Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bossmen

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Kia Sportage Canvas Top 4x4 2.0 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 22:02
Temat postu:

2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Witajcie,mam problem z moim autem,od niedawna gdy rano odpalam silnik niby chodzi normalnie ale jak zaczynam jechać to przestaje palić na 1 lub 2 cylindry przy czym słychać delikatne strzały w filtr powietrza,po rozgrzaniu powiedzmy że jest ok ale sądzę że auto jest słabsze niż kiedyś,sprawdziłem świece które z resztą przejechane mają około 1000km,wyglądają dobrze,żadnego nagaru ładnie spala,mimo to auto kuleje,na ciepłym też zdarzy mu sie prychnąć w filtr ale na niskich obrotach kiedy próbuje przyspieszyć.
Gdzie szukać przyczyny?
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 16:08
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Zagazowany?
Strzela w kolektor ssący, czy wydechowy?
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Silwer

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 18:42
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Miałem bardzo podobnie. Objawy wskazujące na uszkodzoną cewkę zapłonową.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
roman324

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: dada
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 13:59
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


dla mnie to jest dziwna sprawa
Powrót do góry
leon zet

Auto Maniak



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 756
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIA
Posiadane auto: SPORTAGE 2,0DOHC CUSTOM
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 14:07
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Od niedawna mam coś takiego.
Zimny odpala i na benzynie jedzie dobrze do momentu rozgrzania i przełączania na gaz. Wtedy zaczyna kuleć, silnik pracuje jakby na dwóch cylindrach - trzęsie go dość mocno. Strzela delikatnie chyba w wydech. Po rozgrzaniu wolne obroty są ciut za wysokie - nie pracuje tak jak powinien.
Nie mam pojęcia co jest grane, ale.
Instalacja sekwencyjna - podobno przed przełączeniem na gaz upuszcza gaz, który jest w listwie (w ten sposób jeden gazownik tłumaczył mi delikatne detonacje w wydechu). Na mój gust problem leży w zbyt bogatej mieszance, która po prostu dopala się w wydechu.

I jeszcze jedno. na pracującym silniku odpiąłem wtyczkę TPS. Silnik nawet nie zauważył
_________________
(link do strony władza ocenzurowała)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 14:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bossmen

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Kia Sportage Canvas Top 4x4 2.0 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 17:58
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Nie ma LPG i żadnych innych udziwnień,a strzela w dolot,dziś dla pewności wymieniłem świece i objaw nadal jest taki jak opisałem na początku,natomiast w ostatnią sobotę troche pojeździłem a dzisiaj po odkręceniu świec zauważyłem że 2 świece były bardzo jasne a 2 troche ciemniejsze tak jakby na nich spalanie było nie takie jak być powinno więc może faktycznie cewka tak jak napisał Silwer?
Powrót do góry
Silwer

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 19:42
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


By się zgadzało, jedna cewka odpowiada za świece dwóch cylindrów.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 19:43
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


@ bossmen - jeśli strzela w dolot to mieszanka za uboga. Tyle, że na benzynie ciężko jest zmusić go do zapłonu przed zamknięciem zaworów ssących. Gorsze jest to, że przy strzale w kolektor ssący często leci przepływomierz i potem silnik błędnie dawkuje paliwo. Błyskałeś błędy? ECU coś zapisał? Cewki możesz zamienić miejscami - zobacz, czy ślady na świecach przeniosą się wraz z nimi. Możesz też wywalić rezystory węglowe znajdujące się w fajkach pod cewkami i zastąpić je mosiężną szpilką. Obecnie większość produkowanych świec ma rezystor przeciwzakłóceniowy w wewnętrznej elektrodzie. Możesz to sprawdzić - rezystancja pomiędzy główką świecy, a elektrodą powinna mieć w granicach 5-10kOhm, jeśli masz pełne przejście (wskazanie =0) to jednak rezystor pozostaw.
Co do samych cewek - zastanawiałem się kiedyś nad rozdziałem na 4 cewki - każda świeca niezależnie, ale ostatecznie projekt upadł z braku czasu, a samochód i tak jeździ...

@leon zet - strzelanie w wydech to za bogata mieszanka. Wysokie wolne obroty to albo za dużo paliwa, albo nieszczelny dolot i pomaga sobie lewym powietrzem (ostatnie przerabiałem u siebie). ECU widzi jakieś błędy? Piszesz, że gubi gaz z listwy - w kolektor ssący, czy do atmosfery? Tak czy inaczej na pracę na benzynie raczej nie powinno mieć to wpływu - w parowniku, wężach, filtrze, listwie gazu jest niewiele i raczej silnik poradzi sobie z przepaleniem tego przed przełączeniem na gaz (a na benzynie elektrozawór fazy ciekłej jest przecież zamknięty). Chyba, że wtryskiwacz gazowy się nie domyka. Wtedy po przełączeniu na gaz objawy faktycznie by się zgadzały - bogata mieszanka, strzelanie w wydech. Ze względu na odwieczne problemy u siebie zdecydowałem się na wymianę wtryskiwaczy na Hanna zielone, które osadziłem bezpośrednio w kolektor ssący zaraz przy wtryskiwaczach benzynowych. Kultura pracy faktycznie się poprawiła, ale do porządnego ustawienia map zabieram się już 3 miesiąc (a odchyłki na pewno są). Jeśli chcesz sprawdzić szczelność wtryskiwaczy, to odłącz sobie przewód fazy lotnej od parownika i podłącz kompresor z butlą napompowaną na 1,5 - 2bar. Jeśli ciśnienie będzie schodzić - szukaj nieszczelności - to najbezpieczniejsza metoda, aby się przy pracach nie wysadzić Smile

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Loxus

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Kia Sportage I 2.0DOHC 1995r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 20:56
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Witam,
Ja takie objawy mialem czyli nie rowna praca, nie rowne spalanie na swiecach, praca na 3 cylindry. Wymienilem swiece, kable i cewki. Winnym okalaz sie czujnik polozenoa waly korbowego. I nawet nie chodzi tutaj o to se jak byl cieply/zimny to czujnik swirowal. Poprostu ukiwaly sie kable w izolacji. Widac tego golym okiem nie bylo a jednak jak czujnik mialem wyciagniety to przy ruszaniu kablami mial zmienna rezystancje. Po wymianie objawy ustaly.
Powrót do góry
leon zet

Auto Maniak



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 756
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIA
Posiadane auto: SPORTAGE 2,0DOHC CUSTOM
Piwa: 57/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 22:45
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Gaz trafia do kolektora ssącego. Wtryskiwacze trzeba będzie rozebrać umyć i poskładać. Może któryś oring nie trzyma. Chociaż... horizon to podobno największa pomyłka stosowana w KME. U mnie jakoś chodzą.
_________________
(link do strony władza ocenzurowała)
Powrót do góry
bossmen

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Kia Sportage Canvas Top 4x4 2.0 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 08:33
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Wczoraj podłączyłem kompa i niestety brak błędów więc zamówiłem cewki, zobaczymy jakie będą efekty po wymianie. Smile
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 11:46
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


@ leon zet - listwę masz zamontowaną w pionie? Z tego co kojarzę, to zestawów naprawczych do nich nie ma. U siebie miałem listwę poziomo (Valtek) to wytarły mi się tłoczki jedną stroną i zaczęły wolniej pracować. Wymiana zestawu naprawczego pomogła na jakieś chyba 30tys(tyle się z tym męczyłem). W międzyczasie powiesiłem listwę w pionie - koło filtra oleju, ale wężyki wyszły po 15cm i była straszna kiszka z przyśpieszaniem - jakby spóźniał się z dawkowaniem. Potem doszedłem do wniosku, że czas na porządki i takim sposobem trafiły do mnie wtryskiwacze hana. Poczytałem trochę na forach i większość pisało, aby wziąć o jeden rząd wyżej niż podaje specyfikacja z zakresu mocy, temu padło na zielone. Ogólnie korekta czasu wtrysku przy ciśnieniu 1,1bar wyszła mi "1" (czasy wtrysków benzyny i gazu takie same) i na razie jakoś to jeździ. Aha - wtryskiwacze pojedyncze obustronnie zakończone króćcami na wąż. Dolny końcowy garb zeszlifowany i nagwintowany o ile dobrze pamiętam M7. W kolektorze tak samo, potem centymetrowy odcinek węża na któciec, uszczelniacz i wkręciłem. Na hana zrobiłem już prawie 20tys i w przyszłym tygodniu czeka mnie zamiana oleju i filtrów (z przebiegu).

@ bossmen - daj znać jak już będziesz po wymianie.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bossmen

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Kia Sportage Canvas Top 4x4 2.0 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Paź 2017, 18:23
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Właśnie wracam z garażu,cewki wymienione niestety nic to nie dało,problem nadal nie rozwiązany,więc pytanie,co robić??? Loxus wcześniej napisał o czujniku na wale,ale jeżeli byłby uszkodzony to komputer raczej by go wyłapał a u mnie brak błędów.
Jakieś pomysły?
Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 22:43
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Jakie masz przerwy pomiędzy elektrodami świec? Jakie w ogóle masz założone świece? Sprawdzałeś z demontażem rezystora pod cewką zapłonową? Wymieniałeś same cewki, czy przewody też?

Jeśli okaże się, że do zapłonu nie będę miał już zastrzeżeń, to będziemy brać się za wtryskiwacze benzyny...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bossmen

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Kia Sportage Canvas Top 4x4 2.0 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lis 2017, 18:17
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) 2.0 16V nie pali na wszystkie cylindry


Grzybeq napisał:
Jakie masz przerwy pomiędzy elektrodami świec? Jakie w ogóle masz założone świece? Sprawdzałeś z demontażem rezystora pod cewką zapłonową? Wymieniałeś same cewki, czy przewody też?

Jeśli okaże się, że do zapłonu nie będę miał już zastrzeżeń, to będziemy brać się za wtryskiwacze benzyny...

Pozdrawiam!


Świece jakie teraz założyłem to BOSCH FR7DCX+ (przerwa na elektrodach 1,1) bo myślałem że może którąś mam uszkodzoną,poprzednio miałem NGK BKR6E,co do cewek to kupiłem używane kompletne z przewodami oryginalne i tak je założyłem.
Dziś zerknąłem jeszcze do EGR-a, wyczyściłem go ale nie wiem kiedy on sie otwiera bo na postoju podczas dodawania gazu nie reaguje tzn. zawór który nim steruje chyba nie puszcza podciśnienia do EGR-a (może tak ma być) ,sam zawór chodzi bez problemu bo sprawdziłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaSportage

67 900

2017r.

166 500 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System