Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Brak stałego "+" na kostce iso



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SovikPL

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Kia Picanto 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2018, 00:22
Temat postu:

Brak stałego "+" na kostce iso


Witam , od jakiegoś czasu w mojej firmowej Picanto 2016 nie mam stałego plusa na kostce iso , w efekcie po każdorazowym wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio traci ustawienia , co powinienem sprawdzić .
Mam instrukcję w samochodzie , sprawdzałem bezpieczniki w kabinie są ok , sprawdziłem wszystkie od razu nie byłem do końca pewien sprawdzając tylko te które wg. instrukcji powinienem sprawdzić .
Nie chcę za bardzo grzebać / rozkręcać tego samochodu ponieważ jest nadal na gwarancji , w firmie nie mówię nawet o tym problemie bo wg moich przełożonych to najlepiej jak bym jeździł w ogóle bez radia bo samochody bez niego kupili .
Powrót do góry
wycior11

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Kia Picanto, 2004, 1000ccm
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2018, 19:19
Temat postu:

Re: Brak stałego "+" na kostce iso


SovikPL napisał:
Witam , od jakiegoś czasu w mojej firmowej Picanto 2016 nie mam stałego plusa na kostce iso , w efekcie po każdorazowym wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio traci ustawienia , co powinienem sprawdzić .
Mam instrukcję w samochodzie , sprawdzałem bezpieczniki w kabinie są ok , sprawdziłem wszystkie od razu nie byłem do końca pewien sprawdzając tylko te które wg. instrukcji powinienem sprawdzić .
Nie chcę za bardzo grzebać / rozkręcać tego samochodu ponieważ jest nadal na gwarancji , w firmie nie mówię nawet o tym problemie bo wg moich przełożonych to najlepiej jak bym jeździł w ogóle bez radia bo samochody bez niego kupili .

W każdej kostce ISO jest stały plus.
Poszukać możesz najprościej przy pomocy żarówki małej mocy (1.2, 2 ,5 W/12 V) - jeden koniec do masy samochodu drugim "dziobiesz" do każdej dziurki w kostce. Oczywiście przy wyłączonym kluczyku w stacyjce.
Do tego odnalezionego PLUSA podłączasz żółty przewód od radia (podtrzymanie pamięci).
Jeśli masz podstawowe pojęcie o elektrotechnice zidentyfikujesz "+" przy pomocy multimetra (woltomierz).
Kostki ( i przejściówki) często robią chinskie ludzie to i logika ich działań bywa - jak to mówią anglojęzyczne człowieki: fuzzy logic.
Po żydowsku jest to: ja go wierzę - ja go sprawdzam;-)))
Powrót do góry
wycior11

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Kia Picanto, 2004, 1000ccm
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2018, 19:24
Temat postu:

Re: Brak stałego "+" na kostce iso


SovikPL napisał:
Witam , od jakiegoś czasu w mojej firmowej Picanto 2016 nie mam stałego plusa na kostce iso

Teraz doczytałem Twój problem:
jeśli "od jakiegoś czasu" i toczydełko jest na gwarancji, to jazda do serwisu i bół głowy "z głowy".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaOptima

50 900

2017r.

226 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

36 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System