Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 13:52
Temat postu:

Jakie zużycie paliwa ???


Jak możecie to podzielcie sie informacjami ile tak naprawde wam palą wasze autka na benzynie i na gazie bo mi na benzynie po mieście pali 13 litrów a na trasie 10 a na gazie to prawie tak samo niema różnicy , może w mieście z literek więcej. :roll:
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
rumor

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: SGE II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 05:03
Temat postu:

Re: ILE TAK NAPRAWDE PALI ???


WAMPIR napisał:
Jak możecie to podzielcie sie informacjami ile tak naprawde wam palą wasze autka na benzynie i na gazie bo mi na benzynie po mieście pali 13 litrów a na trasie 10 a na gazie to prawie tak samo niema różnicy , może w mieście z literek więcej. Rolling Eyes


to silniki Mazdy 626, nie za ekonomiczna wersja motorka (dlatego pewnie japońce opylili patent skośnemu bratu Smile
-a pewnie i mało kto wie, że bryła SGE (szczególnie II) to kreska z GM -DODGE'a

jak się nie pali głupa -trasa: 8l /80-100km/h (+parę patentów Smile )
-city: cudów nie ma: 12-13l (te mity konkurencji o 8l w mieście śmiechu warte ...chyba na popych SmileSmileSmile )

tutaj jak na 2litry, 130KM i swoją masę, to przyzwoity wynik!
...chociaż w Maździe mogło to dołować, to prawda
Powrót do góry
gadu-gadu
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ILE TAK NAPRAWDE PALI ???


rumor napisał:


jak się nie pali głupa -trasa: 8l /80-100km/h (+parę patentów Smile )
Co masz na myśli pisząć o tych paru patentach
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 19:54
Temat postu:

spalanie


hej
ja mam kia sportage 2005 benzyna 2.0
nabylem go niedawno i niewyjezdzilem jeszcze calego baku ale po polowie tempomat wskazuje spalanie w granicach 12.8 , trasa plus miasto
napisze wiecej jak zatankuje do pelna
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:10
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Moja Kijanka pali po mieście 10-12 l/100 km natomiast na trasie 8/8,5 z tempomatem pokaże 7,5przy stałej 120 km/h
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 07 Lut 2009, 19:21
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


no i potwirdzily sie wskazania komputera
kia sportage 2005 spala 13l/100km glownie krotkie trasy,i ostatnie mrozy ale mam nadzieje ze latem bedzie lepiej
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
kondoreus

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sportage 2.0 benzyna 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


1. Cały zbiornik paliwa wyjeździłem w trybie miejskim i średnie spalanie wyszło na poziomie 13,4 l/100km
2. Następnie pojechałem w trasę i po zużyciu około 2/3 zbiornika spalanie średnie wyszło na poziomie 8,7 l/100 km - jazda z prędkościami oscylującymi w okolicy ~100 km/h.

Autko jeszcze docieram. Po przejechaniu około 1500 km mam zamiar pojechać na wymianę oleju, a potem próbę powtórzę i dam znać czy są jakieś zmiany.
Powrót do góry
jacek odrowaz

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1

Posiadane auto: kia sportage II 2.o ben 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 21:14
Temat postu:

srednie spalanie


u mnie teraz w zimie nie schodzi z 13l w miescie ,a na trasie tak okolo 9,5/100 przy 120km/g ale podejrzewam ze cos jest z temperatura bo wskaznik pokazuje caly czas ta pierwsza kreske powyzej C mysle ze jest to jakies 50-60st C/ autko nowe 2008 -2.o/benzyna
Powrót do góry
DAREK1967

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum Polski
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 benzyna r.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 11:12
Temat postu:

spalanie Sportage


Witam wszystkich . Posiadam Kia Sportage 2.0 rocznik 2008 , przejechałem 12500 km i moje spalanie wynosi średnio w mieści 13-14 litrów , średnio w trasie 10 litrów , ogólnie średnio od kilku tysięcy km komputer pokazuje 11.3 i jest to więcej o około 40% niż podaje KIA Polska. Samochód był dwukrotnie sprawdzony w serwisie i jest sprawny !!! Jeżeli jest ktoś chętny , to złożymy pozew zbiorowy o odszkodowanie do sądu za nierzetelne informacje dotyczące energochłonności produktu . Czekam na propozycje ! Confused
Powrót do góry
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 00:33
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


jestem za złożeniem pozwu Smile
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
kondoreus

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sportage 2.0 benzyna 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Po przejechaniu 2.000 km i wymianie oleju spalanie w mieście unormowało mi się na poziomie 11,5-12 l/100km czyli spadło w pomiarami początkowymi (~13,5), aczkolwiek może na to wpływać też to, że zima jakby odeszła, a co za tym idzie nie dogrzewam aż tak mocno auta itp. Ciekawe jak to będzie latem gdy dojdzie używanie klimatyzacji.
Zaś na trasie spalanie wzrosło do około 9,5 l/100km (z nawet 8,5), ale to akurat chyba "wina" tego, że już nie jeżdżę na trasie około 100/h ale nieco szybciej (oczywiście tylko jeżdżę drogami ekspresowymi i pięknymi polskimi autostradami Twisted Evil)

Jeśli zaś chodzi o ogólnoforumową, ogólnopolską i ogólnoświatową akcję pozwu przeciw jakiejkolwiek firmie za nierzetelne podawanie w folderach średnich wartości spalania no to nie zapalałbym się do tego za mocno. Jak powszechnie wiadomo wartości podawane przez producentów zostały zmierzone w ściśle określanych warunkach LABORATORYJNYCH - dokładnie określa się obciążenie silnika, ilość systemów "energochłonnych" włączonych w aucie, wagę kierowcy itd itp... A do tego firmy same kombinują z doborem opon, paliwa, sposobem dotarcia silnika tak aby ten jeden jedyny egzemplarz testowy osiągnął jak najniższe wartości.

A że to często odbiega od tego co dzieje się w codziennej jeździe... no cóż... lajf is brutal end ful of zasadzkas Smile Tu już jest kwestia podejścia danej firmy do tematu - jak wiele razy to było opisywane w różnych gazetach - jedne firmy tak dobierają parametry auta, że potem różnice między katalogowym a rzeczywistym spalaniem sięgają max 5% (głównie firmy o dobrze ugruntowanej pozycji, oferujące auta przy zakupie których klient jest w stanie np. "zapłacić więcej za markę"), a u innych to tak jak pisał poprzednik na swoim przykładzie może być różnica nawet kilkudziesięciu % (głównie u firm które zdobywają rynki i robią wszystko aby wyglądać jak najatrakcyjniej w porównaniu z konkurencją).

I to jest norma, ale niestety (żeby nie było że chcę tu jakoś bronić Kia rękami i nogami) najgorsze jest to, że akurat w przypadku tej marki, w każdym znanym mi salonie sprzedawca uparcie stara się wmówić, że róznica w spalaniu jeśli w ogóle wystąpi to mędzie tak minimalna, że wręcz niezauważalna (to moja 2-a nowa Kia, a każdą kupowałem w innym salonie). I już to prędzej można zaskarżyć jeśli ktoś się uprze.
Powrót do góry
DAREK1967

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum Polski
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 benzyna r.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 00:08
Temat postu:

Spalanie w Kia Sportage


Jeśli chodzi o wielkości zużywanego paliwa podawane przez producenta to powinny być rzeczywiste, w przypadku badań w "laboratorium "są nie do uzyskania przez użytkownika, więc, po co je podawać.Jedynie miarodajnym testem byłby test, który można przeprowadzić w normalnych warunkach ruchu drogowego. Oczywiście warunki mogą być różne, więc wyniki będą się różniły, ale o wielkości 10-15%( tak jak nasz wyniki spalania, który raz jest większy a raz mniejszy o 10-15%),a nie 40% czy 50%.
Tak długo jak użytkownicy pozwolą się oszukiwać, tak długo producenci i sprzedawcy będą to robić
Mad
Powrót do góry
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Laughing No to super spalanie . Myślałem że to tylko moja tak dużo pali ale widze że wszystkich męczy ten temat , ale niemartwie sie tak bardzo bo cena GAZU idzie naduł 1,60 za litr to idzie jezdzić .Więdz życze wszystkim małego spalania i równych pięknych dróg Laughing
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
elo

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Wrocławia
Posiadane auto: Sportage crdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


To ja przyłączę się do podawania średniej ze spalania z tą różnicą że mam Diesla.
2.0 112 PS : średnio dojazd do pracy 15 km plus miasto (ok. 5-30 km dziennie) : 10,5-11 l/100.
Widziałem na forum V-techa że są eco-boxy do Kia Sportage właśnie z tym silnikiem, ale to już opowieść na inną bajkę.
Pzdr, elo Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kwadi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VB
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 03 Cze 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


witam.
Dzisiaj w ręce wpadł mi prospekt Kia Sportage I.
Zaskoczyły mnie dane producenta co do spalania - teraz już wiem skąd takie wyniki u mnie.
Producent podaje (2,0 16V):
trasa 90 km/h - 9,2
trasa 120 km/h - 10,4
miasto - 12,4

Moje wyniki na lpg
trasa 110 - 130 km - 11 l
miasto spokojnie 13-14 l

Ogólnie na 36 l LPG robię w mieście jakieś 250-260 km. (muszę tylko przestroić teraz komputer od gazu bo miałem sonde lambda padnięta).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie

KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System