Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Picanto II - potrzebny schemat + info - sterowanie radiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
a_jablon

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto II 1,2 3D edycja KLR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lip 2019, 10:59
Temat postu:

Picanto II - potrzebny schemat + info - sterowanie radiem


Witajcie drodzy forumowicze!

W dniu wczorajszym w ładnie zapakowanej paczuszce dotarła do mnie skórzana kierownica z zamontowanymi przyciskami sterowania radiem (+ telefonem).

Oprócz nieukrywanej radości ze skóry pod łapkami Wink ożywiła ona zaniechany niegdyś projekt wymiany radia na wersję z Bluetooth'em i sterowaniem z kierownicy.

Ponownie zacząłem przekopywać zasoby Internetu w nadziei dokonania oceny skali i kosztu problemu, ale nie znalazłem większości potrzebnych mi informacji.
W weekend mam zamiar podmienić kierownice i mam dylemat: zakładać z obecnie posiadanymi "zaślepkami" bez przycisków sterowania, czy już ze sterowaniem... w nadziei uruchomienia pozostałych elementów w kolejnych krokach (o ile to wykonalne w "normalnym" budżecie)

Co wiem:
- po demontażu kierownicy moim oczom ukaże się zwijak kierownicy - z tego co widziałem po odnalezionych zdjęciach on będzie posiadał złączkę z pinami pod przyciski a więc powinien przenieść dalej wszystkie sygnały z przycisków - zwijak nie powinien stanowić przeszkody w projekcie. Jeżeli jest inaczej, PROSZĘ O WYPROWADZENIE MNIE Z BŁĘDU.

Co potrzebuję wiedzieć:

1. Czy w wersji wyposażonej w sterowanie radiem z kierownicy jest ta sama wiązka kokpitu co w wersji bez sterowania - chodzi mi o fragment od zwijaka kierownicy do radia?

2. W jaki sposób rozwiązane jest sterowanie radiem, skoro od przycisków wychodzi kilka przewodów a szukając info o pinoucie złącz na radiu znalazłem info o jednej parze przewodów: 4+17 kostka B.
Dopuszczam możliwość, że 2 przewody służą do sterowania a 2 to zasilanie podświetlenia przycisków - byłoby to logiczne, ale bez schematu mogę tylko zgadywać...

W związku z tym mam kolejne pytanie:

3. Jeżeli nie mam racji z 2 przewodami sterowania + 2 zasilania podświetlenia, czy tam czasem nie ma jakiegoś modułu pośredniczącego między radiem a przyciskami? Jeżeli jest, czy ten moduł znajduje się "by-default" w aucie nie wyposażonym w przyciski? Nie ukrywam: szukałem takiego modułu, ale nie znalazłem (były tylko takie transformujące sterowanie na radia OEM - nie o to tu chodzi - ja myślę o radiu fabrycznym). Jeżeli nie istnieje taki moduł, logicznym jest, że nie znalazłem go...

Ostatnia kwestia:
4. Czy radia do KIA Picanto II są kodowane, tj: czy jeżeli zakupię egzemplarz radia z bluetoothem (tak, wiem, jeszcze MIKROFON trzeba będzie dokupić) to zażąda ode mnie kodu odblokowania?
Wczoraj z ciekawości przejrzałem wszystkie papiery od auta, książkę serwisową, manuala, wszystko, nie znalazłem ani KODU odblokowania do radia ani info jak się odblokowuje. Czyżby nie było blokady? A może to serwis chce zachować tą wiedzę tajemną dla siebie?

Nie ukrywam, że schemat kawałka instalacji zawierający RADIO + PRZYCISKI byłby tu bardzo pomocny. Nie mam wjazdu na audatex'a stąd błądzę jak dziecko we mgle...[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie

KiaSportage

139 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaCee'd

33 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System