Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Częste przepalanie katalizatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Razi

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Cee'd Kombi 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 18:02
Temat postu:

Częste przepalanie katalizatora


Witam. W mojej Kia Ceed SW CRDi 1.6 (rocznik 2011, polska dystrybucja, manual 6-bieg) z przebiegiem już 217 tys km. (osobiście przejechałem 22 tys) co 80-250km (zależy od paliwa, na BP najrzadziej) komputer przestawia przepustnicę (tak przynajmniej nazywają to programy OBD) i grzeje katalizator do 600 st. Spalanie na prostej drodze skacze z ~3.5 do ~6 (mniejsza różnica przy większych prędkościach). Dojeżdżam do pracy 35km, po wioskach trochę, czasami dalsze trasy (~150km).

Pół roku temu miałem serwis pompy wysokiego ciśnienia z wymianą zaworu: nie wydalała i samochód zdychał. Problem szybko powrócił, po dokładniejszej analizie wystarczyło wyczyścić układ paliwowy, który był zatkany parafiną i jakimś czarnym syfem, który pewnie ranił pompę dużo wcześniej (a parafina zimą dobiła).

Co udało mi się odczytać z jazdy na OBD:
– przepustnica wraca z 80% do 12,5% gdy wdepnę gaz (czyli działa i reaguje sprawnie), z lekkim opóźnieniem, ale nie ma utraty mocy (względem tego co bez przepalania)
– EGR reaguje poprawnie (ewentualny błąd położenia szybko znika)
– rośnie ilość „ostrzeżeń od chwili usunięcia usterek”, nie umiem dociec co to za ostrzeżenia (chyba to tylko licznik w komputerze)
– napięcie czujnika O2 (oznaczone jako Napięcie – droga 1 czujnik 1; szeroki zakres czujnika O2) przy przygazowaniu spada nawet do 0.2V, przy spokojnej jeździe (na przepalaniu) ma wartość ok. 0.7V
– normalnie temperatura katalizatora ok. 250 st. C, przy przepalaniu 500-600 st.C
– (może trochę subiektywne) czuję zamulenie przy ruszaniu w korku, gdy zbliża się „termin” przepalania
– nie zostawiam za sobą chmurki dymu (ani czarnej ani niebieskiej), chyba że przy gwałtownym ruszaniu coś tam się szybko rozwieje (jadę, więc nie sprawdzę)
– nie ma żadnych kodów błędów, tylko ostrzeżenia

Podejrzewam:
– zapchany katalizator – wymiana na jaki? nie chcę usuwać
– uszkodzona sonda – nie mogę znaleźć modelu
– turbo? mam wrażenie że przy mocnym przygazowaniu trochę niewydala (dźwięk)
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 18:49
Temat postu:

Częste przepalanie katalizatora


Witam mam vengę z tym silnikiem teraz ma 200 przelatane przy około 150tyś pojawił się problem z dpf em auto przechodziło w tryb awaryjny w czasie wyprzedzania np i nagłe odcięcie mocy i panika niestety mechanik zaproponował usuniecie dpfa i modyfikacje oprogramowania bo problem będzie wracał.Po tym zabiegu brak jakich kolwiek problemów od strony silnika rano gdy chłodno puszcza małego "bąka" i po kilku sekundach spokój czysto.Ostatnio trochę zaczęło poszarpywać zajrzano do zbiornika a tam
https://zapodaj.net/c77b10e4a1f57.jpg.html
https://zapodaj.net/83eb9af0b0f08.jpg.html
https://zapodaj.net/25fa321def10b.jpg.html
Po czyszczeniu chodzi jak zły hehehe
Powrót do góry
gadu-gadu
Razi

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: Cee'd Kombi 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 08:09
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Częste przepalanie katalizatora


Tylko że nie mam żadnego nagłego odcinania mocy, gdy moc jest potrzebna, komputer ją zwraca otwierając przepustnicę. Nie przechodzi w tryb awaryjny (tzn. limit 3000 obr.), jedzie normalnie i jedynie czuć opóźnienie w mocy przy nagłym przyspieszaniu (na wykresie obserwuję jak przepustnicę otwiera wtedy) i większe spalanie.

Jeszcze jeden detal o którym zapomniałem: podczas hamowania silnikiem przy przepalaniu spalanie jest na poziomie 0,5 do 2 litrów, w zależności od prędkości (przy niższej większe i potem pokazuje kreski, bo musiałby magicznie wielkie liczby pokazać), podczas gdy normalnie wtedy spalanie jest równe 0.

Nie chcę usuwać katalizatora ani DPFa (o ile jest).

Czy modyfikacja oprogramowania, „bo problem będzie powracał” to aby na pewno dobry pomysł? Gdy miałem problem z pompą i potem przed czyszczeniem też przechodził w tryb awaryjny przy przyspieszaniu zanim w ogóle dochodziło do zdychania. To objaw że coś jest nie tak, usunięcie DPFa tylko zwolniło wydech, a mod softu tylko wyrzucił ostrzeżenie. Trochę to jak odłączenie lampki Check Engine.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 17:30
Temat postu:

Częste przepalanie katalizatora


U mnie kręcił się tylko 2000 obr i błąd dpf a i w sumie to mechanik mnie namówił na usunięcie,teraz bym raczej nie zdecydowała się ale posłuchałam go a chodziło mu o to że problem będzie powracał z powodu jazdy miejskiej dpf był mocno zatkany,ciśnienie mierzone przed dpf em i za,mówił nawet że jeszcze trochę może uszkodzić turbinę .Auto ma usuniętego dpf a katalizator jest i mam to na piśmie włącznie z gwarancją,jak coś zawsze mogę wrócić do dpf a oprogramowanie jest tak zmodyfikowane jak by nigdy w aucie dpf a nie było nie ma żadnego emulatora itp tylko ta część programu jest odłączona.Wszystko wydaje się działać prawidłowo,do tej pory tankowałam tylko verwę ostatnie 50 tys km ale instalacja do czyszczenia teraz tankuję na BP ultimate od razu zauważyłam na tym paliwie dużo niższe spalanie i na komputerze i na przeliczaniu od tankowania do tankowania trasa Katowice Chorwacja 2 osoby plus bagaż jazda do 130km/h 4,3l liczone od tankowania do tankowania dystans 600km .Po czyszczeniu ukladu paliwowego kupiłam w serwisie preparat dolewany do paliwa do czyszczenia układu wtryskowego.Mechanik który to robił dysponował hamownią podwoziową testował auto i ogólnie raczej wiedział co robić bu było dobrze Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

48 900

2013r.

204 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System