Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) ciężko wchodzą biegi 1,2,wsteczny - sprzęgło wyprzęga



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlopczyko

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Małopolski
Posiadane auto: KIA CARENS IV 1.7 CRDI RP 2013 100kW/136kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2018, 12:41
Temat postu:

ciężko wchodzą biegi 1,2,wsteczny - sprzęgło wyprzęga


W październiku kupiłem samochód KIA CARENS 1.7 CRDI RP 100kW/136kM. w wersji SPIRIT ze z salonu w Niemczech. Samochód miał przejechane niecałe 100 tyś km. Jednym z problemów jakie się pojawiło po przejechaniu jakieś 2 tyś km to ciężkie wchodzenie biegów 1,2 wstecznego i czasem trudności z innymi.
Sprzęgło wyprzęgła do końca, po poluzowaniu do góry łapie bliziutko przy podłodze, nie szarpie przy startowaniu, rozpędza samochód płynie. Sprzęgło się nie ślizga - ładnie przenosi całosć pracy silnika na koła. Pedał zaczyna wystrzegać po około 1/3 od rozpoczęcia wciśnięcia (może nawet bliżej1/2).
Byłem z tym tematem w serwisie, osądzili że sprzęgło do wymiany koszt około 3100 zł.
To co było do teraz robione to wymiana przednich tarcz i klocków u warsztatowego mechanika, a następnie wymiana tylnych klocków i aktualizacja nawigacji w serwisie KIA. Dlatego z tylnymi hamulcami zdecydowałem się na serwis , gdyż jest tam hamulec elektryczny.
Byłem z tym tematem u mechanika warsztatowego ( sąsiada) polecił mi kupić pompkę i stwierdził ze przyczyną może być pompka, jako że sprzęgło się nie ślizga i że jest 100 tyś przejechane twierdzi że tarcze zostawiamy w spokoju. Wczoraj miał wymienić pompkę ale okazało się że nie pasuje ( mimo dopasowania modelu w wyszukiwarce. Więc odpowietrzył i uwypuklił jakąś podkładkę która jest jakby zalana w gumie – tak mi tłumaczył. Coś jakby troszkę poprawiło, ale szału nie ma.
Mam takie pytanie czy warto skierować się na regulowanie cięgien? Może mają państwo jakiś inne podpowiedzi – to bardzo poproszę?
Auto teoretycznie podlega gwarancji te umowne 7 lat, ale musiałbym zrobić przegląd weryfikacyjny, za 450 zł, ale podobno tu tej gwarancji podlegał by silnik i jego elektronika i tyle. Pytałem o sprzęgło i odpowiedziano mi że sprzęgło podlega gwarancji do pierwszego przeglądu.

pozdrawiam - Paweł R.


Ostatnio zmieniony przez chlopczyko dnia Czw 27 Gru 2018, 08:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2018, 15:15
Temat postu:

ciężko wchodzą biegi 1,2,wsteczny - sprzęgło wyprzęga


Witaj jeżeli sprzęgło bierze przy samej podłodze to niestety nie jest już w najlepszej kondycji i kwalifikuje się do wymiany.Cena przyzwoitego zamiennika sprzęgła wraz z dociskiem poza serwisem to około 1000zł bez(bez dwumasy)
Jeśli mechanik podkłada podkładki pod wysprzęglik i tak chce usunąć awarię to zmień mechanika.Warto przyjrzeć się też poduszą skrzyni biegów,linkom,oraz samemu wysprzeglikowi.Skoro w serwisie stwierdzono uszkodzone sprzęgło nie doszukiwała bym się innych problemów.Identyczne objawy miałam w mojej vedze 1.6crdi mi mechanik kazał wyjąc dywaniki by głębiej mogła wciskać sprzęgło,zmieniłam mechanika a ten wymienił sprzęgło i po problemie.
Powrót do góry
gadu-gadu
chlopczyko

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Małopolski
Posiadane auto: KIA CARENS IV 1.7 CRDI RP 2013 100kW/136kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 23:12
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) ciężko wchodzą biegi 1,2,wsteczny - sprzęgło wyprzęga


Gosiu,
Temat dla mnie byłby jednoznaczny gdyby sprzęgło ślizgało, a tu nic( na większych biegach gaśnie). Mechanik mówi o pompie sprzęgła że może coś przepuszcza. Ale gdy wcisnę sprzęgło i przytrzymam dłużej , to samochód cały czas stoi. Według mnie gdyby przepuszczała pompa sprzęgła to po chwili samochód by się zaczynał toczyć. I nadal się głowię czy zakupić sprzęgło i wymienić czy tą pompę Smile
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 12:34
Temat postu:

ciężko wchodzą biegi 1,2,wsteczny - sprzęgło wyprzęga


Widzisz u mnie też nic nie wskazywało na sprzęgło też się nie ślizgało do końca do puki nie pękły tłumiki drgań i zaczęło dzwonić i dalej się nie ślizgało.Po rozebraniu okazało się że okładziny niemal nie istnieją. Jeżeli wysprzęglik jest wewnątrz skrzyni warto go również wymienić (w vendze jest na skrzyni można wymienić w każdej chwili kosztuje ok 100zł)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

60 080

2020r.

62 580 km

mazowieckie

KiaSportage

33 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System