Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Texton 0K03B67 7R0B - instrukcja programowania pilota.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 18:52
Temat postu:

Texton 0K03B67 7R0B - instrukcja programowania pilota.


Witam.

2 miesiące temu miałem sytuację, gdy samochód odmówił współpracy. Próba otwarcia drzwi pilotem kończyła się szybkim miganiem diody na prędkościomierzu przez jakieś 15s, po czym system się uspokajał. Na drugi przycisk reakcja była identyczna. Jak wiadomo bez rozblokowania pilotem samochodu się nie uruchomi, więc poprosiłem kolegę, aby mnie podwiózł po drugi komplet kluczyków - tylko to mi zostało przez holowaniem. Okazało się, że drugi pilot zadziałał prawidłowo, auto odpaliłem i pojechałem do domu. Na miejscu zrobiłem drugą próbę - pierwszy pilot nadal nie reagował. Pod oscyloskopem i odbiornikiem na 433,92MHz zauważyłem, że oba piloty wysyłają kody, więc albo poleciała pamięć w pilocie, albo w centralce. Podłączyłem się pod EEPROM pilota i okazało się, że przesyła on dane. Zacząłem poszukiwania jak się programuje centralkę. Większość wpisów, które znalazłem dotyczyła przeprogramowania pamięci i pozbycia się modułu. Ja jednak bałem się, że ubiję samochód do końca, a tak z jednym pilotem, ale jeździ...
Dalsze informacje naprowadziły mnie na możliwość programowania poprzez mostek w gnieździe DLC (piny 5 i 6), ale u mnie 6 pin jest wolny, więc teoria upadła. Z braku czasu temat odpuściłem na ponad miesiąc.
Wczoraj trafiłem na wpis z białoruskiego forum z innej centrali Texton, gdzie było opisane, aby wcisnąć pedał gazu przed włączeniem zapłonu. Przypomniałem sobie o wyłączniku, który reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Doczytałem się, że ta centralka może obsłużyć do 4 pilotów.
Dziś rano zrobiłem próbę, która zakończyła się powodzeniem.

Procedurę wykonałem następująco:
1. Otworzyłem drzwi kluczykiem, wsiadłem.
2. Wcisnąłem pedał gazu do podłogi.
3. Włączyłem zapłon.
4. Nacisnąłem przycisk zamykania drzwi na 1 pilocie.
5. Nacisnąłem przycisk zamykania drzwi na 2 pilocie.
6. Powtórzyłem czynność z punktów 4 i 5 (skoro 4 piloty, to 2x2).
7. Wyłączyłem zapłon, puściłem pedał gazu.

W momencie wyłączenia zapłonu już widziałem reakcję - centralka była w stanie rozblokowania (dioda migała z wypełnieniem 50%). Sprawdziłem - oba piloty działały poprawnie.
Wcześniejsza próba programowania (bez wciśnięcia pedału gazu) nie wywołała żadnej reakcji, temu postanowiłem się tym z Wami podzielić - mam nadzieję, że się to komuś przyda!

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaRio

23 800

2013r.

123 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaXCeed

77 960

2020r.

37 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System