Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rayek2018

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limerick
Posiadane auto: Kia carnival
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 17:24
Temat postu:

"Problem" z automatyczną skrzynią


Witam wszystkicj. Sytuacja dotyczy Kia Carnival 2012r, 2.9 diesel z automatyczną skrzynką. Auto mam pół roku i w sumie bylo tak od poczatku ale że to mój pierwszy automat to dopiero niedawno zacząłem go dobrzè ogarniać. Pytanie jest następujące:
Czy každy automat działa jakby miał zamontowane wolne koło?
Dokładniej mówiąc obroty zawsze wracają do tych na biegu jałowym przy odpuszczeniu gazu. Dopiero przy predkościach powyżej 100 km/h "zpstają" na wyższym poziomie. Nie mam jak tego porownac z innym autem wiec pytam tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2019, 21:06
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią


Witam
Ja mam carusia z 2008 roku z 2.9 crdi 185KM automat i jak odpuszczę do po prostu hamuje silnikiem oczywiście słabiej niż
manualna skrzynia ale hamuje. Natomiast w tiptronicu zrzucanie biegów powoduje u mnie lepsze hamowanie.Używałem tego na przykład w terenie górzystym.Ogólnie ten model to znaczy mój rocznik chyba nie ma wolnego dwumasowego jeżeli
ci o to chodziło. Dopiero w rocznikach od 2010 wystepuje bo jest do kupienia na allegro.
JAk coś to proszę pytać mam już 4 egzeplarz i nie zamienił bym na inny model.
Pozdrawiam
Powrót do góry
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2019, 12:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią


Cześć. U mnie jest tak, jak piszesz. W przedziale 40-80 km/h działa jak dwusuw - przy zdjętej nodze z gazu zachowuje się, jak na luzie lub wysprzęglony. Powyżej 80 systematycznie (im szybciej, tym mocniej) hamuje silnikiem. Z kolei przy zjazdach z góry zauważyłem, że jak go puszczę, ale po przekroczeniu 80 km/h lekko kopnę hamulec, silnik łapie mocniej, i ten zjazd z góry jest hamowany dość skutecznie (auto się nie rozpędza).
Do jazdy w mieście, gdzie bywają długie uliczki z ograniczeniem do 40 używam HOLD (przycisk na wybieraku). Tryb raczej do jazdy na śniegu/lodzie (Carnival na lodzie???) bardzo ślamazarny ale fajnie trzyma te 40 i się nie rozpędza bardziej oraz nie wrzuci 4+.
Auto Carnival 2008 2,9 crdi Smile
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie

KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System