Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lip 2017, 21:23
Temat postu:

Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta


Witam, Nie mogę odpalić auta. Włączam kluczyk rozrusznik kręci i kręci i nie odpala. Ciągle się świeci lampka immobilizera.
To już trzeci raz w przeciągu 2 tygodni. Za pierwszym razem uzyłam zapasowego kluczyka bo w pierwszym pękła ta metalowa część i woziłam go też w aucie. Mechanik odblokował komputer i stwierdził że pierwszy kluczyk miał inne fale niż drugi i ten pierwszy zablokował immo a drugi nie mógł odblokować, mimo że jeżdziłam z oboma kluczykami z tydzień. Zaprogramowano drugi kluczyk od nowa i miało działac bez problemu.
Drugi raz 4 dni później znowu nagle nie mogłam odpalić auta , ten uszkodzony kluczyk został w warsztacie, w facet który przyjechał na miejsce z komputerem znowu mi odblokował auto i stwierdził ze były błedy w komputerze na system gazowy że przez to immo się zablokowało???
Ja się nie znam, ale byłam już umówiona w serwisie gazu na przegląd , jeździłam tylko na benzynie i po 3 dniach dzisiaj znowu auta nie moge odpalić - Już trzeci raz. Stawiam już jednak że to immobilizer pada w stacyjce.
Do tej pory dwa razy zapłaciłam za uruchomienie auta a problem nadal istnieje co to moze być, nie chcę zostać naciagnieta na niepotrzebne naprawy i zastanawiam się czy komuś się coś takiego zdarzyło.
Bardzo prosze o porady co mam z tym autem zrobić? szukam dobrego warsztatu na Śląsku, w jednym mi powiedzieli . że jak przyjadę autem po skasowaniu błedów to nie będą wiedzieli co sie zepsuło, oczywiście auto mam unieruchomione pod domem i pewnie znowu zapłacę za jego uruchomienie Sad
Powrót do góry
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lip 2017, 07:18
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed 2008 lampa immobilizera i problem z odpaleniem auta


witam. Wykluczony został immobilizer i auto alarm jako przyczyny.
Auto pojeżdziło kilka godzin i znowu się nie dało odpalić. Ale udało sie uruchomić na "pych".
Pojechałam do gazowanika wymienił mi parownik ( reduktor) znowu pojeżdziłam 2 dnibez najmniejszych problemów, zapalał w ciągu sekundy. Wczoraj przy zapalaniu już miałam problem, po przekręceniu kluczyka kręciło długo ale w końcu zaskoczył, tylko pojawiła się lampka ESP OFF i szarpało przy 1szym i 2gim biegu. Po wyłaczeniu silnika i właczeniu jeszcze raz problem zniknął. Rano nie zapalił wogóle.
Czy ktoś moze coś doradzić? Znalazłam kilka pomysłów i nie wiem do jakiego mechanika jechać?
1. Coś z kablami elektrycznymi?
2. Padł czujnik położenia wału?
3. Problem z kostką stacyjki
4. Wtyczki przy aparacie zapłonowym brudne, uszkodzone
5. Problem z pompą paliwa?

Bardzo proszę o porady co robić?
Powrót do góry
seriale1

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Śląsk
Posiadane auto: Kia Ceed kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 11:22
Temat postu:

Brak pomocy i pomysłu :(


Auto tydzień stoi na warsztacie u elektromechanika codziennie zapala bez problemu i nie mogą znaleźć przyczyny. Jeździ i ma się dobrze, za tydzień mamy jechac na wakacje i pewnie znowu przestanie działac bo się chyba sam nie naprawił Sad Ktoś coś? jakieś pomysły?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System