Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 11:36
Temat postu:

Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Cześć,
Coś takiego mi się przydarzyło - co o tym myślicie?
Pewnego dnia auto nie odpaliło mi za pierwszym razem - ups, sygnał ostrzegawczy! Mam na uwadze, aby się tym zająć. Ale że mamy gonitwę, bo jest sezon i kliniczny brak czasu, temat został zepchnięty na liście priorytetowej.
Po kilku dniach znów auto nie odpaliło za pierwszym razem. Ale za drugim już tak!
I tak co 2-3 dni straszyło.
Pewnego dnia Kijanka nie odpaliła za pierwszym, drugim ani za dziesiątym. Zajechałem akumulator i nic. Nasz zaufany serwis odpowiedział, że maskę otworzą za tydzień. A ja mam klientów!!! MUSZĘ JUŻ!!! Poszukaliśmy serwisu w necie. Miał dobre opinie. Miał się zająć od ręki.
Nie będę opisywał ceregieli z próbą odpalenia auta i podstawianiem akumulatora (na oko z Seicento) bo szkoda Waszego czasu. Po podpięciu komputera znaleźli błąd (bodajże) P1910 i stwierdzili, że być może będzie do wymiany pompa paliwa i wtryskiwacze, ale trzeba jeszcze to posprawdzać. Najpierw musimy odpalić auto. Rozrusznik jest do wymiany (dla czego? Bo na akumulatorze z Seicento nie kręci, a na akumulatorze z Jeepa Cherokee mają gorące kable). Po 3 dniach panowie stwierdzili, że nic więcej nie zrobią dokąd nie uruchomią i wg. nich MUSIMY zregenerować rozrusznik. Koszt szacunkowy 350,-. Na mój wniosek wymieniliśmy rozrusznik na używkę z Goczałkowic - stówkę jakoś przeżyję a ponoć miałem chińską podróbkę więc nie zaszkodzi.

Po wymianie rozrusznika auto odpala. Ba, nawet działa! Panowie umyli ręce i wystawili fakturkę.
Pytam, a co z opiłkami w paliwie? Czy to auto jest naprawione czy tylko uruchomione? Czy mogę mu/im na tyle zaufać, aby przyjąć zlecenie i mieć minimum pewności, że dojadę do klienta i obsłużę mu imprezę???
Odpowiedź serwisu - no przecież działa.
Co o tym myślicie?
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
janekwawa

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 17:16
Temat postu:

opilki w filtrze


Witam ! mialem taki problem opilki mialem w filtrze paliwa i w zbiorniku paliwa,wtryski 4sztuki regeneracja plus pompa ktora zawinila do wywalenia kupilem druga bo w tej co zawinila to byla tylko obudowa, srodek szmelc koszt regenracji +kupno drugiej popy urzywanej + robocizna,3600. Iauto jezdzi Pozdrawiam.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Sro 14 Cze 2017, 21:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Tak to jest jak chce sie na siłe odpalic Wink dlatego na własna prażbe zajechałeś rozrusznik. Exclamation Przecież poinformowali Ciebie co jest do Wymiany Exclamation Pompa wtryski i zbiornik do przemycia Exclamation Nie zdecydowałeś sie Exclamation To co oczekujesz Wink Gratis nie zrobią Wink
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Cze 2017, 20:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Opiłki metalu w filtrze paliwa i dziwna reakcja serwisu :/


Leiden -> o tym, co się stało dowiedziałem się już w warsztacie. Chciałem auto naprawić a nie tylko uruchomić. I ABSOLUTNIE nic nie chciałem gratis!!! To mechanicy stwierdzili, że nic nie trzeba myć i na wymianie rozrusznika zakończyli.
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaRio

22 800

2013r.

123 000 km

mazowieckie

KiaSportage

25 500

2011r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System