Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Problemy w Carens II (cykanie,gaśnięcie, ABS)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coolrock

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 04:58
Temat postu:

Problemy w Carens II (cykanie,gaśnięcie, ABS)


Witam forumowiczów. Głównym nurtującym problemem jest Gaśnięcie silnika przy wysokich obrotach kiedy ma na to ochotę. Podejrzany jest regulator ciśnienia ALE, tak naprawdę to wada jest w zbiornikach z łuszczącą się farbą i pompami paliwa podobno więc po co wymiana jak zaraz problem wróci.Zbiornik czyściłem, pompkę zmieniłem. Dalej sobie nieraz gaśnie. Filtry wymieniam. Drugi problem CYKANIE. Cyka sobie po rozgrzaniu z okolicy pompy CR. Zmieniłem ten metalowy łącznik do wałka silnika i pompy, uszczelniałem już pompę w bosch, a wczoraj ponownie ją badali w tym samym serwisie i NIC. Co do CYKANIA to może być łącznik ale może też popychacz. Majster nawet powiedział że raz komuś obspawywał ten łącznik tak by pasował na styk i że to głupota konstruktorów że nie jest to klin krzyżowy (przyznałem mu rację). Zmienię olej zprowrotem na 10w40 bo usłyszałem, że ten silnik nie był projektowany na oleje 5w...(2.0 CRDI). Sami nie byli pewni. Przy okazji wtryski sprawdzone , przypalone końcówki niebawem nadające się do wymiany, koszt niemały bo 1400, zgadza się bo rano odpala jak traktor. 3 z ważniejszych to wariacja kontrolek ABS, STOP i TCS. podłączyłem się z kompem ale tylko raz. Pojadę do elektryka i będę sprawdzał co z przewodami bo komp nie chce się łączyć. O reszcie problemów nie będę pisał bo uznam je za drobne i nieznaczne. Ogólnie fajne autko ale jak chyba każde ma swoje WADY i to denerwujące a dodam że nigdy nie oszczędzałem na mechanikach ale chyba czas na coś nowszego.
Powrót do góry
Coolrock

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 24 Cze 2017, 16:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problemy w Carens II (cykanie,gaśnięcie, ABS)


ABS naprawiony , powodem był luz kabla masowego przy pompie, śruba była luźna i zaśniedziała. Co do odpalania nierównego - ustało. Zastosowałem liqui moly i chyba pomogło bo zero objawów. Pozostało mi tylko rozprawić się z cykaniem które dochodzi na 99 procent z łącznika (klin,sprzęgiełko) pompy wtryskowej z wałkiem silnika. Przy następnej wymianie oleju wleję 10w40 i zobaczę , jeśli to nie pomoże , będę drążył temat. Podobne objaw mają ludzie w hyundayach.
Powrót do góry
Coolrock

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 08 Lip 2017, 13:40
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problemy w Carens II (cykanie,gaśnięcie, ABS)


Olej wymieniłem na 10w40 GM, silnik chodzi cichutko, ładnie idzie ALE jak się rozgrzeje to cyka dalej i to jest rejon pompy wtryskowej. Obstawiam na ten łącznik na wałku rozrządu ale był on wymieniony rok temu, irytujące ale niebawem wyjmę i zobaczę gdzie ma luzy, być może dam do roboty tokarzowi. Może ktoś coś wie na ten temat?
Powrót do góry
Coolrock

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 08:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problemy w Carens II (cykanie,gaśnięcie, ABS)


Znalazłem przyczynę cykania, powoduje to łącznik między pompą wtryskową a wałkiem silnika, jest tam minimalny luz i powoduje że wpada w jakieś drgania, ogólnie jest to dziwnie zaprojektowane ale najważniejsze że znalezione, włożyłem kawałek puszki aluminiowej między wałek pompy a łącznik ,na wcisk już bez luzu. Cykanie ucichło i to jest najważniejsze , a silnik chodzi jak zegareczek. Mechanicy podejrzewali już uszkodzony wtrysk, popychacze lub rozkładali ręce.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

66 900

2021r.

48 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie

KiaPicanto

10 400

2005r.

165 000 km

śląskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie

KiaOptima

68 800

2019r.

121 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System