Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) [usterka] Tempomat. Problem z ustawieniem prędkośći



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chily

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Cee`d Optimum plus 1.6 CRDi 85kW 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2018, 11:16
Temat postu:

[usterka] Tempomat. Problem z ustawieniem prędkośći


Cześć,
od niedawna mam problem z ustawieniem prędkości tempomatu (Cee`d 2010 SW).
Na kierownicy znajdują się przyciski od zarządzania tempomatem oraz ograniczeniem prędkości maksymalnej. Przyciski które włączają te dwie funkcjonalności działają, działa również przycisk cancel natomiast samochód nie reaguje w ogóle na przyciski dżojstika (góra, dół) które ustawiają minimalną stałą prędkość dla tempomatu.

Scenariusz na dziś dzień:
Odpalam auto, rozpędzam się powyżej 40km/h i włączam tempomat. Zapala się zielona kontrolka na sygnalizująca włączony tempomat. Następnie próbuję klikając dżojstikiem do dołu ustawić prędkość tempomatu. Nic się niestety nie dzieje pomimo wielokrotnego klikania.

Stopień nasilenia tego problemu (tj. ustawiania zadanej prędkości tempomatu) postępował z czasem. Na początku załączał się za 3-4 kliknięciem w dół. Kilka dni później przestał w ogóle reagować.
Natomiast gdy jeszcze cokolwiek działało samochód szarpał przy próbie ustawienia tempomatu. Udawało się po kilku próbach ustawić prędkość ale później zmniejszenie lub zwiększenie prędkości powodowało szarpanie przy czym zmniejszenie prędkości pomimo szarpania nie następowało ale zwiększenie prędkości udawało się osiągnąć.

Rozebrałem kierownicę, wyjąłem przyciski tempomatu, sprawdziłem płytkę drukowaną, tam wszystko wygląda dobrze tj. rezystancja na każdym przycisku przykładając multimetr do nóżek gniazda jest zachowana i wygląda rozsądnie (skok co ok. 250 Ohm na dżojstiku (góra 250 Ohm, dół 500 Ohm) i przycisku Cancel (750 Ohm)). Więc usunąłbym ten element z grona podejrzanych.

Co może być przyczyną takiej awarii?
Powrót do góry
zaciekawiony1

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Opel Mokka 1.4turbo +lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2018, 16:08
Temat postu:

Tempomat. Problem z ustawieniem prędkośći


Witaj miałem podobny problem w swojej vędze 1,6crdi czasami objawy były jak u ciebie ale potem ustąpiły i nie sprawiały problemu,większy problem miałem z przyciskami radia na kierownicy.Podgłaszanie robiło wszystko tylko nie podgłaszało ,dzwoniło przyciszało itp padło na sprawdzenie włącznika podjechałem do serwisu bez rozbierania wiedzieli że problem jest w oprogramowaniu a nie w przyciskach.Wgranie nowego oprogramowania 150zł rozwiązało problem,być może to samo masz z tempomatem.
Powrót do góry
chily

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Cee`d Optimum plus 1.6 CRDi 85kW 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2018, 17:06
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) [usterka] Tempomat. Problem z ustawieniem prędkośći


Dzięki za info. Na serwis jeszcze poczekam szczególnie że wszystkie inne przyciski (radio, ten od komputera podającego średnie spalanie itp oraz ten od zestawu głośnomówiącego) działają.

Natomiast dzisiaj podkuszony wczorajszymi sukcesami z rozbieraniem dżojstiku na części pierwsze postanowiłem zdjąć zwijak taśmy umiejscowiony pod kierownicą (air bag clockspring) i sprawdzić multimetrem czy jest połączenie pomiędzy przednią kostką a tylną na każdym z dwunastu styków. No i okazało się że jeden nie łączy. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się że m. in. ten przewód podłączony jest do dżojstika od tempomatu. Wygląda to obiecująco bo część wymienia się łatwo i nie jest droga (ok 50 zł za używkę). Zamówię, założę i dam znać za ok. tydzień czy pomogło.
Powrót do góry
chily

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Cee`d Optimum plus 1.6 CRDi 85kW 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 07:31
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) [usterka] Tempomat. Problem z ustawieniem prędkośći


To był strzał w dziesiątkę Smile Felerny okazał się zwijak taśmy kierownicy. Używana części w bardzo dobrym stanie razem z wysyłką kosztowała mnie 52 zł, montaż 10 minut i tempomat działa pięknie Smile.

Aby wymienić zwijak należy odkręcić dwie śruby z tyłu kierownicy które trzymają poduszkę powietrzną (torx 30) następnie kluczem nasadowym (22) odkręcić kierownicę. Kierownica jest wciśnięta na oś ale wystarczy trochę poruszać na boki i schodzi łatwo. Następnie należy zdjąć obudowę kolumny kierownicy, (3 śruby ph2, się od frontu, jedną od spodu). Potem można już zdjąć zwijak taśmy, jest na 3 zatrzaskach ale trzeba uważać na kable które są wpięte w niego na dole z tyłu aby niczego nie wyrwać.

Dwa sprostowania. Nie działał zarówno dżojstik góra dół jak i przycisk cancel ponieważ są one podłączone pod ten sam przewód. A drugie to zwijak taśmy ma 10 a nie 12 pinów (oprócz kostki do poduszki powietrznej oczywiście).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

67 900

2017r.

166 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System