Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Wrz 2017, 21:03
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


witam, posiadam Kia Ceed z silnikiem 1.6 CRDI 128km, ostatnio zawitałem na hamownię, gdzie okazało się, że moje autko zamiast fabrycznych 128KM i 260Nm, ma 108 i 240, tuner stwierdził jedynie że dawka paliwa jest zbyt mała ponieważ przy 4000obr/min powinna być 45mg, a jest 35, jednak nie był wstanie jednoznacznie obarczyć winą wtryskiwaczy.
Z autem byłem jeszcze u dwóch innych diagnostów którzy podpinali auto pod komputer jednak na obecną chwilą brak jakichkolwiek błędów, oraz stwierdzono że dawka paliwa mieści się w przedziale wartości która jest podawana przez producenta jako właściwa... nie wiem co mam o tym sądzić obecnie zastanawiam się nad demontażem, sprawdzeniem i czyszczeniem wtrysków, operacja nie jest najtańsza a co więcej nie ma ma pewności że przyniesie zamierzony efekt...
Czy możliwe jest aby wtryskiwacze niedomagały w taki sposób że uciekło 20km, a jednocześnie komputer na diagnostyce wskazywał że dawka paliwa jest OK? Proszę o porady i opinie, dzięki wielkie!
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 16:54
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Witaj na twoim miejscu udała bym się do warsztatu tylko dobrego zajmującego się chip tuningiem gdzie najpierw zrobią diagnostykę silnika i może dojdą co jest nie tak a potem może oni znajdą brakujące konie albo nawet więcej niż powinno być.Ja usuwałam dpf a bo po prostu nie dało się jeździć i gość namawiał mnie przy okazji na lekki chip taki tylko poprawiający spalanie i charakterystykę silnika zwiększył by moc na około 150KM i moment na 300Nm zmniejszyło by się ponoć spalanie ale nie zdecydowałam się na chip.Gość zapewniał że taka moc absolutnie nie wpłynie na większe zużycie silnika i na swoje usługi dawał 2 lata gwarancji.
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 17:02
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


Małgosiu ja właśnie byłem na hamowni celem podniesienia mocy z 128km i 260Nm na 155km i 320Nm, są to wartości bezpieczne dla mojego silnika, które można uzyskać Smile tam po z hamowaniu wyszło co wyszło czyli spore niedobory zamiast przyrostu Confused To właśnie tuner powiedział o tej małej dawce paliwa i raczej wskazuje na wtryski, w zwykłym warsztacie na kompie mechanik twierdzi że są ok Rolling Eyes tuner twierdzi że to nie wina DPF w moim przypadku...
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 18:29
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


U mnie był okres że autko trochę osłabło i w dodatku czasami poszarpywało żadnych błędów nie było,pomogło zajrzenie do baku nie wiem jak w ceedach ale w vengach dieslach to ponoć norma a silniki mamy takie same
https://zapodaj.net/c77b10e4a1f57.jpg.html
Sitko w baku było całe zabite mazutową mazią mimo że tankowałam tylko w vervę po czyszczeniu układu paliwowego auto wyraźnie ożyło i mechanik podłączając kompa stwierdził że ciśnienie na pompie wyraźnie się zwiększyło.Następnie kupiłam w serwisie płyn do czyszczenia układu wtryskowego dolewa się go do baku i autko mimo 200tyś działa bezproblemowo.Są firmy specjalizujące się w czyszczeniu układu wtryskowego podłączając się bezpośrednio do niego,ponoć daje to bardzo dobre rezultaty przy zapieczonych wtryskach.Może warto spróbować.
Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 18:40
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


Małgosiu może to jest i jakiś trop hmm Smile u mnie poszarpywania nie ma żadnego, auto dopiero od pół roku w PL, miałaś wyciągany bak? Wink żeby dobrać się do tego filtra..Środek który wlewa się do baku jest mi znany Wink w jaki sposób miałaś czyszczony układ wtryskowy i paliwowy, nie licząc tego środka?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 19:52
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Do baku dostać było się dość prosto,bak nie był wyciągany po wyjęciu jednej części tylnej kanapy na bodajże 6 śrubach z góry jest przykręcony widoczny na zdjęciu odstojnik z filtrem"venga nie ma elektrycznej pompy" a w nim znajduję się filtr paliwa.Otwór jest na tyle duży że spokojnie dostaniesz ręką by go w środku wyczyścić benzyną ekstrakcyjną po wybraniu paliwa.Do odstojnika idą dwa przewody paliwa zasilanie i powrót oba na szybkozłączkach te przewody paliwowe idą pod maskę do głównego filtra paliwa po odpięciu ich też były przepłukiwane sprężonym powietrzem i benzyną ekstrakcyjną.Potem wymiana filtra o odpowiedniej przepustowości poskładanie wszystkiego do kupy tankowanie mechanik polecił mi by tankować w BP ultimate ponoć jest lepsze" i na ten czas wszystko na to wskazuje"Do układu wtryskowego stosowałam płyn dolewany do baku.Gdy poszłam do serwisu kii i szukałam preparatu do czyszczenia układu wtryskowego gość sam powiedział najpierw czyszczenie baku proszę pani Surprised potem płyn.Wiem że w niektórych modelach kii były montowane baki które były malowane w środku po jakimś czasie farba odłaziła i zatykała wszystko,ponoć największy problem był w sorento ale czy tylko nie wiadomo.Dostanie się do baku było dużo prostsze niż wymiana filtra pod maską myślę że warto zajrzeć . Powodzenia daj znać o rezultatach Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2017, 21:02
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


Małgosiu dzięki śliczne za zaangażowanie i za podsunięcie możliwej przyczyny usterki, nie jestem pewien czy u mnie w Ceed występuje taki filtr w baku ale na pewno to sprawdzę i dam znać co z tego wyszło Wink jeszcze raz dzięki Very Happy
Powrót do góry
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 20:49
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


a więc sprawdzony i przeczyszczony został cały układ paliwowy, okazało się że bak i jego powłoka antykorozyjna wewnątrz jest w idealnym stanie, a smog wraz z sitkiem przy pompie jest czysty, na dnie było tylko parę brudzików, ale naprawdę niewiele , a tak liczyłem że to będzie przyczyna mojego problemu ;( przy okazji wymieniony został filtr paliwa, a po całej operacji wlałem do zbiornika preparat do czyszczenia wtrysków (szału odczuwalnego również nie ma), jutro oddaję auto na sprawdzenie i czyszczenie kolektora dolotowego, przepustnicy, oraz zaworu EGR Smile może to cokolwiek pomoże zobaczymy Wink potem naprawdę nie wiem co zrobię dalej... Confused może macie jakieś jeszcze pomysły? Smile
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 09:44
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Może trzeba by jeszcze wtryski sprawdzić ewentualnie pompę? może zwrócić się o pomoc serwis kii trudno powiedzieć co ci jeszcze poradzić ale daj znać o sytuacji sama jestem ciekawa. Idea
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 20:05
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


W aucie został zdemontowany kolektor dolotowy i przepustnica, okazało się że są dość mocno zabrudzone, zostały wyczyszczone i nastąpiła poprawa na ile ciezko mi określić czy moc wróciła do fabrycznej, obecnie zamierzam troszkę pośmigać autkiem zobaczę jak się będzie zachowywało, tak naprawdę bez kolejnej wizyty na hamowni ciężko stwierdzić na ile nastąpiła poprawa, Wink także następnym krokiem będzie hamownia Wink
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 08:33
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Witam fajnie że pojawiła się poprawa czy dużo zachodu jest z czyszczeniem układu dolotowego jak to wygląda finansowo?moja ma przelatane 200000 i nigdy nic takiego nie było robione może warto tam zajrzeć.Wiadomo egr powoduje zabrudzenia układu dolotowego.
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 09:43
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


Małgosiu auto zostawiłem u mechanika na jeden dzień, koszt to 150zł, wyczyszczone zostały kolektor + przepustnica na których tak jak wspomniałem była maź, która moim zdaniem ograniczała prace "klapek", które znajdują się w kolektorze, a które odpowiadają za dawkowanie ilości powietrza, szczególnie w nim tego brudu było naprawdę sporo, w Ceed niestety EGR siedzi podobno zbyt "głęboko" i nie ma ot tak możliwości jego wyciągnięcia, pewnie trzeba by więcej części po drodze zdemontować, żeby się do niego dobrać, a szkoda.. grunt, że jest jakaś tam poprawa Wink Podobno takie zabrudzenia zdarzają się w momencie kiedy "zamula" się auto jeżdżąc zbyt ekonomicznie tzn. zmieniając bieg na wyższy zbyt szybko np. w momencie w którym każe nam komputer, a moim zdaniem faktycznie każe zmieniać biegi zbyt prędko, wtedy przyduszamy auto Smile
postaram się w nadchodzącym tygodniu umówić na hamowanie autka, będzie to "chwila prawdy" Razz Wink co do pompy paliwa, turbiny i samych wtrysków mechanik twierdzi, że to raczej nie jest przyczyna, nic absolutnie na to nie wskazuje... turbinę również wykluczył tiuner na hamowni twierdząc, że działa prawidłowo... poza tym u mnie nie występują absolutnie żadne błędy na kompie, a podobno występowałyby gdyby uszkodzona była np pompa paliwa etc hm... ogólnie jest to coś nietypowego skazującego mnie na szukanie po omacku źródła problemu, pozdrawiam Smile P.S mam jeszcze dylemat związany z wyborem alufelg na lato, ale to chyba będę musiał nowy temat utworzyć, z drugiej strony mało Osób udziela się na forum Wink Razz
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 12:47
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Gdy już będziesz po hamowni to daj znać,ostatnio czytałam test Hyundaia i 30 1,6crdi po 100000km sprawdzano moc i moment obrotowy wyniki były wyższe nic nominalnie podaje producent,jak zdecydujesz się na chip opisz jak wrażenia czy warto jak spalanie itp.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzo

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: kia ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 20:50
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z mocą - dawka paliwa


A więc okazuje się, że usterka została usunięta, potwierdzone to zostało wynikami na hamowni Very Happy
Seryjnie powinno być 128KM i 260Nm, u mnie w tej chwili jest: 131KM i 289Nm Shocked Very Happy w poniedziałek jadę z autem na tak długo oczekiwany chip, jak będzie po wszystkim "pochwalę" się wynikami, dzięki wielkie Małgosiu za chęć pomocy, za trafne spostrzeżenia i uwagi Smile
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 15:38
Temat postu:

Problem z mocą - dawka paliwa


Cieszę się że jakoś mogłam pomóc,i że czyszczenie kolektora dolotowego dało takie rezultaty czekam na wrażenia po chipie Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaNiro

104 900

2021r.

9 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaNiro

66 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 850

2010r.

177 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System