpowiedź serwisu - no przecież działa.
Co o tym myślicie?
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
janekwawa

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 17:16
Temat postu:

opilki w filtrze


Witam ! mialem taki problem opilki mialem w filtrze paliwa i w zbiorniku paliwa,wtryski 4sztuki regeneracja plus pompa ktora zawinila do wywalenia kupilem druga bo w tej co zawinila to byla tylko obudowa, srodek szmelc koszt regenracji +kupno drugiej popy urzywanej + robocizna,3600. Iauto jezdzi Pozdrawiam.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 21:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Tak to jest jak chce sie na siłe odpalic Wink dlatego na własna prażbe zajechałeś rozrusznik. Exclamation Przecież poinformowali Ciebie co jest do Wymiany Exclamation Pompa wtryski i zbiornik do przemycia Exclamation Nie zdecydowałeś sie Exclamation To co oczekujesz Wink Gratis nie zrobią Wink
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Cze 2017, 20:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Leiden -> o tym, co się stało dowiedziałem się już w warsztacie. Chciałem auto naprawić a nie tylko uruchomić. I ABSOLUTNIE nic nie chciałem gratis!!! To mechanicy stwierdzili, że nic nie trzeba myć i na wymianie rozrusznika zakończyli.
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

47 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaCee'd

59 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System