Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Picanto II - potrzebny schemat + info - sterowanie radiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
a_jablon

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto II 1,2 3D edycja KLR
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lip 2019, 10:59
Temat postu:

Picanto II - potrzebny schemat + info - sterowanie radiem


Witajcie drodzy forumowicze!

W dniu wczorajszym w ładnie zapakowanej paczuszce dotarła do mnie skórzana kierownica z zamontowanymi przyciskami sterowania radiem (+ telefonem).

Oprócz nieukrywanej radości ze skóry pod łapkami Wink ożywiła ona zaniechany niegdyś projekt wymiany radia na wersję z Bluetooth'em i sterowaniem z kierownicy.

Ponownie zacząłem przekopywać zasoby Internetu w nadziei dokonania oceny skali i kosztu problemu, ale nie znalazłem większości potrzebnych mi informacji.
W weekend mam zamiar podmienić kierownice i mam dylemat: zakładać z obecnie posiadanymi "zaślepkami" bez przycisków sterowania, czy już ze sterowaniem... w nadziei uruchomienia pozostałych elementów w kolejnych krokach (o ile to wykonalne w "normalnym" budżecie)

Co wiem:
- po demontażu kierownicy moim oczom ukaże się zwijak kierownicy - z tego co widziałem po odnalezionych zdjęciach on będzie posiadał złączkę z pinami pod przyciski a więc powinien przenieść dalej wszystkie sygnały z przycisków - zwijak nie powinien stanowić przeszkody w projekcie. Jeżeli jest inaczej, PROSZĘ O WYPROWADZENIE MNIE Z BŁĘDU.

Co potrzebuję wiedzieć:

1. Czy w wersji wyposażonej w sterowanie radiem z kierownicy jest ta sama wiązka kokpitu co w wersji bez sterowania - chodzi mi o fragment od zwijaka kierownicy do radia?

2. W jaki sposób rozwiązane jest sterowanie radiem, skoro od przycisków wychodzi kilka przewodów a szukając info o pinoucie złącz na radiu znalazłem info o jednej parze przewodów: 4+17 kostka B.
Dopuszczam możliwość, że 2 przewody służą do sterowania a 2 to zasilanie podświetlenia przycisków - byłoby to logiczne, ale bez schematu mogę tylko zgadywać...

W związku z tym mam kolejne pytanie:

3. Jeżeli nie mam racji z 2 przewodami sterowania + 2 zasilania podświetlenia, czy tam czasem nie ma jakiegoś modułu pośredniczącego między radiem a przyciskami? Jeżeli jest, czy ten moduł znajduje się "by-default" w aucie nie wyposażonym w przyciski? Nie ukrywam: szukałem takiego modułu, ale nie znalazłem (były tylko takie transformujące sterowanie na radia OEM - nie o to tu chodzi - ja myślę o radiu fabrycznym). Jeżeli nie istnieje taki moduł, logicznym jest, że nie znalazłem go...

Ostatnia kwestia:
4. Czy radia do KIA Picanto II są kodowane, tj: czy jeżeli zakupię egzemplarz radia z bluetoothem (tak, wiem, jeszcze MIKROFON trzeba będzie dokupić) to zażąda ode mnie kodu odblokowania?
Wczoraj z ciekawości przejrzałem wszystkie papiery od auta, książkę serwisową, manuala, wszystko, nie znalazłem ani KODU odblokowania do radia ani info jak się odblokowuje. Czyżby nie było blokady? A może to serwis chce zachować tą wiedzę tajemną dla siebie?

Nie ukrywam, że schemat kawałka instalacji zawierający RADIO + PRZYCISKI byłby tu bardzo pomocny. Nie mam wjazdu na audatex'a stąd błądzę jak dziecko we mgle...[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System