Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 16 Wrz 2018, 19:25
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Niestety wiadomośc jest smutna-bo oto po przejechaniu ponad 50 tys km , przy 169 tys przebiegu silnik mi padł1 I niestety forum Carensa musze opuscic, bo nie opłaca sie go naprawiac !
A tymczasem pisałem o Carensie 2 z tym silnikiem same superlatywy przez 4 lata./
Ponieważ niczego nie naprawiałem w samochodzie a silnik chodził jak nowy to jest to szok dla mnie, bo dbałem o wózek jak o żonę!
Olej super, przeglady w czasie, nowy rozrząd z Japonii, wtryski czysciutkie/spaliny przezroczyste!/
I powiem wszystkim jaka diagnoza 3-ch warsztatów samochodowych- odpowiedz:- musiał poprzedni własciciel nie pilnowac interwałów przeglądowych!!! Tylko skąd mozna to wiedziec przy zakupie.
Silnik mam rozebrany w elementach jak ktos cos potrzebuje. Naprawiac nie opłaca się, wymiana na inny uzywany to ryzyko. Znajdziecie mnie teraz w forum Kia Cerato-. Tylko dieselek 115 KM, wg mnie najlepszy.
pozdrawiam-lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Widzisz lechutek tak zawsze się chwaliłeś że sam sprowadzasz auta a tu się okazuje że Twoje auto pewnie miało przebieg większy niż przypuszczałeś.... i domyślam się że 100 tyś. to trzeba by było dodać !!! Nie to żebym się czepiał ale nie wierzę w to że taki rocznik Twojego Carensa był wiarygodny....ja odpukać w swoim mam ponad 200 tyś. i jakoś nie narzekam... ale różnie to bywa. Nigdy nie wiemy co kupujemy. Jak byś kupował kiedyś Kia z zagranicy daj znać z numerem Vin to prześwietle Ci ją całą bo dostęp do global service.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 15:19
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Witaj współczuję ale moja venga 1.6 crdi 128 KM zrobiła ponad 200000km i prócz wymiany sprzęgła nic w silniku nie było dotykane znaczy pasek klinowy i rolki zmieniałam.Mój tata ma carensa2 grubo ponad 250tyś też tylko sprzęgło było wymieniane.U mnie przebieg jest pewny on kupował od handlarza z Niemiec więc 100tyś można leciutko dołożyć i też nie ma najmniejszych problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 08:46
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Odpowiadam koledze Inahibowi.
Samochód nie miał kręconego licznik, bo kupiłem z kiążką serwisową i nawet fakturami za serwisy robione za granica, VIN tez był sprawdzany.Wtryski były czyszczone, spaliny przezroczyste, silnik chodził jakby był nowy. I to jest zaskoczenie-ponieważ nigdy nie miałem podobnych awarii, a jezdze 41 lat!!!
Samochód był po awarii w 3-ch zakładach-silnik został rozebrany na częsci, bo miałem go naprawiać. Uszkodził się jeden wtrysk i jeden tłok. To wszystko-Mechanicy orzekli jednoznacznie, że jedyną mozliwą przyczyna awarii musiało być : nie przestrzeganie interwałów serwisowych przez poprzedniego własciciela/Francja/.
Niestety-ale tego nikt nie jest w stanie sprawdzić kupując samochód . I tak sobie myślę , że jeśli jezdził nim jakiś '"czarnuch' z afryki-to jest to mozliwe.
A koleżance Małgorzacie powiem, że ja robiłem dieslami i po 350 tys km bez jakichkolwiek napraw i zjezdziłem ich 11/Mazda x 3 , Mitsubishi x 3 , VW x 2 , itd.
Ot poprostu pech. Teraz mam Cerato 1,6 CRDi Sport i uwazam, ze jest to najlepszy silnik Hyundai i Kia.
W nowym Ceedzie 115 i 136 KM z 1,6 l. i 280 Nm.
Wszystkim włascicielom Kijanek zyczę bezproblemowej jazdy!
lechutek/teraz jestem w kia-cerato-forum/
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 15:34
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Też czytałam wiele pochlebnych opinii o silniku 1,6 crdi co po nie którzy twierdzą że to jest chyba najlepszy diesel o pojemności 1,6 l A co do zaniedbań serwisowych to jest to jedna z najczęstszych przyczyn wszelkich awarii.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 15:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System