Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
exit196

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: KIA, Magentis II, 2.0 CRDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 18:31
Temat postu:

Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Witam,

Dokupiłem do mojej kia Magentis z 2006r wideorejestrator. Problem w tym, że należy go podłączyć do gniazda zapalniczki, które daje napięcie tylko wtedy gdy włączony jest zapłon. Jedyne takie gniazdo znajduje w z przodu w panelu kokpitu w szufladce z popielniczką. Wymyśliłem więc sobie że podłączę drugie gniazdo od tego istniejącego pod deską rozdzielczą gdzieś przy nogach i tam podłączę wideorejestrator. Podłączając go do istniejącego gniazda tracę półkę przed lewarkiem zmiany biegów. No i słabo to wygląda jak jest cały czas otwarte i wychodzi kabel z tego miejsca.

Czy ktoś przeprowadzał już podobną operację?
Może macie jakieś wskazówki co do dostania się do kabli zasilających zapalniczkę.
Trzeba rozbierać całą deskę czy może da się tam jakoś dostać od boku?
Nie chciałbym nic połamać rozbierając to na pałę. Dokupienie takich plastików do tego modelu może graniczyć z cudem.
Powrót do góry
kuba_was

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Magentis 2007 (2.0 CRDI)
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 01:13
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Cześć.
Co prawda nie mam już takiego połączenia w swojej Kii ale kupując ją miałem instalację, która może nasunie Ci inne rozwiązanie.

Poprzedni właściciel mojego auta miał również wideorejestrator, lecz instalację sprytnie ukrył. Wtyk do samego urządzenia poprowadzony był pod podsufitką wzdłuż górnej krawędzi szyby przez słupek A od strony kierowcy aż do tablicy z bezpiecznikami.
Tam na stałe wpiął osobne gniazdo do zapalniczki wraz z wtyczką i podłączył bezpośrednio przy tablicy. Niestety nie mogę sobie teraz przypomnieć do czego się wpiął.

Wszystko było zgrabnie przypięte pod deską mniej więcej w miejscu otwierania maski.

Muszę powiedzieć, że instalacja była porządna i przede wszystkim zupełnie niezauważalna (oprócz wtyczki koło lusterka) a sam jej demontaż zajął mi chwilę mimo ukrytych kabli.


Pozdrawiam
Kuba
Powrót do góry
exit196

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: KIA, Magentis II, 2.0 CRDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 13:08
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Dobry pomysł. Też tak mam poprowadzony kabel tylko wchodzi na dole słupka bo zamontowałem rejestrator u dołu szyby i kabel mam nad nogami do zapalniczki. Myślę że poradzę się jeszcze jakiegoś mechanika/elektryka do czego można by bezpiecznie się tam wpiąć żeby nie przeciążyć jakiegoś połączenia. Jak uda mi się to zainstalować to zrobię zdjęcia, ale pewnie na wiosnę jak się zrobi cieplej to dopiero zabiorę się za to przy okazji jak będę robił konserwację podłogi.
Powrót do góry
Francz

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk / Pawłowice
Posiadane auto: Kia Magentis I 2.0 2003r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 22 Paź 2019, 21:57
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Witam. Co prawda temat już trochę stary ale zapodaje filmik który może ułatwić dostęp do gniazda zapalniczki ( na filmie pokazane jest jak rozebrać osłonę przy hamulcu ręcznym oraz środkowy panel )
https://www.youtube.com/watch?v=GOR2SpS7ics
Powrót do góry
exit196

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: KIA, Magentis II, 2.0 CRDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2019, 18:46
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Niestety to nie to auto. Poza tym gniazdo zapalniczki w podłokietniku jest podłączone na stałe, a ja potrzebuję żeby się włączało razem z zapłonem.
Nie będę na razie tego przerabiał bo prawdopodobnie pozbędę się tego auta. Mam problem z silnikiem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Paź 2019, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francz

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk / Pawłowice
Posiadane auto: Kia Magentis I 2.0 2003r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 26 Paź 2019, 12:03
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


A co dokładnie mu dolega ? Jakie objawy ? Może uda się coś zrobić.
Co do podpięcia się pod zapłon to wystarczyło by znaleźć przewód na którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce a do tego wystarczy probówka na 12V za jakiś 6zł i kilka minut roboty

Czy ten filmik zgadza się jeżeli chodzi o rozebranie środkowego panelu w którym jest zapalniczka w schowku ?
https://youtu.be/Y5SlFRZ1sgo
Powrót do góry
exit196

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: KIA, Magentis II, 2.0 CRDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2019, 21:41
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Tak ten się zgadza, dzięki (mój jest przedlift i w manualu ale to pewnie jest tak samo). Nie będę teraz się z tym bawił dopóki nie pozbędę się problemów z silnikiem bo mógłbym coś zepsuć dodatkowo Smile a tego już bym mógł na raz nerwowo nie wytrzymać. Temat z silnikiem to jest historia na osobny post. Tutaj to raczej nie na temat, Jutro odbieram auto od mechanika. Zobaczę jaki będzie efekt. Jak problem nie ustąpi to otworzę nową dyskusję na ten temat.

Z podłączeniem się pod zapłon to nie wiem czy tak pod każdy kabelek na którym jest prąd będzie ok. Chodzi mi o to czy to nie wpłynie jakoś negatywnie na coś pod co się podepnę. Wolałbym wiedzieć do czego się wpinam i podpiąć się pod coś w stylu radio a nie komputer sterujący np silnikiem. W razie jakby poszło coś nie tak żeby nie uwalić czegoś ważnego i drogiego w naprawie. A mam talent do ułamywania zatrzasków kostek i tym podobnych rzeczy.
Powrót do góry
Francz

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk / Pawłowice
Posiadane auto: Kia Magentis I 2.0 2003r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 29 Paź 2019, 08:42
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


No to oby autko wróciło już w dobrym stanie Smile
Co do podpięcia się pod radio to pewnie to bardzo by pomogło https://youtu.be/22_zmQWVlTo potem to już kwestia odszukania przewodów które dają plus i masę i wpięcie się tam z przewodami z wideorejestratora.
Ewentualnie dorobienie tam nowego gniazdka na zapalniczkę też można by zrobić.
Powrót do góry
exit196

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: KIA, Magentis II, 2.0 CRDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2021, 22:13
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) Montaż dodatkowego gniazda zapalniczki z przodu


Skończyło się na podłączeniu taniego przedłużacza kupionego w Auchan. Ma on na tyle cienki kabel że mogłem zamknąć popielniczkę z podłączonym w środku przedłużaczem i podłączyć rejestrator za plastikami obok nóg pasażera w tunelu środkowym. Zrezygnowałem z rozbierania deski bo jest świetnie spasowana i nic się nie rusza. Chcę żeby tak zostało jak najdłużej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Magentis »

Opinie o samochodach Kia Magentis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System