Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 13:52
Temat postu:

Jakie zużycie paliwa ???


Jak możecie to podzielcie sie informacjami ile tak naprawde wam palą wasze autka na benzynie i na gazie bo mi na benzynie po mieście pali 13 litrów a na trasie 10 a na gazie to prawie tak samo niema różnicy , może w mieście z literek więcej. :roll:
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
rumor

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: SGE II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 05:03
Temat postu:

Re: ILE TAK NAPRAWDE PALI ???


WAMPIR napisał:
Jak możecie to podzielcie sie informacjami ile tak naprawde wam palą wasze autka na benzynie i na gazie bo mi na benzynie po mieście pali 13 litrów a na trasie 10 a na gazie to prawie tak samo niema różnicy , może w mieście z literek więcej. Rolling Eyes


to silniki Mazdy 626, nie za ekonomiczna wersja motorka (dlatego pewnie japońce opylili patent skośnemu bratu Smile
-a pewnie i mało kto wie, że bryła SGE (szczególnie II) to kreska z GM -DODGE'a

jak się nie pali głupa -trasa: 8l /80-100km/h (+parę patentów Smile )
-city: cudów nie ma: 12-13l (te mity konkurencji o 8l w mieście śmiechu warte ...chyba na popych SmileSmileSmile )

tutaj jak na 2litry, 130KM i swoją masę, to przyzwoity wynik!
...chociaż w Maździe mogło to dołować, to prawda
Powrót do góry
gadu-gadu
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ILE TAK NAPRAWDE PALI ???


rumor napisał:


jak się nie pali głupa -trasa: 8l /80-100km/h (+parę patentów Smile )
Co masz na myśli pisząć o tych paru patentach
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 19:54
Temat postu:

spalanie


hej
ja mam kia sportage 2005 benzyna 2.0
nabylem go niedawno i niewyjezdzilem jeszcze calego baku ale po polowie tempomat wskazuje spalanie w granicach 12.8 , trasa plus miasto
napisze wiecej jak zatankuje do pelna
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:10
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Moja Kijanka pali po mieście 10-12 l/100 km natomiast na trasie 8/8,5 z tempomatem pokaże 7,5przy stałej 120 km/h
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 07 Lut 2009, 19:21
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


no i potwirdzily sie wskazania komputera
kia sportage 2005 spala 13l/100km glownie krotkie trasy,i ostatnie mrozy ale mam nadzieje ze latem bedzie lepiej
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
kondoreus

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sportage 2.0 benzyna 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


1. Cały zbiornik paliwa wyjeździłem w trybie miejskim i średnie spalanie wyszło na poziomie 13,4 l/100km
2. Następnie pojechałem w trasę i po zużyciu około 2/3 zbiornika spalanie średnie wyszło na poziomie 8,7 l/100 km - jazda z prędkościami oscylującymi w okolicy ~100 km/h.

Autko jeszcze docieram. Po przejechaniu około 1500 km mam zamiar pojechać na wymianę oleju, a potem próbę powtórzę i dam znać czy są jakieś zmiany.
Powrót do góry
jacek odrowaz

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1

Posiadane auto: kia sportage II 2.o ben 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 21:14
Temat postu:

srednie spalanie


u mnie teraz w zimie nie schodzi z 13l w miescie ,a na trasie tak okolo 9,5/100 przy 120km/g ale podejrzewam ze cos jest z temperatura bo wskaznik pokazuje caly czas ta pierwsza kreske powyzej C mysle ze jest to jakies 50-60st C/ autko nowe 2008 -2.o/benzyna
Powrót do góry
DAREK1967

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum Polski
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 benzyna r.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 11:12
Temat postu:

spalanie Sportage


Witam wszystkich . Posiadam Kia Sportage 2.0 rocznik 2008 , przejechałem 12500 km i moje spalanie wynosi średnio w mieści 13-14 litrów , średnio w trasie 10 litrów , ogólnie średnio od kilku tysięcy km komputer pokazuje 11.3 i jest to więcej o około 40% niż podaje KIA Polska. Samochód był dwukrotnie sprawdzony w serwisie i jest sprawny !!! Jeżeli jest ktoś chętny , to złożymy pozew zbiorowy o odszkodowanie do sądu za nierzetelne informacje dotyczące energochłonności produktu . Czekam na propozycje ! Confused
Powrót do góry
wojtalas

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2005 2.0 XS BENZYNA
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 00:33
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


jestem za złożeniem pozwu Smile
_________________
WOJTALAS
Powrót do góry
kondoreus

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sportage 2.0 benzyna 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Po przejechaniu 2.000 km i wymianie oleju spalanie w mieście unormowało mi się na poziomie 11,5-12 l/100km czyli spadło w pomiarami początkowymi (~13,5), aczkolwiek może na to wpływać też to, że zima jakby odeszła, a co za tym idzie nie dogrzewam aż tak mocno auta itp. Ciekawe jak to będzie latem gdy dojdzie używanie klimatyzacji.
Zaś na trasie spalanie wzrosło do około 9,5 l/100km (z nawet 8,5), ale to akurat chyba "wina" tego, że już nie jeżdżę na trasie około 100/h ale nieco szybciej (oczywiście tylko jeżdżę drogami ekspresowymi i pięknymi polskimi autostradami Twisted Evil)

Jeśli zaś chodzi o ogólnoforumową, ogólnopolską i ogólnoświatową akcję pozwu przeciw jakiejkolwiek firmie za nierzetelne podawanie w folderach średnich wartości spalania no to nie zapalałbym się do tego za mocno. Jak powszechnie wiadomo wartości podawane przez producentów zostały zmierzone w ściśle określanych warunkach LABORATORYJNYCH - dokładnie określa się obciążenie silnika, ilość systemów "energochłonnych" włączonych w aucie, wagę kierowcy itd itp... A do tego firmy same kombinują z doborem opon, paliwa, sposobem dotarcia silnika tak aby ten jeden jedyny egzemplarz testowy osiągnął jak najniższe wartości.

A że to często odbiega od tego co dzieje się w codziennej jeździe... no cóż... lajf is brutal end ful of zasadzkas Smile Tu już jest kwestia podejścia danej firmy do tematu - jak wiele razy to było opisywane w różnych gazetach - jedne firmy tak dobierają parametry auta, że potem różnice między katalogowym a rzeczywistym spalaniem sięgają max 5% (głównie firmy o dobrze ugruntowanej pozycji, oferujące auta przy zakupie których klient jest w stanie np. "zapłacić więcej za markę"), a u innych to tak jak pisał poprzednik na swoim przykładzie może być różnica nawet kilkudziesięciu % (głównie u firm które zdobywają rynki i robią wszystko aby wyglądać jak najatrakcyjniej w porównaniu z konkurencją).

I to jest norma, ale niestety (żeby nie było że chcę tu jakoś bronić Kia rękami i nogami) najgorsze jest to, że akurat w przypadku tej marki, w każdym znanym mi salonie sprzedawca uparcie stara się wmówić, że róznica w spalaniu jeśli w ogóle wystąpi to mędzie tak minimalna, że wręcz niezauważalna (to moja 2-a nowa Kia, a każdą kupowałem w innym salonie). I już to prędzej można zaskarżyć jeśli ktoś się uprze.
Powrót do góry
DAREK1967

Czytelnik



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum Polski
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 benzyna r.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 00:08
Temat postu:

Spalanie w Kia Sportage


Jeśli chodzi o wielkości zużywanego paliwa podawane przez producenta to powinny być rzeczywiste, w przypadku badań w "laboratorium "są nie do uzyskania przez użytkownika, więc, po co je podawać.Jedynie miarodajnym testem byłby test, który można przeprowadzić w normalnych warunkach ruchu drogowego. Oczywiście warunki mogą być różne, więc wyniki będą się różniły, ale o wielkości 10-15%( tak jak nasz wyniki spalania, który raz jest większy a raz mniejszy o 10-15%),a nie 40% czy 50%.
Tak długo jak użytkownicy pozwolą się oszukiwać, tak długo producenci i sprzedawcy będą to robić
Mad
Powrót do góry
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


Laughing No to super spalanie . Myślałem że to tylko moja tak dużo pali ale widze że wszystkich męczy ten temat , ale niemartwie sie tak bardzo bo cena GAZU idzie naduł 1,60 za litr to idzie jezdzić .Więdz życze wszystkim małego spalania i równych pięknych dróg Laughing
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
elo

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Wrocławia
Posiadane auto: Sportage crdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


To ja przyłączę się do podawania średniej ze spalania z tą różnicą że mam Diesla.
2.0 112 PS : średnio dojazd do pracy 15 km plus miasto (ok. 5-30 km dziennie) : 10,5-11 l/100.
Widziałem na forum V-techa że są eco-boxy do Kia Sportage właśnie z tym silnikiem, ale to już opowieść na inną bajkę.
Pzdr, elo Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kwadi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VB
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 03 Cze 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Jakie zużycie paliwa ???


witam.
Dzisiaj w ręce wpadł mi prospekt Kia Sportage I.
Zaskoczyły mnie dane producenta co do spalania - teraz już wiem skąd takie wyniki u mnie.
Producent podaje (2,0 16V):
trasa 90 km/h - 9,2
trasa 120 km/h - 10,4
miasto - 12,4

Moje wyniki na lpg
trasa 110 - 130 km - 11 l
miasto spokojnie 13-14 l

Ogólnie na 36 l LPG robię w mieście jakieś 250-260 km. (muszę tylko przestroić teraz komputer od gazu bo miałem sonde lambda padnięta).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System