Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Kia venga 1,6 cvvt L 2016



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dider981

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Kia Venga L 1,6 cvvt \\ Carenz 1,7 cdri
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 12:59
Temat postu:

Kia venga 1,6 cvvt L 2016


Autko mam pół roku i ponad 6 tys. km przejechane, wiec moge coś o nim (niej? Smile) napisać. Dodatkowo wcześniej 1,5 roku jeździłem Hyundaiem IX20 1,4 cvvt comfort - wiec mam jako takie porownanie.
Na początek dlaczego Kia a nie Hyundai. Proste - cena za tak wyposażonego ix20 jak mam kie musiał bym w salonie Hyundaia zostawić 15 tys. zł wiecej!!! Porownuje Venga 1,6 cvvt L + fun+ navi do ix20 1,6 cvvt premium + navi. Jakie różnice? Hyundai ma półskórę Venga nie (dopiero XL/BL), system start,stop (venga od XL/BL) -tego nie chciałem. Dodatkowo Hyundai ma alufelgi (venga od XL) i system BT z glosowymi komendami (od wesji comfort chyba) a w Vendze było wybieranie głosowe na folderach, ale przed liftem, teraz nie ma tego wcale (co jest dziwne). Na plusndo Vengi mamy dwa podłokietniki z przodu - w Ix20 tylko jeden, drugi nawet za dopłatą niedostepny. Venga ma twardsze fotele i wyzej się siedzi (jakieś 3-5 cm, ale jednak), brak wskaźnika temperatury cieczy chłodzące - w IX20 jest. Komputer pokładowy ix20 ma razem z zegarami na liczniku, Venga ma osobno na desce rozdielczej i na dodatek sterowane przyciskiem na desce rozdzielczej a IX miał przycisk na kierownicy. Dużo drobiazgów jest innych jak na przykład uchwyty zamykania drzwi w Vendze a w IX20 mamy tak jakby zintegrowany uchwyt z kieszonką. Tylne pasy po złożeniu oparć tylnych w ix20 był uchwyt na zaczepienie pasa (w Carensie taki jest) a Venga ma dzirewdo wsadzenia klamry. Inny jest haczyk w bagazniku i inny jest kształt bloczków w bagazniku (nadkoli).
A jak to jeździ? Tak samo. Silnik 1,6 cvvt w mojej opini lepszy i wart dopłaty, porównując do 1,4 cvvt. Ma lepszy dół, lepiej się rozpędza - ale bez szaleństw, no i mniej pali przy takiej samej jeździe jak 1,4 o jakieś 0,5 L/100km. Przy kupnie IX20 dostalem drugi komplet kół z zimowkami (stalówki) i ponzalozeniu do Kii kołpaki muszą być od Hyundaia bo te od Kii nie pasują - wentyl jest w innym miejscu, przesuniety o kilka centymetrów,
Czy coś się psuje, są jakieś problemy? W Hyundaiu przez 15 tys.km (bo tylko tyle nim zrobiłem) czujniki TMPS parę razy oszalały i kontrolka świeciła mimo właściwego ciśnienia - bez wizyty w aso dało się to "naprawić". I poza tym nic.
Venga. No cóż tu już po miesiącu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego- wyciek zdolnego złącza chlodnicy - chłodnica wymieniona na gwarancji. Od początku szwankował mechanizm (silniczek) składania lewego lusterka (brak reakcji) - aktualnie czekam na wymianę (całe lusterko).
Tyle na razie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Oceń swoje auto


KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaCarens

57 900

2016r.

110 000 km

śląskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaXCeed

77 960

2020r.

37 000 km

mazowieckie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System