Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 16 Wrz 2018, 19:25
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Niestety wiadomośc jest smutna-bo oto po przejechaniu ponad 50 tys km , przy 169 tys przebiegu silnik mi padł1 I niestety forum Carensa musze opuscic, bo nie opłaca sie go naprawiac !
A tymczasem pisałem o Carensie 2 z tym silnikiem same superlatywy przez 4 lata./
Ponieważ niczego nie naprawiałem w samochodzie a silnik chodził jak nowy to jest to szok dla mnie, bo dbałem o wózek jak o żonę!
Olej super, przeglady w czasie, nowy rozrząd z Japonii, wtryski czysciutkie/spaliny przezroczyste!/
I powiem wszystkim jaka diagnoza 3-ch warsztatów samochodowych- odpowiedz:- musiał poprzedni własciciel nie pilnowac interwałów przeglądowych!!! Tylko skąd mozna to wiedziec przy zakupie.
Silnik mam rozebrany w elementach jak ktos cos potrzebuje. Naprawiac nie opłaca się, wymiana na inny uzywany to ryzyko. Znajdziecie mnie teraz w forum Kia Cerato-. Tylko dieselek 115 KM, wg mnie najlepszy.
pozdrawiam-lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Widzisz lechutek tak zawsze się chwaliłeś że sam sprowadzasz auta a tu się okazuje że Twoje auto pewnie miało przebieg większy niż przypuszczałeś.... i domyślam się że 100 tyś. to trzeba by było dodać !!! Nie to żebym się czepiał ale nie wierzę w to że taki rocznik Twojego Carensa był wiarygodny....ja odpukać w swoim mam ponad 200 tyś. i jakoś nie narzekam... ale różnie to bywa. Nigdy nie wiemy co kupujemy. Jak byś kupował kiedyś Kia z zagranicy daj znać z numerem Vin to prześwietle Ci ją całą bo dostęp do global service.
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 15:19
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Witaj współczuję ale moja venga 1.6 crdi 128 KM zrobiła ponad 200000km i prócz wymiany sprzęgła nic w silniku nie było dotykane znaczy pasek klinowy i rolki zmieniałam.Mój tata ma carensa2 grubo ponad 250tyś też tylko sprzęgło było wymieniane.U mnie przebieg jest pewny on kupował od handlarza z Niemiec więc 100tyś można leciutko dołożyć i też nie ma najmniejszych problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 08:46
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Odpowiadam koledze Inahibowi.
Samochód nie miał kręconego licznik, bo kupiłem z kiążką serwisową i nawet fakturami za serwisy robione za granica, VIN tez był sprawdzany.Wtryski były czyszczone, spaliny przezroczyste, silnik chodził jakby był nowy. I to jest zaskoczenie-ponieważ nigdy nie miałem podobnych awarii, a jezdze 41 lat!!!
Samochód był po awarii w 3-ch zakładach-silnik został rozebrany na częsci, bo miałem go naprawiać. Uszkodził się jeden wtrysk i jeden tłok. To wszystko-Mechanicy orzekli jednoznacznie, że jedyną mozliwą przyczyna awarii musiało być : nie przestrzeganie interwałów serwisowych przez poprzedniego własciciela/Francja/.
Niestety-ale tego nikt nie jest w stanie sprawdzić kupując samochód . I tak sobie myślę , że jeśli jezdził nim jakiś '"czarnuch' z afryki-to jest to mozliwe.
A koleżance Małgorzacie powiem, że ja robiłem dieslami i po 350 tys km bez jakichkolwiek napraw i zjezdziłem ich 11/Mazda x 3 , Mitsubishi x 3 , VW x 2 , itd.
Ot poprostu pech. Teraz mam Cerato 1,6 CRDi Sport i uwazam, ze jest to najlepszy silnik Hyundai i Kia.
W nowym Ceedzie 115 i 136 KM z 1,6 l. i 280 Nm.
Wszystkim włascicielom Kijanek zyczę bezproblemowej jazdy!
lechutek/teraz jestem w kia-cerato-forum/
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 15:34
Temat postu:

Trwałość silnika diesla 2,0 CRDi VGT 140 KM.


Też czytałam wiele pochlebnych opinii o silniku 1,6 crdi co po nie którzy twierdzą że to jest chyba najlepszy diesel o pojemności 1,6 l A co do zaniedbań serwisowych to jest to jedna z najczęstszych przyczyn wszelkich awarii.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 15:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System