Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) 1.6 benzyna a gaz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 12:13
Temat postu:

1.6 benzyna a gaz


Witam forumowiczów myślę o zmianie vengi z diesla na benzynę+lpg auto jest 2014r z przebiegiem 18000km i teraz nie wiem jak te silniki znoszą gaz czy luzy zaworowe są kasowane mechanicznie i ogólnie jaką instalacje zastosować.

Ostatnio zmieniony przez małgosia74 dnia Sro 14 Lut 2018, 11:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Mirecki1

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie
Posiadane auto: Kia Venga 1,6 b 2010
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 23:34
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) 1.6 benzyna a gaz


Witaj
Niestety silniki 1,6 DOHC CVVT niezbyt kochają lpg.
Problemem są wypalające się zawory i gniazda zaworowe.
Słabej jakości instalacja założona u partacza, potrafi załatwić ten silnik już po 30kkm.
Regulacja zaworów jest mechaniczna. Przy zasilaniu gazem, zalecana jest kontrola luzu co ok. 20-30 kkm. Serwis Kia podaje nawet 15.
Szukając w necie informacji na ten temat, znajdziesz tyle samo zwolenników, co przeciwników.
Jaka instalacja? Najlepiej, polecona przez dobry, sprawdzony serwis, który będzie umiał to poprawnie dobrać i ustawić, bo tu leży sedno długiego i bezproblemowego użytkowania samochodu z tym silnikiem, zasilanym LPG.
Oczywiście trzeba im patrzeć na ręce, żądać co i na jakich podzespołach zamontowali. Potem zjeść beczkę soli, żeby wiedzieć, czy to co wsadzili, jest naprawdę dobre.
Może to być coś na komponentach STAG-a, czy BRC. IV generacja, a jak Cię stać to V
Tak, czy siak, ma to być założone u fachowca (przez duże F), potem regularnie serwisowane.
Należy też zdawać sobie sprawę, o podwyższonych kosztach eksploatacji samochodu na LPG :przeglądy(roczny, instalacji/ustawienie, kontrola zaworów), części (świece, elementy układu wydechowego) itp.
Zalety - oszczędności ( może pokryją ewentualne koszty serwisu i napraw )
Poczytaj, przemyśl, zdecyduj Wink
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 13:57
Temat postu:

1.6 benzyna a gaz


Dzwoniłam do firmy która się zajmuje "gazowaniem"aut jest to duża firma facet twierdzi że wie co robi i mówi że wiele tych aut zagazował i serwisuję je również do tej pory nie spotkał się ponoć z większym problemami,co do zużycia silnika twierdzi że wszystko zależy od instalacji i jej ustawienia nie poleca jakiś najtańszych,w kwocie ok 3000zł instalacja będzie odpowiednia na ten silnik i będzie z lubrykacją.Również bez problemu mogę u niego kontrolować i ustawiać luzy zaworowe.Zaproponowana instalacja to stag ale nie wiem której generacji powiedział że będzie dobra i dobrze ustawiona tak by nie sprawiała problemów.Auto które chcę zakupić ma przejechane 18000km jest prawie nowe.Obecną vengą zrobiłam już 200000 w miarę bezproblemowo wydaję mi się że wkrótce zaczną się koszty wtryski,turbina tarcze klocki świece itp.Aby zmniejszyć koszty eksploatacyjne właśnie pomyślałam o benzynie +lpg i aucie prawie nowym jeszcze nie wiem jak się ma założenie instalacji do gwarancji kia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie

KiaSportage

119 800

2023r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System